У НМУ відкрили унікальну інноваційну аудиторію
19 вересня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця презентували надсучасну навчальну аудиторію «Кардіофармакологія», створену в співпраці фахівців кафедри фармакології нашого Університету та фармацевтичної компанії «Дарниця». Новий навчальний простір наповнений освітніми технологіями останнього покоління та є унікальними витвором інженерної думки, аналогів якому немає в Україні.
Інтерактивні стенди, голографічний 3D проєктор та смарт-панель, які розміщені в аудиторії «Кардіофармакологія», реалізовують концепцію оформлення стін, які «активно навчають». Отже, студенти в інтерактивній формі опановуватимуть медикаментозне лікування серцево-судинних захворювань, що на сьогодні є основною причиною передчасної смертності населення у світі. Візуалізація цього процесу сприятиме якісному засвоєнню і запам’ятовуванню складного матеріалу.
У заході з нагоди відкриття інноваційної аудиторії взяли участь ректор НМУ Юрій Кучин, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олег Власенко, проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Земсков, деканки факультетів Тетяна Рева, Наталія Козак та Наталія Біденко, завідувачі та співробітники кафедр, керівники структурних підрозділів, студенти, а також гості НМУ: генеральний директор фармацевтичної компанії «Дарниця» Андрій Обрізан, директор з корпоративних комунікацій Василь Губарець та менеджери цієї компанії, відомі лікарі та фармакологи.
«Наочність у навчальному процесі є надзвичайно важливою складовою якісного опанування студентами складних механізмів дії ліків. Сучасні технології дозволяють якомога точніше відтворити ці процеси та залучити студентів до участі в них у режимі реального часу. Завдяки плідній співпраці нашого Університету з фармацевтичною компанією «Дарниця», що є лідером фармацевтичного ринку України, нам вдалося створити максимально ефективні та комфортні умови для навчання студентів фармакології, що стане якісним підґрунтям для їх подальшого фахового розвитку»,– зазначив Юрій Кучин. Він висловив подяку фармацевтичній компанії «Дарниця» та відмітив, що успішна співпраця з нею відкриває перспективи для довгострокових партнерських взаємин у створенні спільних освітніх проєктів.
Під час свого виступу генеральний директор фармацевтичної компанії «Дарниця» Андрій Обрізан зазначив, що підписаний у червні минулого року меморандум про співпрацю між НМУ та компанією дав гарний старт надзвичайно плідній роботі з розбудови сучасної освіти в Україні. З огляду на реалії життя це є дуже важливим суспільним завданням національного значення, адже вже у найближчому майбутньому наших співгромадян лікуватимуть нинішні студенти. Тож від сьогоднішнього забезпечення якості навчального процесу з опанування медичних професій залежатиме процвітання та розвиток країни в цілому.
Учасники заходу з цікавістю оглянули новітню аудиторію, побачене приємно вразило усіх присутніх. Майже кожен квадратний метр новоствореного освітнього простору надає корисну інформацію про повний цикл лікування серцево-судинних захворювань: від технологічних етапів створення відповідних пігулок до визначення коефіцієнту корисної дії після їх застосування у конкретних клінічних випадках. Інтерактивні стенди «Фармакотерапія аритмій», «Доказова фармакотерапія підвищеного тиску, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу» дають можливість здобувачам освіти самостійно обрати монокомпонентний препарат або комбінацію лікарських засобів та відразу побачити ефект, який він спричинить в судині, організмі тощо. Подвійний коефіцієнт корисної дії таких стендів полягає в тому, що розсувні панелі дозволяють удвічі збільшити площу інформаційного поля, відображаючи анатомо-терапевтично-хімічну класифікацію кардіологічних лікарських засобів і механізми впливу ліків на різні ланки патогенезу серцево-судинних захворювань. Візуальне відображення механізмів дії ліків дозволяє реалізувати сучасні освітні технології та наочно продемонструвати ефективність синергістичної дії препаратів, що полегшує запам’ятовування здобувачами освіти сфер їх клінічного застосування.
Одним із сюрпризів для учасників заходу став надсучасний голографічний 3D проєктор, який відкрив нові можливості візуалізації впливу ліків на серце і судини, поєднуючи відео- та звукові ефекти та тривимірне зображення, що в режимі реального часу дає можливість побачити реакцію серця людини на отримане лікування.
Як зазначила завідувачка кафедри фармакології НМУ Ганна Зайченко, створення цієї дивовижної аудиторії відбулося завдяки синергії двох флагманів української медичної освіти і фармації. Виконання технічного завдання, розробленого викладачами кафедри з огляду на потреби студентів, зайняло місяці. Так, наприклад, щоб показати на голографічному 3D проєкторі реакцію серця на медикаментозне лікування субпідрядникам, що є професійними відеомейкерами, довелося працювати над хвилинним кліпом упродовж місяця, посекундно відтворювати скорочення м’язів, ритми роботи органу, його звуки, щоб голографічне зображення виглядало максимально реалістично. До роботи залучили також фахового кардіохірурга, який курував роботу майстрів візуалізації. Наразі підготовлено вже 5 таких клінічних сценаріїв. Натомість можливості проєктора не обмежуються кількістю сценаріїв, які він відтворює, тож робота зі створення освітнього відеоконтента триватиме і надалі.
Цікаво, що клінічні сценарії, які демонструються завдяки голографічному обладнанню, контекстно поєднані з візуалом інтерактивних стендів, що дає можливість студентам наочно бачити результати фармакологічної дії різноманітних кардіопрепаратів. За словами одного з розробників інтерактивних стендів, асистента кафедри фармакології Андрія Дорошенка, створенням зазначеного навчального обладнання для аудиторії займалася ціла група фахівців: програмісти, інженери, художники, які написали програму, змонтували обладнання та розмалювали стенди згідно з технічним завданням викладачів із фармакології. Під час роботи відбулося багато правок та доопрацювань, адже зразків створеного продукту донині не існувало у світі, тож обладнання презентованої аудиторії стало унікальним витвором сучасних технічних можливостей, що максимально підвищує рівень знать і практичних навичок студентів у галузі фармакології.
Навчання у аудиторії відбуватиметься для другокурсників стоматологічного факультету та третьокурсників всіх інших факультетів НМУ згідно з планами їх освітніх програм. Під час заходу представники студентства подякували керівництву НМУ та фармацевтичної компанії «Дарниця» за суттєву інвестицію у їх майбутнє та відмітили, що результати навчання в інноваційній аудиторії у рази підвищує шанси на успішне опанування складної дисципліни.
Пресцентр НМУ





