У факультативній школі-семінарі з фізики живого та біоетики впроваджують цікаві проєкти

07.12.2023

Факультативна школа-семінар з фізики живого та біоетики кафедри медичної і біологічної фізики та інформатики Національного медичного університету імені О.О. Богомольця продовжує активну діяльність. Так, нещодавно в рамках роботи школи-семінару проведено дистанційне засідання, де відбулося обговорення представлених учасниками зустрічі доповідей. Також продовжується робота над проєктами, які сприяють інтелектуальному збагаченню студентів та розвитку їх ерудиції.

Під час дистанційного засідання студентка 2-го  курсу медичного факультету №2 Вікторія Судзукі представила доповідь на тему «Штучний інтелект у медицині та медичній освіті», яку вона підготувала спільно з науковим керівником, доцентом кафедри медичної і біологічної фізики та інформатики Анатолієм Єгоренковим. Робота над доповіддю почалася у минулому навчальному році, у матеріалі не тільки відображено аналіз наукової літератури, а і результати опитування студентів-медиків з приводу вказаної теми  (ролик звіту за посиланням).

Другу доповідь «Гігієнічні аспекти оцінки шумів» підготував доцент кафедри гігієни, безпеки праці та професійного здоров’я Роман Брухно. Він виконав цю роботу у рамках навчально-просвітницького проєкту «Вимірювання акустичних  шумів та інших характеристик середовища проживання людини: від фізики до медицини» (ролик звіту за посиланням). Проєкт передбачає вимірювання шумів у різних локаціях Києва, у тому числі і на станціях метро та на території НМУ (ролики фотозвіту за посиланням).

Варто зазначити, що у школі-семінар з фізики живого та біоетики упродовж навчального року впроваджуються різнопланові проєкти, які мотивують студентів-медиків до наукової роботи та формують початкові навички для участі у дослідницькій діяльності різного формату.

Так, нещодавно у факультативній школі-семінарі з фізики живого та біоетики організували семінарський захід для студентів-стоматологів, які ознайомилися з роботою фізичних приладів, у рамках вивчення спецкурсу «Фізичні основи діагностичної та лікувальної апаратури в стоматології». А також проведено конкурси авторських фото-музичних роликів «Осіння психотерапія навколо нас» та аудіо-фото есе студентів за матеріалами науково-популярного видання з медичної фізики та техніки.

З інформацією факультативної школи-семінару з фізики живого та біоетики