НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Триває курс лекцій від фахівців НМУ для медиків екстреної допомоги

18.11.2022

У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва триває курс лекцій, де спікерами виступають професори Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Днями декан медичного факультету №3 Оксана Виговська прочитала чергову лекцію, що була присвячена актуальній темі ботулізму.

Навчальний проєкт для медиків екстреної допомоги організований за ініціативи ректора Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Юрія Кучина, очільниці Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Наталії Стахової та за підтримки директорки Департаменту охорони здоров’я Києва  Валентини Гінзбург.

У період війни саме інфекція ботулізму стає найпоширенішою серед населення, особливо військових і внутрішньопереміщених осіб. Захворювання розібрали через клінічні кейси, зупинилися на харчовому, рановому, інгаляційному, ятрогенному ботулізмі та ботулізмі немовлят. Розставили акценти на тих моментах, що дозволяють вчасно та на ранніх етапах запідозрити ботулізм і вчасно його діагностувати. Через клінічні випадки зупинилися на питаннях диференційної діагностики. Через диференційну діагностику і закріпили матеріал.

Лекторка особливу увагу приділила особливостям захворювання, первинному огляду та постановці діагнозу хворого. Це саме ті моменти, що стосуються роботи «екстренки».

Наступна лекція відбудеться 28 листопада та буде присвячена катаральному синдрому й диференційній діагностиці ГРВІ в клінічній практиці.

 

За інформацією медичного факультету №3

і кафедри дитячих інфекційних хвороб