НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ НАРОД УКРАЇНИ ВИРІШИВ СВОЮ ДОЛЮ НА ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОМУ РЕФЕРЕНДУМІ

01.12.2021

1 грудня 2021 року Україна відзначає тридцяту річницю події, яка вирішила долю цілого європейського 50-мільйонного народу, – загальнонаціонального референдуму, проведеного на теренах колишньої УРСР 1 грудня 1991 року. На всенародний розгляд було винесено одне запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Для проведення референдуму у 24 областях, 1 автономній республіці і 2 містах з особливим статусом було створено 34093 дільниці для голосування. В опитуванні взяли участь 31891742 особи, які мали на це право, що становило 84, 18 % від загальної кількості виборців. Одночасно з референдумом проходили перші в історії незалежної держави Україна вибори Президента України.

Зважаючи на ентузіазм і піднесення, які панували в суспільстві на момент референдуму, результати його неважко було передбачити. За незалежність України проголосувала 28804071 особа, або 90, 32 % населення. Важливо відзначити, що суверенітет нашої держави було підтримано більшістю голосів в усіх 27 адміністративних регіонах України, включаючи Крим і Севастополь.

«Тридцять років тому я був членом дільничної комісії від Народного Руху України на одній із дільниць колишнього Мінського району Києва, – згадує учасник тих подій, провідний фахівець прес-центру НМУ імені О.О. Богомольця М.Є. Цивірко. – Мало хто вірив у реальність провокацій з боку противників незалежності, хоч готовність до такого перебігу подій була. Занадто великим був тоді ентузіазм. Підрахунок голосів «за» на нашій дільниці засвідчив понад 92 відсотки».

Щиро вітаємо багатотисячний колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з 30-річчям доленосного референдуму, яке збіглося в часі з урочистостями, присвяченими 180-річчю нашої Alma Mater, і закликаємо, попри всі негаразди, цінувати і плекати державну незалежність, боротьба за яку, за великим рахунком, триває й досі.

                                                                                                               

Прес-центр