НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Студенти НМУ взяли участь у майстер-класі з проведення унікальної операції на шлунку

17.11.2022

Під час однієї з унікальних операцій з формування штучного шлунку відбувся майстер-клас для студентів медичного факультету №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, викладачів і старших лаборантів кафедри хірургії №3, лікарів-хірургів хірургічного відділення КНП «КМКЛ №12» і лікарів-інтернів. Для збереження якості життя пацієнтів після такої операції на кафедрі розроблено сучасну методику формування «штучного шлунку», який повністю замінює собою резервуарні функції шлунку людини.

Майстер-клас проходив в операційній Київської міської клінічної лікарні №12. Операцію проводив завідувач кафедри хірургії №3 НМУ, професор Павло Іванчов. Він є провідним спеціалістом із лікування раку шлунку шляхом повної гастректомії. Для глядачів було підготовано спеціальні споглядальні зони навколо операційного столу, вище рівня підлоги, щоб усі могли зручно спостерігати за роботою хірурга. Присутні могли спілкуватися із хірургом в живому режимі. На більш напружених етапах операції спілкування відбувалося через асистента. Професор Іванчов не просто відповідав на запитання: де це було доречно, він брав пінцет і наявно показував ті моменти, які роз’яснював глядачам.

Крім того, професор детально пояснював кожен етап операції та коментував усі свої дії: що, як і для чого він робив. Наприклад: «Зараз я маю на меті обійти трифуркацію з правого латерального контуру, підняти 9-ту групу лімфатичних вузлів, змістити її до 7-ї групи лімфатичних вузлів, тоді перев’язати шлункову артерію, і, як блок, забрати все на шлунок». Професор здійснював зазначену маніпуляцію на очах глядачів, і додатково пояснював всі моменти, які виникали по ходу даної маніпуляції.

І, нарешті, на реконструктивному етапі операції, коли відбувалося формування «штучного шлунку», професор детально пояснював свою методику, роблячи поточні коментарі: «…тут я кладу степлер… тут заводимо апарат… робимо технологічний отвір для стравохідного тонкокишкового співустя…» і так далі.

Коли формування «штучного шлунку» було закінчено, професор зробив великий коментар про його фізіологію: куди потрапляє їжа, куди вона виходить, і які є особливості вже сформованої нової ланки органів.

Слід зазначити, що пацієнт на другу добу післяопераційного періоду був переведений з реанімаційного відділення до палати хірургічного відділення, а вже на 10-ту добу у задовільному стані був виписаний додому. Наразі почуває себе чудово, проблем з харчуванням не має.

Такий майстер-клас вкотре підтвердив, що Національний медичний університет імені О.О. Богомольця – це велика можливість для усіх студентів та слухачів наших курсів долучатися до провідних досягнень української та світової медицини і переймати досвід найкращих лікарів країни.

Детальніше про унікальну операцію ви можете прочитати за посиланням .

 

Пресцентр НМУ