Студенти НМУ опановували навички з виконання FAST-дослідження
На базі кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця нещодавно відбувся тренінг «Основи УЗД. FAST-протокол», у якому взяли участь понад 20 студентів з різних факультетів та курсів Університету. Майбутні лікарі опановували важливі, особливо в умовах війни, навички з виконання FAST-дослідження, набуваючи фахових компетентностей.
У межах тренінгу доцентка кафедри загальної хірургії №2 Тетяна Тарасюк детально ознайомила учасників з теоретичними основами ультразвукової діагностики. Фахівчиня наголосила на важливості FAST-протоколу у практиці лікаря, розповіла про його переваги та недоліки.
Так, можливість навчитися застосувати ультразвукову діагностику при широкому спектрі патологій, критичних станах і проведенні медичного сортування поранених додатково мотивує студентів. Ультразвук є швидким обстеженням для оцінки гемодинамічно нестабільних пацієнтів, відтак набуті нові знання і навички знадобляться майбутнім медикам у самостійній практиці.
Студенти пройшли тренування на ультразвуковому апараті експертного класу та опановували базові навички виявлення вільної рідини в черевній та грудній порожнинах, гемоперикарду та пневмотораксу. Приділили увагу й розбору найпоширеніших помилок при виконанні FAST-дослідження. Окремо, вдосконалюючи отримані знання, учасники тренінгу відпрацювали процедуру FAST-протоколу один на одному.
Захід відбувся за ініціативи студентської ради медичного факультету №1 та студентського наукового гуртка кафедри загальної хірургії №2, а організаторами стали активісти студентського самоврядування – Вікторія Кулик, Назар Голубнич, Іван Чепур.
Пресцентр НМУ за інформацією кафедри загальної хірургії №2
![](/wp-content/uploads/2024/06/1.jpeg)
![](/wp-content/uploads/2024/06/2.jpeg)
![](/wp-content/uploads/2024/06/3.jpeg)
![](/wp-content/uploads/2024/06/4.jpeg)
![](/wp-content/uploads/2024/06/image1.jpeg)
![](/wp-content/uploads/2024/06/Golovne-foto.jpeg)