Співробітники Університету поділилися досвідом організації симуляційного навчання

26.02.2025

Днями співробітники Навчально-наукового центру медичних симуляцій Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяли участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Медична симуляція – погляд у майбутнє» у Буковинському державному медичному університеті. Оскільки симуляційне навчання відіграє ключову роль у підготовці кваліфікованих спеціалістів, фахівці поділилися досвідом його організації в нашому Університеті.

Конференція об’єднала понад 300 учасників із Греції, Литви, Узбекистану, Іспанії, Англії, Німеччини та України. До заходу долучився перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров, який наголосив на стратегічному значенні симуляційної медицини для модернізації медичної освіти, бо симуляційне навчання сприяє розвитку практичних навичок без ризику для пацієнтів, забезпечуючи якісну підготовку майбутніх лікарів.

Досвідом організації симуляційного навчання на базі НМУ імені О.О. Богомольця з учасниками поділилися співробітники Навчально-наукового центру медичних симуляцій (ННЦМС). Зокрема, директорка Юлія Бойко представила досвід ННЦМС із впровадження міжнародних сертифікованих курсів в Україні. Заступник директорки Сергій Середа докладно розповів про ефективні методи симуляційного навчання і використання різноманітного сучасного навчального обладнання. Своєю чергою лаборанти ННЦМС Софія Богомолець-Шереметьєва, Андрій Мощич і Антон Квітницький виступили з інформативними доповідями у межах секційного засідання «Робота симуляційного центру, як можливість навчання очима здобувачів (студентська секція). Проведення практичної частини навчання в симуляційному центрі». Вони акцентували на ролі симуляційних тренажерів у підготовці майбутніх лікарів і пов’язаних із ними викликах. Також розповіли про відпрацювання елементів нетехнічних навичок у роботі медичної команди з використанням методів симуляційного навчання, як ключового елемента покращення якості надання медичної допомоги в реальному часі та медичну симуляцію, як інструмент зниження ризику виникнення медичних помилок.

Упродовж двох днів слухачі конференції розглянули питання використання симуляційних технологій для покращення медичної допомоги та безпеки пацієнтів, навчання майбутніх лікарів на додипломному та післядипломному рівнях. Приділили увагу особливостям симуляційного навчання в умовах дистанційної освіти, психологічним аспектам тренінгів і ролі комунікативних навичок. Обговорили впровадження об’єктивного структурованого клінічного іспиту та методи навчання симуляційних технологій у тактичній медицині, взяли участь у майстер-класах, де ознайомилися з новітніми симуляційними технологіями в медичній освіті.

Центр комунікацій, організаційної та редакційної роботи