Спеціалісти НМУ вивчали використання штучного інтелекту в освіті та медицині

31.10.2024

Днями відбулася онлайн-конференція «Штучний інтелект у медицині», організована Міністерством цифрової трансформації в партнерстві з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, Національним університетом Сінгапуру, Національним університетським центром травматології та Національною університетською лікарнею Сінгапуру. До участі у заході долучилися близько 100 лікарів, інтернів і фахівців зі штучного інтелекту з 10 країн. Учасники обмінялися досвідом використання штучного інтелекту та віртуальної реальності в лікарській справі.

Захід відбувся за сприяння Проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev та партнера проєкту «Фонд Східна Європа». Провідні українські та сінгапурські лікарі, професори та експерти з медичних інновацій обговорювали ШІ-інструменти для медицини, що існують в Україні та Сінгапурі, можливості штучного інтелекту в діагностиці, хірургії та клінічній практиці, використання віртуальної реальності у військово-медичній підготовці, дистанційне консультування пацієнтів і можливість проведення хірургічних операцій на відстані за допомогою штучного інтелекту.

Спікерами та слухачами виступили співробітники НМУ імені О.О. Богомольця, також перед учасниками виступив ректор НМУ Юрій Кучин. Директор Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Олег Чабан та асистент кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Андрій Бурдейний поділилися результатами досліджень з використання ВР-експозиційної терапії для військових та ветеранів війни, представили інноваційний проєкт ВР-терапії для цивільного населення у контексті війни в Україні. Фахівці кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Катерина Бєлка і Дмитро Сажин доповіли про застосування симуляційних та ВР-технологій у навчанні менеджменту дихальних шляхів. Завідувач кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій післядипломної освіти Андрій Копчак спільно зі співробітниками кафедри Романом Паливодою й Олександром Копчаком поділились науковими розробками у вдосконаленні використання 3Д-цефалометричного аналізу в щелепно-лицевій хірургії при лікуванні складних «синдромальних» пацієнтів і хворих із деформаціями прикусу та лицевого скелету, розповіли про досвід кафедри у лікуванні поранених із бойовою травмою, оприлюднили результати лікування близько 500 постраждалих із мінно-вибуховими та вогнепальними пораненнями обличчя.

Начальниця відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації Інна Кучеренко розповіла про виклики для медичної освіти в умовах війни для українського суспільства. А директорка Навчально-наукового центру неперервної професійної освіти Леся Лимар представила етичні аспекти використання ШІ під час навчання докторів філософії і проведення досліджень.

Обмін досвідом між країнами з провідними технологіями та унікальним досвідом України може стати проривним у сфері інновацій із надання медичних послуг. Учасники також обговорили можливості передачі програмного забезпечення для підготовки спеціалістів перед хірургічними операціями чи для тренування в інших медичних втручаннях та етичні виклики, пов’язані зі ШІ.

Конференція стала новим кроком для розвитку медичних технологій, об’єднавши провідних фахівців для створення інноваційних рішень, що наближають сучасну медицину до кожного пацієнта.

Кожен може переглянути запис конференції за посиланням.

Також нагадаємо, на базі Навчально-наукового центру неперервної професійної освіти Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся третій семінар Школи компетентного викладача «Академічна доброчесність. Використання ШІ в навчанні». Учасники обговорили питання запобігання порушенням академічної доброчесності та впровадження технологій штучного інтелекту в освітній процес. А у межах нового проєкту НМУ «Школа цифрової компетентності» викладачі та студенти нашого Університету, адміністрація Політехнічного ліцею НТТУ «КПІ» м. Києва вивчали питання інклюзії та застосунків на основі штучного інтелекту.

Варто зазначити, що у НМУ імені О.О. Богомольця для студентів та аспірантів також діє сертифікатна програма «Основи штучного інтелекту в охороні здоров’я».

Дізнатися більше

Пресцентр за інформацією Міністерства цифрової трансформації України