НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ШКОЛА-СЕМІНАР З ФІЗИКИ ЖИВОГО ТА БІОЕТИКИ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «ФОРМУЛИ КУРСУ МЕДИЧНОЇ ТА БІОЛОГІЧНОЇ ФІЗИКИ З ТОЧКИ ЗОРУ НАУКИ ТА МИСТЕЦТВА»

08.04.2021

На дистанційному засіданні школи-семінару з фізики живого та біоетики (кафедра медичної і біологічної фізики та інформатики) було підбито підсумки  конкурсу для студентів-медиків «Формули курсу медичної та біологічної фізики з точки зору науки та мистецтва». Учасниками конкурсу були студенти-медики НМУ, які вивчають курс медичної і біологічної фізики, та Буковинського державного медичного університету (м. Чернівці). Модератором заходу був доцент Анатолій Єгоренков.

Протягом 2-х місяців для участі у конкурсі приймалися фото-музичні ролики, що відображали зміст фізичних та математичних формул не тільки з точки зору біофізики але й біомедицини та творчого (художнього) сприйняття  їх людиною.  Усі роботи,  які пройшли конкурсний  відбір (35 фото-аудіо композицій) та сталі переможцями у різних номінаціях  можна переглянути на youtube-сторінці школи-семінару за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCsZci3tBA–a4S0_P1CgQoQ/videos

У першій частині семінару учасники ще раз проглянули найкращі роботи, висловили свої думки про актуальність такого міждисциплінарного формату роботи з навчальним матеріалом.  У відсотковому відношенні відповіді на запитання модератора заходу: «Чому Вам сподобалось участь у даному конкурсі ?», –  розподілилися так: «Це була творча робота» – 29 % ; «Це додаткове вивчення курсу медичної і біологічної фізики» – 24 %; «Це розвиток своїх здібностей» – 47 %.  Організаторам заходу було приємно чути, що для учасників конкурс став органічним поєднанням факультативного навчання з розвитком особистості.

У другій частині заходу для учасників конкурсу відбувся онлайн-концерт авторської ліричної пісні та творче спілкування. Зокрема, відбулася дискусія щодо доцільність чи недоцільність використання музичного напрямку «РЕП» (RAP) з метою «вивчення» та «осмислення» навчального матеріалу природничо-наукового курсу. Це стало додатковим фактором впливу на духовний  розвиток студентів-медиків, які взяли участь у заході.

 

Прес-центр за матеріалам школи-семінару з фізики живого та біоетики