НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ШКОЛА-СЕМІНАР «ПРОБЛЕМИ ФІЗИКИ ЖИВОГО ТА БІОЕТИКИ»: СЕЗОН «ЛІТО-2021»

27.07.2021

У рамках роботи сезону «Літо-2021» факультативної школи-семінару «Проблеми фізики живого та біоетики»  (кафедра медичної і біологічної фізики та інформатики НМУ імені О.О. Богомольця) проведено екскурсію та обговорення теми «Медична апаратура для факультативних медико-фізичних вимірювань». У заході взяли участь окремі учасники  школи-семінару. Інші отримають інформацію про результати дистанційно.

Під час екскурсії було вивчено документацію медичних приладів, які можна залучати під час простих, але корисних для цієї галузі медико-фізичних знань. З деякими із цих приладів вже проводяться вимірювання у рамках науково-студентських проектів. Наприклад, на тему «Оксигенотерапія та її медико-фізичне забезпечення». Тут використовується пульсоксиметр. Зазначена науково-студентська робота одного із учасників школи-семінару (студентка-першокурсниця медичного факультету №1 НМУ імені О. О. Богомольця Дар’я Скорохода) вже виборола почесне 3-тє місце  та була нагороджена Дипломом Конгресу «BIMCO-2021», що проводився у березні 2021 року у Буковинському державному медичному університеті.

Під час цього дослідження було проведено медико-фізичний експеримент з елементами біостатистичного аналізу та практичного ознайомлення з роботою відповідної медичної апаратури (кисневий концентратор тощо). За рекомендацією Оргкомітету Конгресу даний проєкт буде продовжено, у тому числі у напрямку вивчення медичних приладів для вимірювання характеристик, важливих для медичного контролю за результатами оксигенотерапії.

Звернемо увагу на те, що для проведення корисних для розвитку у студентів-медиків навичок  дослідницької  роботи  іноді доцільно використовувати і прості медичні прилади.   Так, учасників екскурсії ознайомили з медичною апаратурою не тільки для простих медико-фізичних вимірювань, але і для деяких фізіотерапевтичних та механотерапевтичних процедур.

Медичні прилади, в основі роботи яких різні фізичні явища, теж є цікавим об’єктом для  факультативної школи-семінару з фізики живого.    Робота школи-семінару у сезоні «Літо-2021» триває. Нагадуємо, що у рамках сезону проводиться також конкурс фото та відео-спостережень «Біоніка   навколо нас».

Запрошуємо бажаючих до участі.

 

Прес-центр за матеріалами семінару «Проблеми фізики живого і біоетики»