НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ШКОЛА-СЕМІНАР «ПРОБЛЕМИ ФІЗИКИ ЖИВОГО ТА БІОЕТИКИ» – ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА МЕДИЧНИЙ ТА ЕТИЧНИЙ ЗМІСТ ОПОВІДАНЬ “ЗАПИСКИ ЮНОГО ЛІКАРЯ” (М. БУЛГАКОВ )»

09.06.2021

У рамках роботи  школи-семінару з фізики живого  та біоетики  відбувся конкурс зі створення студентами-медиками НМУ імені О.О. Богомольця есе на тему: «Сучасний погляд  на медичний та етичний зміст оповідань “Записки юного лікаря” (М. Булгаков)».  Конкурс було присвячено  130-річчю від дня народження випускника медичного факультету університету Святого Володимира  М. О. Булгакова.

До нашого конкурсу також приєдналися студенти Казахського Національного медичного університету імені С.Д. Асфендіярова (м. Алмати). Після  аналізу  наданих есе журі конкурсу визначило три  найкращі роботи. Було прийнято рішення вважати  трьох авторів  есе  переможцями  нашого конкурсу. У своїх роздумах з приводу сюжетів оповідань Михайла Булгакова «Записки юного лікаря» переможці конкурсу торкалися і сучасних проблем медицини, давали порівняння медичних та етичних особливостей професійної діяльності лікарів часів М. Булгакова – земського лікаря   і  лікарів сучасних.

Переможцями конкурсу стали такі студенти: Надія Савіна та Анастасія Пономаренко  (студентки-першокурсниці четвертого медичного факультету НМУ імені О.О. Богомольця), а також Сабіна Касимова ( студентка другого курсу Казахського НМУ імені С.Д. Асфендіярова, м. Аламати). Як пише у своєму конкурсному есе одна з переможниць: « У хвороб і надзвичайних ситуацій немає відпочинку і  вихідних. Тож кожен лікар має  будь-якої миті бути готовим до «бою»… «Шел бой…, – пише класик,- каждый день..». У кожного лікаря буде свій «бій», своя битва, але в усіх – єдиний вогонь любові до своєї професії, своєї справи, свого пацієнта…».

Бажаємо всім учасникам конкурсу успіхів у подальшому навчанні у медичному університеті та підготовки до майбутньої лікарської  діяльності.

 

Прес-центр за матеріалами семінару «Проблеми фізики живого і біоетики»