Щелепно-лицеві хірурги НМУ взяли участь в унікальних операціях

07.01.2025

Співробітники кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у складі мультидисциплінарної команди взяли участь в унікальних краніофаціальних операціях на базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та Інституту нейрохірургії імені А.П. Ромоданова. Завдяки проведеним хірургічним втручанням дві дитини віком півтора та восьми років, а також 31-річна жінка отримали шанс на кращу якість життя.

Краніофаціальні операції спрямовані на корекцію патологій або дефектів черепа і обличчя, їхня унікальність полягає у тому, що це дозволяє скорегувати форму черепа пацієнта, відновити положення орбіт, функції дихання та жування. Рідкісні генетичні захворювання, що мали усі три пацієнти, спричинили проблеми розвитку мовлення, дихання, зору та призвели до потреби проведення даних операцій.

У складі мультидисциплінарної команди хірургічні втручання провели завідувач кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО НМУ, професор Андрій Копчак, асистентка та аспірант цієї ж кафедри Тетяна Павличук та Олег Голубченко. Також участь в операціях взяли завідувач відділення дитячої нейрохірургії Охматдиту Павло Плавський, лікарі-нейрохірурги Олександр Волощук, Євген Неймановський, заступник завідувача відділення ендоскопічної та краніофаціальної нейрохірургії Інституту нейрохірургії імені А.П. Ромоданова Орест Паламар і провідний французький щелепно-лицевий хірург, професор Університету Сіте Роман Хонсарі. Мультидисциплінарна команда провела оперативні втручання надзвичайно високого рівня складності: фронто-лобне висування, дистракція верхньої щелепи за Le For III та усунення гіпертелоризму шляхом медіалізації орбіт.

Зазначимо, це другий візит професора Романа Хонсарі до України, що відбувся у межах міжнародного медичного партнерства з ініціативи, започаткованої першою леді Оленою Зеленською. Ця ініціатива передбачає безпосередню співпрацю між українськими клініками та закордонними медичними закладами. Наразі напрямок краніофаціальної хірургії у дітей із синдромальними краніосиностозами в Україні розпочато за підтримки професора Романа Хонсарі, який практикує на посаді щелепно-лицевого хірурга у Французькому національному довідковому центрі краніостенозів і краніофаціальних вад розвитку (French national reference center for craniofacial malformations (CRANIOST), що знаходиться у Парижі.

Що важливо, лікування пацієнтів, які потребують краніофаціальних операцій, є багатоетапним і вимагає участі мультидисциплінарної команди лікарів, оскільки характеризується великою кількістю порушень і вад розвитку, які потребують виправлення впродовж життя. Тож кожну з проведених операцій можна назвати унікальним витвором мистецтва хірургії.

За інформацією кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО