НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ НАМН УКРАЇНИ З НАГОДИ 75-РІЧЧЯ ПРЕЗИДЕНТА НАМН УКРАЇНИ, АКАДЕМІКА НАН УКРАЇНИ І НАМН УКРАЇНИ, ПРОФЕСОРА В.І.ЦИМБАЛЮКА

28.01.2022

26 січня 2022 року у конференц-залі фізико-хімічного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця відбулося розширене засідання президії Національної академії медичних наук України з нагоди 75-річного ювілею її президента – Віталія Івановича Цимбалюка, академіка НАН України і НАМН України, професора, завідувача кафедри нейрохірургії нашого Університету. Зрозуміло, делегація НМУ, що прибула на засідання привітати свого відомого співробітника, була найчисельнішою. До її складу входили, зокрема, ректор НМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Л.Кучин і перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, член-кореспондент НАМН України, професор О.М.Науменко, а також інші проректори, декани факультетів, директори інститутів, керівники підрозділів, викладачі.

Відкрив засідання віце-президент НАМН України, багаторічний директор ДУ «Інститут отоларингології імені О.С.Коломійченка» Д.І.Заболотний. Запрошений на урочистості Національний оркестр народних інструментів (художній керівник – професор В.О.Гуцол) виконав Гімн України і знаменитий «марш Адамцевича» або «Запорозький марш».

Оскільки група народних депутатів поспішала на засідання Верховної Ради, їм було надано слово позачергово. Представник фракції «Слуги народу», олімпійський чемпіон Жан Беленюк поздоровив В.І.Цимбалюка особисто і зачитав адрес, підписаний Головою ВР Русланом Стефанчуком.

«Per aspera ad cerebrASTRA, або Мозкова астронавтика академіка Віталія Цимбалюка (До 75-річчя від дня народження)» – ось так оригінально озаглавив свою доповідь професор кафедри нейрохірургії В.В.Медведєв. Треба сказати, зміст доповіді-презентації не обманув очікування присутніх. Володимирові Вікторовичу вдалося не тільки ґрунтовно змалювати життєвий і трудовий шлях свого старшого колеги – послідовника таких корифеїв, як Андрій Ромоданов і Олег Лапоногов, а й чітко означити його новаторський внесок до нейрохірургії як науки.

Представники державних інституцій по черзі зачитували вітальні адреси Голови Кабінету Міністрів України Дениса Шмигаля, секретаря РНБО Олексія Данілова. Потім на сцену підіймалися президент і віце-президент НАН України, президенти НАПН України і Академії мистецтв України, ректори НТУ («КПІ») імені Ігоря Сікорського, НУОЗ імені П.Л.Шупика, Тернопільського НМУ імені І.Я.Горбачевського, який свого часу закінчив ювіляр. «Біографія Віталія Івановича Цимбалюка, – зазначив у своєму вітальному слові ректор НМУ імені О.О.Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор Юрій Леонідович Кучин, – це історія боротьби за істину в науці, це історія успіху в цій боротьбі, історія прикладу для нас, його колег, і не тільки тих, хто безпосередньо працює з ним пліч-о-пліч на кафедрі нейрохірургії нашого Університету». З нагоди ювілею Віталій Іванович отримав з рук ректора відзнаку – орден Святого Луки і набір цінних книг.

Запам’ятався присутнім виступ генерального директора ДП «Антонов» С.А.Бичкова, з яким ювіляра зв’язують багаторічні дружні стосунки і який звернув увагу на необхідність збереження і примноження наукових шкіл, таких, як школа А.П.Ромоданова, талановитим послідовником якої є академік Цимбалюк. Професор О.В.Богомолець у своєму привітання нагадала присутнім про активну участь Віталія Івановича в Революції Гідності, а голова Київської профспілки медичних працівників Сергій Кубанський – про організаторські здібності, проявлені ювіляром, коли він очолював профком Інституту нейрохірургії. Слово брали віце-президенти НАМН України М.Д.Тронько і І.А.Лурін, начальник департаменту медицини КМДА В.Г.Гінзбург та інші.

З інтересом усі подивилися документальний фільм «Лікар життя», ознайомились із книгою «Віталій Іванович Цимбалюк. Біобібліографія». А невеликий концерт у виконанні згадуваного оркестру став чудовим подарунком ювілярові.

 

Прес-центр