НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

РОБОТА КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ №3 ПІД ЧАС ВІЙНИ

05.05.2022

З перших днів війни з рашистськими окупантом усі співробітники кафедри хірургії №3, очолюваної професором Павлом Васильовичем Іванчовим, наближають день нашої перемоги, працюючи на своєму робочому місці.

Практично всі співробітники залишилися у Києві на клінічних базах кафедри, де третій місяць надається спеціалізована медична допомога постраждалим військовим та дорослому цивільному населенню із пошкодженнями і травмами різних видів складності й типу поранень.

Співробітники кафедри на базі КНП “КМКЛ ШМД” цілодобово надають невідкладну хірургічну допомогу пацієнтам з усієї столиці. Весь час ведеться стаціонарний прийом і лікування пацієнтів із гострою хірургічною патологією, надається допомога хворим із гострими шлунково-кишковими кровотечами та важким соматичним пацієнтам із хронічною патологією.

Майже у повному обсязі, наскільки це можливо у воєнний час, відновлено проведення планових оперативних втручань. Завідувач кафедр професор П.В. Іванчов проводить клінічні обходи хірургічних хворих та особливо тяжких пацієнтів у реанімаційних відділеннях усіх клінічних баз.

Попри обставини та непрості умови військового часу, Павло Васильович щоденно проводить надскладні, високотехнологічні оперативні втручання з приводу гострих ускладнень злоякісних пухлин шлунку та колоректального раку.

Один із асистентів кафедри з перших днів війни вступив до лав Збройних Сил України і надає висококваліфіковану медичну допомогу постраждалим військовим та цивільному населенню у “гарячих точках”. Ще одна асистентка кафедри вступила до лав ТрО територіальної громади, організувала військовий шпиталь, де під час активних бойових дій надавалася медична допомога пораненим військовим та мирному населенню, організовувала надання гуманітарної допомоги окупованим населеним пунктам, продовжує проводити активну волонтерську роботу та заняття з тактичної медицини.

 

Незважаючи на війну, кафедра продовжує активну наукову роботу: виходять з друку статті, готуються патенти та ведеться підготовка дисертаційних робіт аспірантів кафедри під керівництвом завідувача кафедри, професора П.В. Іванчова. Кафедра продовжує активно працювати на благо України і нашого Університету!

 

Разом ми сила!!! Разом до Перемоги!!! Слава Україні!! Героям слава!!!

 

Прес-центр за матеріалами кафедри хірургії № 3 та медичного факультету №3