НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Ректор НМУ виступив на Лондонському глобальному тижні боротьби з раком

18.11.2022

13-18 листопада практично по всьому світу проводиться серія скоординованих міжнародних дискусій і заходів під загальною назвою «Лондонський глобальний тиждень боротьби з раком». 17 листопада, в рамках глобального проєкту, свою доповідь представив ректор НМУ, професор Юрій Кучин. Учасників онлайн-заходу об’єднала тема «Онкологічна допомога під час війни – українські перспективи».

У своїй доповіді «Пріоритети медичної освіти під час війни» ректор НМУ особливу увагу зосередив на розповіді про життя Університету з 24 лютого 2022 року. Велика війна й її виклики змусили жити в нових реаліях. Багато наших студентів і співробітників мобілізовані, а всі інші – активно допомагають військовим. Наші медики надають цілодобову медичну та стоматологічну допомогу військовослужбовцям і цивільному населенню. Окрім того, в Університеті реалізовуються освітні програми для учасників бойових дій і лікарів, різні волонтерські проєкти та благодійні місії.

Професор розповів про Університет, його структуру, професорсько-викладацький склад, життя студентів, науково-практичний потенціал, міжнародну діяльність і напрямки підготовки медиків. Він детально зупинився на організації навчального процесу. Адже спершу пандемія, а потім війна, внесли свої коригування в організацію навчання майбутніх медиків. У цьому напрямку наш Університет створив належні умови для налагодження навчального процесу. Це – дистанційні платформи навчання, відкриття симуляційних центрів, розвиток клінічних кафедр, Університетська клініка тощо.

«Основне завдання нашого Університету – підготувати професіоналів своєї справи, медиків, які будуть надавати фахову медичну допомогу українцям за будь-яких умов. Ми оперативно підлаштовуємося під усі труднощі та виклики сьогодення і, попри все, робили і робимо те, що маємо. Ми продовжуємо навчати та навчатися!», – наголосив професор Юрій Кучин.

У конференції, що складалася з трьох секцій, взяли участь провідні фахівці в галузі онкології, медики та менеджери сфери охорони здоров’я, керівники благодійних і волонтерських проєктів.

Як зазначають ініціатори Лондонського глобального тижня боротьби з раком, проведення таких міжнародних дискусій має на меті всебічно показати картину впливу зростання захворюваності на рак у всьому світі. А також розкрити проблеми, які пандемія раку ставить перед світовою спільнотою, вплив коронавірусу на існуюче лікування та дослідження раку і зміцнення потенціалу в профілактиці раку.

 

 

Пресцентр НМУ