ПРОГРАМА ДІЙ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

09.12.2014
Нова соціальна політика Уряду України передбачає перехід до адресності, монетизації пільг та трансформацію системи охорони здоров’я. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму діяльності Кабінету Міністрів на засіданні Уряду у вівторок, 9 грудня.
Арсеній Яценюк наголосив, що соціальна сфера є сьогодні дуже вразливою: «Ми усвідомлюємо, що в силу війни й складної економічної ситуації людям зараз дуже важко».
При цьому, щоби побудувати нову соціальну політику, Уряд, за його словами, на першому етапі повинен оптимізувати соціальні виплати: «Той, хто повинен їх отримувати, їх отримує, а той, хто їх собі незаконно присвоїв і отримує за рахунок інших, – ні».
Він наголосив, що Уряд ставить перед собою завдання перейти до адресності й монетизації пільг. До Парламенту буде внесено відповідний законопроект.
У програмі діяльності Кабінет Міністрів передбачає об’єднання низки соціальних фондів, «щоби скоротити витрати на адміністрування соціальних фондів на 600 мільйонів гривень і покращити їх роботу».
Програма передбачає також ліквідацію неефективних пільг, для чого, за словами Глави Уряду, потрібно внести зміни до 25 законодавчих актів.
Арсеній Яценюк окремо зупинився на необхідності ухвалення нового трудового законодавства: «Країна може бути конкурентна тоді, коли ринок праці правильно відрегульований. Україна прийме новий Трудовий кодекс, який буде конкурентний, ефективний і дасть можливість як працівнику, так і роботодавцю отримати максимальні вигоди і залучити інвестора».
Прем’єр-міністр України підкреслив, що Уряд «іде на безпрецедентний крок» та внесе до Парламенту проект змін до закону про лікарські засоби щодо «фактичного визнання всіх лікарських засобів та медичних препаратів, які пройшли реєстрацію в ЄС, США, Канаді, Австралії та Японії»: «Ми відміняємо бюрократичну і корупційну реєстрацію лікарських засобів і медичних препаратів, які пройшли відповідну реєстрацію і ліцензування в цих країнах».
Окрім того, Уряд передбачає передання низки функцій щодо закупівлі лікарських засобів і медичних препаратів від Міністерства охорони здоров'я до системи Організації Об'єднаних Націй: «Низка вакцин і спеціальних медичних препаратів будуть закуповуватися по схемі через систему ООН, в тому числі ЮНІСЕФ, ВООЗ і інші міжнародні організації».
До Парламенту буде внесено два ключові законопроекти стосовно трансформації та модернізації мережі лікарень – про державно-приватні і про заклади медичної охорони здоров'я та медичне обслуговування.
«Ми декларуємо, що в Україні буде введено повноцінне медичне страхування. В країні немає безкоштовної медицини, це брехня. 8% бюджетних витрат на систему охорони здоров'я йде в повітря. До людей ці гроші не доходять. Ці 8% бюджетних витрат на охорону здоров'я повинні отримати ефективне використання через ухвалення закону України про медичне страхування», – наголосив Глава Уряду.