НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПІДСУМКИ ДРУГОГО ЩОРІЧНОГО ІНТЕНСИВУ З ЖІНОЧОГО ЗДОРОВ’Я “WIW: ПОЛОГИ В УКРИТТІ”

11.05.2022

5 травня 2022 року відбувся другий студентський інтенсив з жіночого здоров’я “WIW: пологи в укритті”. Подія, присвячена Міжнародному дню акушерства, пройшла цього року вже по-новому, зважаючи на різні можливості глядачів по всій Україні.

Унікальність семінару полягає в тому, що він об’єднав не тільки майбутніх лікарів, а й практикуючих медиків та простих жінок навколо складної проблеми наших часів у легкому актуальному форматі: це презентація інструкції, відповіді на запитання слухачів та приємні бонуси для глядачів трансляції.

До вітального слова приєднались в.о. начальника відділу наукової роботи студентів, кандидат медичних наук, доцент Вікторія Сергіївна Потаскалова, голова Ради СНТ імені О.А. Киселя Євгеній Сергійович Приходько, науковий керівник СНГ кафедри акушерства і гінекології №2, кандидат медичних наук, асистент Наталія Григорівна Скурятіна, науковий керівник СНГ кафедри загальної та медичної психології, кандидат медичних наук, доцент Зінаїда Ліландівна Становських та науковий керівник СНГ кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, кандидат медичних наук, доцент Марія Олександрівна Овдій.

Керівництво та викладачі НМУ імені О.О. Богомольця висловили щире захоплення збереженням чудової традиції проведення заходу, побажали творчої наснаги, успіхів доповідачам та активної участі медикам і простим жінкам протягом вечора.

Організатори та доповідачі заходу, СНГ кафедри акушерства і гінекології №2 представили власне керівництво з ведення пологів в укритті, розповіли усі нюанси і секрети розділів. Надали слово й доповідачам з кафедр загальної та медичної психології і фізичної реабілітації та спортивної медицини, які представили свої міні-лекції,  доступні лише глядачам трансляції. Загалом активні члени гуртків кафедр представили свої доповіді та розділи інструкції, а їхні наукові керівники-експерти в кінці заходу відповіли на запитання з таких тем:

Презентація інструкції з ведення пологів в укритті (наукові керівники – кандидат медичних наук, асистент Наталія Григорівна Скурятіна та кандидат медичних наук, доцент Олена Анатоліївна Строй). Нижче подано теми та авторів розділів):

  • Організація пологів під час воєнного стану – студентка 6 курсу, медичного факультету №1, групи 6104 Айнур Сайяфкизи Аббасова;
  • Список мінімально необхідних речей для пологів в укритті – студентка 6 курсу, медичного факультету №1, групи 6104 Валерія Вадимівна Шатохіна;
  • Перейми: як розпізнати та що робити роділлі й помічнику – студентка 4 курсу, медичного факультету №1, групи 8115 Анна Ігорівна Дронів;
  • Потуги: як розпізнати та що робити роділлі й помічнику – студентка 4 курсу, медичного факультету №4, групи 8406 Софія Анатоліївна Шипко;
  • Народження плаценти: як це та що робити роділлі й помічнику – студентка 4 курсу, медичного факультету №1, групи 8115 Анна Ігорівна Дронів;
  • Ранній догляд за дитиною – студент 5 курсу, медичного факультету №1, групи 7108 Ростислав Едуардович Ґриґ (за співавторства студентки 4 курсу, медичного факультету №1, групи 8108 Наталії Володимирівни Рощиної).

Завантажити інструкцію можна за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1SMag3Jq2_StOpZso5W1SRDiyMxCTi3eC/view?usp=sharing

Додаткові міні-лекції:

  • Психологічна підтримка роділлі в укритті – студентка 4 курсу, медико-психологічного факультету, групи 8901, Олександра Миколаївна Криль (науковий керівник: науковий керівник СНГ кафедри загальної та медичної психології, кандидат медичних наук, доцент Зінаїда Ліландівна Становських);
  • Рання післяпологова реабілітація – студентка 4 курсу, медико-психологічного факультету (спеціальність 227 «фізична терапія, ерготерапія»), групи 8910ФР Маргарита Євгенівна Криштоп (науковий керівник СНГ кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, кандидат медичних наук, доцент Марія Олександрівна Овдій)

 

Прослухати усю трансляцію можна за посиланням: https://youtu.be/JE64Ozmg2Rw

Слухачі подякували організаторам за цікаві та корисні доповіді й вичерпні відповіді на їхні запитання, а також відзначили високий рівень підготовки доповідачів. Сподіваємось, що ця подія продовжить гарну традицію зі святкування Міжнародного дня акушерства, яка сприятиме розвитку молодих спеціалістів та просвіті наших жінок!

 

Прес-центр за матеріалами відділу наукової роботи студентів