НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПЕРШИЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ ПУБЛІЧНИЙ ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ В.Р. ГОРОШКА НА ЗДОБУТТЯ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ З ГАЛУЗІ ЗНАНЬ «ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я» ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «МЕДИЦИНА»

09.05.2022

9 травня 2022 року у конференц-залі адміністративного корпусу Університету в змішаному форматі відбувся перший у воєнний час публічний захист дисертації Василя Романовича Горошка на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 222 «Медицина».

Відкрив засідання спеціалізованої вченої ради її голова, завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії, професор О.С. Чабан, який оголосив тему дисертації: «Оптимізація анестезіологічного забезпечення у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами під час реконструктивних оперативних втручань».

Олег Созонтович назвав присутніх у конференц-залі: наукового керівника  ректора НМУ, члена-кореспондента НАМН України, професора кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Юрія Леонідовича Кучина;

рецензентів: завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ, професора Сергія Олександровича Дуброва; професора кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ Євгена Володимировича Цему (онлайн);

опонентів: присутнього у залі члена-кореспондента НАМН України, професора кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії МО України Ігоря Петровича Хоменка;

завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Дніпровського державного медичного університету, професора Юрія Юрійовича Кобеляцького (онлайн).

Головуючий також зазначив, що у режимі онлайн у публічному захисті участь беруть:

 • Начальники клінік та відділень анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії Військово-медичних клінічних центрів регіонів (Вінниця, Львів, Дніпро та Одеса);
 • Головний хірург Збройних Сил України, кандидат медичних наук, доцент Костянтин Віталійович Гуменюк.
 • Академік НАМН України, професор Ігор Анатолійович Лурін (офлайн);
  • Начальник Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”, доктор медичних наук Анатолій Петрович Казмірчук;
 • Заступник начальника НВМКЦ “ГВКГ” – провідний хірург центру, кандидат медичних наук Ростислав Віталійович Гибало;
 • Заступник начальника НВМКЦ “ГВКГ”, кандидат медичних наук Олександр Віталійович Циц;
 • Начальник клініки невідкладної медичної допомоги, інтенсивної терапії, анестезіології, реанімації та детоксикації НВМКЦ “ГВКГ”, головний анестезіолог Збройних Сил України Олександр Олександрович Бугай;
 • Начальник кафедри анестезіології та реаніматології Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор Григорій Павлович Хитрий та представники кафедри анестезіології та реаніматології Української
  військово-медичної академії;
 • Начальник клініки ушкоджень НВМКЦ “ГВКГ”, головний травматолог Збройних Сил України, доктор медичних наук Юрій Олександрович Ярмолюк;
 • Начальники відділень реанімації та інтенсивної терапії НВМКЦ “ГВКГ”, а також лікарі анестезіологи та аспіранти кафедр.

Повідомивши, що на захисті присутні всі члени спеціалізованої ради, що робить засідання правомочним, Олег Созонтович запросив претендента викласти основні положення дисертаційного дослідження.

Після виступу здобувача професор О.С. Чабан запросив рецензентів висловити свою позицію щодо присудження ступеня доктора філософії Василеві Романовичу Горошку, дати оцінку науковому рівню дисертації та публікацій, викласти свої побажання, поставити запитання.

У своїх виступах рецензенти, професори Сергій Олександрович Дубров та Євген Володимирович Цема, наголошували на актуальності обраної теми, яка є нагальною для сучасних воєнних конфліктів. Вони, позитивно оцінивши роботу, висловили також окремі зауваження та поставили дисертантові запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

Свою позицію щодо присудження ступеня доктора філософії Василеві Романовичу Горошку висловили також і опоненти. У виступах професорів Ігоря Петровича Хоменка та Юрія Юрійовича Кобеляцького наголошувалося, що у роботі здобувача вперше вивчено вплив та оптимізовано анестезіологічне забезпечення у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами під час реконструктивних втручань. Вивчено також особливості больового синдрому у таких пацієнтів.

Опоненти висловили низку побажань та зауважень, на які здобувач дав відповіді.

Науковий керівник дисертації, ректор Ю.Л. Кучин подякував усім, хто взяв участь у публічному захисті дисертації В.Р. Горошка, наголосивши на актуальності, науковій новизні теми дисертаційної роботи, виконаної здобувачем в  НМУ імені О.О. Богомольця, випускником якого він є.

Юрій Леонідович наголосив, що Василь Романович виконував наукову роботу у важких умовах війни, поєднуючи щоденну, практично цілодобову роботу у відділенні реанімації та інтенсивної терапії для медичної евакуації та лікування болю Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” з працею над дисертацією.

Обравши лічильну комісію, до складу якої увійшли  професори Ігор Петрович Хоменко та Сергій Олександрович Дібров, спеціалізована рада приступила до відкритого голосування. Головуючий, професор О.С. Чабан поінформував присутніх, про результати голосування, згідно з якими  Василеві Романовичу Горошку було присвоєно ступінь доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 222 «Медицина».

Привітавши Василя Романовича Горошка та його наукового керівника, ректора НМУ Ю.Л. Кучина з чудовим захистом і побажавши натхнення та успіхів, голова спеціалізованої ради, професор О.С. Чабан закрив засідання.

 

Прес-центр