НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НМУ ВІДВІДАЛА ТУРЕЦЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ШКОЛИ УНІВЕРСИТЕТУ ГАЗІ

17.01.2022

17 січня 2022 року дводенний візит турецьких колег з Медичної школи Університету в Газі розпочався зустріччю із керівництвом НМУ, яка пройшла в адміністративному корпусі. Українську сторону представляли — ректор, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Л. Кучин,  перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, член-кореспондент НАМН України, професор О.М. Науменко, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.А. Канюра, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Земсков, проректор з наукової та навчальної роботи, професор О.М. Власенко, проректор з економічних питань, доцент В.С. Титикало, заступник директора Центру тестування МОЗ України К.В. Рибачук, начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент І.В. Саханда, заступники начальника навчально-методичного відділу, доцент І.К Гребень та І.І. Кучеренко.

До турецької делегації, яку очолив декан Медичної школи Університету Газі, професор, доктор Мустафа Некмі Ілхан, також увійшли —  заступник декана Медичної школи Університету Газі, професор, доктор Ільяс Окур, член еквівалентної комісії ради з питань вищої освіти Медичної школи Університету Газі, професор, доктор Мурат Кекіллі та радник Посольства Туреччини в Україні Уліт Юлди. Після короткої розмови з керівництвом НМУ турецька делегація відповідно до програми перебування розпочала ознайомчу екскурсію з історії НМУ імені О.О. Богомольця, відвідавши клас-музей анатомічних препаратів. Асистент кафедри описової та клінічної анатомії А.Я. Янчишин провів турецьких колег залами, де за кожним експонатом стоїть ціла історія, часом двохсотлітня. Демонструючи гостям препарати, починаючи зі скелетів «вільнюського ката» і київського велетня Ізота Руденка, даючи стислі біографічні відомості про корифеїв, які стояли біля витоків НМУ, він довів до свідомості турецьких колег, чому клас анатомічних препаратів слушно вважають гордістю Університету.

Після огляду історичної аудиторії №3 імені В.Ф. Войно-Ясенецького, делегація вирушила до на кафедру гістології та ембріології, де її зустрів завідувач кафедри, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Б. Чайковський. Юрій Богданович провів коротку, але дуже змістовну екскурсію, зосередивши увагу, зокрема, на багатій колекції мікроскопів. Супроводжувала гостей і професор кафедри, голова профкому співробітників НМУ Л.М. Яременко.

Наступний об’єкт екскурсії – Симуляційний центр. Уважно оглянувши навчальні манекени в дії, керівники Медичної школи університету Газі зазначили, що подібне обладнання має і їхній навчальний заклад, а от недавно придбаний нашим Університетом «Sim-man3G» став для них новинкою.

Гості з Туреччини докладно ознайомилися з роботою ОСКІ-центрів у морфологічному і стоматологічному корпусах. В ОСКІ-центрі «Медицина» їх зустріли декан медичного факультету №1, професор В.С. Мельник і завідувач кафедри надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, професор А.М. Гринзовський. Турецьким колегам було продемонстровано роботу всіх станцій, де студенти в умовах, наближених до реальних, відпрацьовують набуті за час навчання навички з надання первинної допомоги при різних травмах, серцевих нападах, пологах тощо. Декан стоматологічного факультету, професор Н.В. Біденко не обмежилась у своїй екскурсії показом ОСКІ-центру «Стоматологія». Зокрема вона запропонувала представникам дружньої країни оглянути музей-кімнату, відкриту з нагоди 100-річчя стоматологічного факультету НМУ, а також стоматологічний коледж з його лабораторіями.

У другій половині дня зустріч із турецькою делегацією було продовжено в адміністративному корпусі. Вона присвячувалася навчальному процесу студентів та інтернів в обох закладах вищої медичної освіти. Ректор, професор Ю.Л. Кучин, перейшовши до обговорення питань якості освіти, підготовки до ЄДКІ та обговорення стандартизації ISO в НМУ, запросив докладно розповісти про наукову та педагогічну діяльність НМУ, навчальний процес та його особливості у період пандемії заступників начальника навчально-методичного відділу доцента І.К Гребень та І.І. Кучеренко (презентація). Особливий інтерес і чимало запитань у гостей викликала інформація про створення і активне використання у навчальному процесі платформи Likar_NMU та Youtube. У свою чергу декан Медичної школи Університету Газі, професор, доктор Мустафа Некмі Ілхан подякував керівництву НМУ за проведену екскурсію, високо оцінивши побачене. Він особливо зупинився на 180-річній історії НМУ, зазначивши, що Медична школа Університету Газі дуже молода порівняно з нашим університетом, вона існує лише 43 роки. Далі професор, доктор Мустафа Некмі Ілхан розповів про систему навчання у Медичній школі Університету Газі, кількість науково-педагогічних кадрів, професорів, доцентів, вітчизняних та іноземних студентів (презентація). 18 січня 2022 року — завершальний день візиту делегації Медичної школи Університету Газі до НМУ імені О.О. Богомольця. Про його перебіг читайте у новинах на сайті НМУ.

 

Прес-центр