НМУ ТА ОХМАТДИТ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

15.09.2022

Ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Юрій Кучин і генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України Володимир Жовнір підписали Меморандуму про співпрацю. В рамках реалізації домовленостей планується впроваджувати спільну наукову діяльність в галузі охорони здоров’я та створити Університетську дитячу (педіатричну) клініку. Знакова подія відбулася 15 вересня під час II Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Охматдитівські читання».

«Україна змогла дати гідну відсіч ворогу, бо ми всі змогли об’єднатися. Об’єднатися, починаючи від найменших вулиць і міст, завершуючи великими військовими фронтами, волонтерським і медичним рухом. Переконаний, що об’єднавшись сьогодні, ми досягнемо так само значних успіхів у збереженні здоров’я та життів мільйонів українців, підготовці майбутніх медиків. Українська медицина достойна значних успіхів», – зазначив ректор НМУ.

Найголовнішим досягненням в реалізації домовленостей, що передбачає Меморандум, стане відкриття Університетської педіатричної клініки.

Як сказав гендиректор Охматдиту, студенти-медики мають навчатися в сучасних комфортних умовах, а принципи співпраці, що закріплені в Меморандумі, дають змогу реалізовувати спільні проєкти, такі як Університетська педіатрична клініка на базі лікарні «Охматдит». Володимир Жовнір також подякував співробітникам і студентам нашого Університету за той внесок, що вони зробили для лікарні, особливо під час війни.

В заході наш Університет також представляли проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земков, декан медичного факультету №3 (педіатричний), професор Оксана Виговська і завідувач кафедри дитячої хірургії, професор Анатолій Левицький.

Варто відзначити, що конференція «Охматдитівські читання» була започаткована в лікарні «Охматдит» минулого року з метою підвищення рівня професіоналізму практикуючих спеціалістів, їх наукових і медичних знань, що дозволить покращити якість надання медичної допомоги.

Виступаючи перед учасниками конференції Юрій Кучин зауважив, що лікарня «Охматдит» є тим хабом, що збирає провідних лікарів, науковців, вчених, представників кращих медичних навчальних закладів, щоб допомоги дітям. Саме Охматдит є одним із найпотужніших медзакладів нашої держави, з багаторічною історією і досвідом. З початку великої війни тут рятують життя українців, працювали під обстрілами та ракетними ударами, часто в надскладних умовах.

НМУ імені О.О. Богомольця постійно підтримує дружні науково-практичні зв’язки задля того, аби якомога більше маленьких українців отримували якісну медичну допомогу, а наші студенти практикувались на кращих клінічних кафедрах, мали змогу здобувати практичні знання та працювати на сучасному обладнанні.

Відтак, в рамках конференції представлено сесії щодо актуальних питань надання медичної допомоги дітям: секція хірургії, секція педіатрії, секція діагностики, секція медсестринства, секція постерна. З доповідями виступатимуть кращі українські фахівці з педіатрії, дитячої хірургії, медичної генетики, медсестринства, запрошені іноземні спеціалісти, з живими міждисциплінарними дискусіями, обговоренням клінічних випадків. Триватиме II Науково-практична конференція «Охматдитівські читання» 2 дні – 15 та 16 вересня.

 

Інформаційно-аналітичний відділ