Науковці НМУ представили доповіді на конгресі Європейської асоціації педіатрів

29.05.2023

Для підвищення наукового та клінічного рівня, впровадження нових знань у навчальний процес співробітники кафедри педіатрії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця впродовж останніх років беруть участь у конгресі Європейської асоціації педіатрів (European Academy of Pediatrics-2023), де представляють власні напрацювання.

Цьогорічний захід відбувся 18-21 травня в м. Падуя (Італія). У конгресі взяли участь провідні спеціалісти з різних країн Європи, викладачі університетів, лікарі, молоді науковці.

Під час заходу проводилися пленарні лекції, симпозіуми та постерні сесії. З доповідями виступили провідні фахівці з різних країн світу. Викладачі кафедри педіатрії №4 нашого Університету, доцентки Ганна Гнилоскуренко та Ольга Качалова представили постерну доповідь «Грудне вигодовування. Соціально-медичний супровід» («Brestfeeding. Social and medical support»). Вони звернули увагу на проблемні питання грудного вигодовування, соціальні аспекти, підтримку з боку родини та лікарів, представили власні результати анкетування жінок з досвідом грудного вигодовування. На тему «Зв’язок між когнітивними дисфункціями та фрагментацією сну у дітей з метаболічним синдромом у Києві» («The relationship between cognitive dysfunctions and sleep fragmentation in children with metabolic syndrome in Kyiv») постерну доповідь представила PhD студентка кафедри педіатрії №4 Майя Альюсеф. Свою роботу вона виконала під керівництвом професорки Аліни Чуриліної, у співпраці з президенткою Європейської асоціації медицини сну та нейрофізіології (ESMANA), дитячим лікарем-неврологом клініки Westbrandenburg Potsdam (Німеччина) Дарією Костюковою.

Програма ЕАР-2023 включала також майстер-класи. Учасники працювали над вирішенням складних діагностичних кейсів, опановували інтерактивні інструменти співпраці з аудиторією. Отримані нові знання та практичні навички будуть впроваджені у навчальний процес, зокрема, й нашого Університету.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри педіатрії №4