На кафедрі педіатрії післядипломної освіти провели День відкритих дверей
На кафедрі педіатрії післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця провели День відкритих дверей для майбутніх лікарів-інтернів-педіатрів. 25 учасників заходу, що відбувся на клінічній базі кафедри в дитячій клінічній лікарні №3 м. Києва, відвідали ряд майстер-класів, тренінг з надання невідкладної допомоги дітям, прослухали лекцію про сучасні досягнення в педіатрії та ознайомилися з виставкою навчально-методичної літератури від фахівців кафедри.
Із метою залучення до наукового процесу нових представників творчої молоді та реалізації амбітних творчих проєктів, що можуть бути виконані молодими вченими з числа лікарів-інтернів, які завітали на захід, завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти Юрій Марушко представив доповідь. У ній він висвітлив наукові досягнення співробітників кафедри, здобувачів наукових ступенів за останні 5 років. Зокрема, професор охарактеризував наукові роботи, які виконали фахівці кафедри Тетяна Гищак, Тетяна Іовіца, Ольга Хомич, Ольга Дмитришин, Богдан Галушко, Наталія Костинська, вказав на перспективність їхніх робіт і окреслив напрями подальшого розвитку кафедри.
Жвавий інтерес викликала у присутніх виставка навчально-методичної літератури, яку видали співробітники кафедри педіатрії післядипломної освіти. Увагу лікарів-інтернів привернули дисертаційні роботи молодих співробітників кафедри, виконані за останні 3 роки.
Також майбутні лікарі-інтерни-педіатри ознайомилися з клінічною базою кафедри в дитячій клінічній лікарні №3 м. Києва. Про роботу відділень закладу охорони здоров’я їм детально розповіла доцентка Богдана Дмитришин.
Також учасники події взяли участь у ряді майстер-класів, які провели фахівці кафедри, де окрім теоретичного обґрунтування представлених проблем, продемонстрували клінічні кейси з урахуванням діагностичних підходів і тактики лікування дітей різного віку та з широким обговоренням актуальних питань. Так, асистентка Ольга Хомич провела майстер-клас «Сучасні європейські рекомендації з аускультації легень: легеневі звуки і рекомендована термінологія», асистентка Ольга Дмитришин – «Проби з дозованим фізичним навантаженням в педіатрії: різновиди і значення», асистент Богдан Галушко – «FeNo-дослідження», а доцентка Тетяна Іовіца – «Дихальний тест».
Також для майбутніх лікарів-інтернів-педіатрів провели тренінг з надання невідкладної допомоги при основних екстремальних станах у дітей. Під час нього учасники разом з професором Андрієм Писарєвим і доцентом Геннадієм Шефом розглянули окремі клінічні ситуації, розроблені діагностичні підходи та алгоритми надання допомоги маленьким пацієнтам, як на догоспітальному, так і на госпітальному етапах надання екстреної медичної допомоги.
Зустріч пройшла в теплій, професійній атмосфері, зі змістовним обміном думками та окресленням перспектив професії лікаря-педіатра.
Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи
за інформацією кафедри педіатрії післядипломної освіти









