На кафедрі неврології НМУ організували потужну міжнародну конференцію

21.05.2024

Днями відбувся потужний науковий захід, що зібрав понад 4500 учасників – Науково-практична конференція з міжнародною участю «Стійкість у стресових умовах: вирішення неврологічних та психологічних проблем сьогодення». Тема конференції зацікавила представників різних спеціальностей, оскільки ураження структур нервової системи на різних рівнях навіть у мирний час у багатьох випадках призводить до хронічного перебігу процесу, вимагає тривалого спостереження, корекції лікування та пошуку нових стратегій для покращення якості життя пацієнтів і мультидисциплінарного підходу. Захід протягом двох днів супроводжувався дискусіями, обміном досвідом, цікавими діалогами та численними коментарями.

Організаторами онлайн-заходу виступила кафедра неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця спільно з ТОВ «МедІвент» (провайдер БПР №1150) та Асоціацією неврологів м. Києва. Відкрив захід проректор з наукової роботи та інновацій НМУ імені О.О. Богомольця, професор Сергій Земсков. Модераторами стали завідувачка кафедри неврології НМУ, професорка Марія Прокопів і доцентка кафедри неврології Тетяна Довбонос.

Так, через війну ускладнився перебіг багатьох захворювань нервової системи. Сьогодні став тяжчим перебіг цереброваскулярних хвороб, інших захворювань нервової системи, багато українців потребують підтримки ментального здоров’я. Сильне відчуття тривоги за життя та здоров’я, панічні атаки та депресія різко посилились в умовах війни. Важкі перенесені фізичні та психічні травми, інші стани, які погіршують здоров’я як військових, так і цивільних пацієнтів різного віку з та без коморбідних захворювань, вимагають особливих підходів до діагностики, лікування та тривалої реабілітації. Тому підготовка та проведення конференцій, які б сприяли створенню раціональних ефективних методів обстеження та лікування пацієнтів в умовах воєнного стану, є особливо актуальними.

У межах наукового заходу працювали декілька секцій: «Цереброваскулярна патологія – обговорення актуальних питань», «Стійкість у стресових умовах – ментальне здоров’я у фокусі», «Розсіяний склероз – розбір актуальних питань», «Неврологічна та психологічна допомога в умовах війни», «Біль у спині – тактика ведення пацієнта», «Складний пацієнт у практиці невролога: від симптомів до лікування». Всього заслухали 26 змістовних доповідей. Також завідувачка кафедри неврології НМУ Марія Прокопів провела практичний майстер-клас «Сучасна класифікація інсультів вертебро-базилярного басейну: правильне визначення діагнозу», під час якого лікарі оволоділи навичками встановлення правильного топічного та клінічного діагнозу у пацієнта з підозрою на інсульт території заднього циркулярного басейну.

На конференції виступили 11 співробітників і 2 аспіранти кафедри неврології нашого Університету, які представили результати своїх останніх наукових досліджень і спостережень за неврологічними хворими. Своїм науковим і практичним досвідом поділилися співробітники інших кафедр НМУ імені О.О. Богомольця, колеги з НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Центру дослідження інсульту Університетського коледжу Лондона, Інституту геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України, Ужгородського національного університету, Київського медичного університету, Центру інноваційних медичних технологій НАНУ, Інституту біології і медицини КНУ імені Тараса Шевченка, Свято-Михайлівської клінічної лікарні, Української військово-медичної академії, клініки «Віта Медікал», медичного центру «Інститут неврології і психології», Київської міської клінічної лікарні №3.

За інформацією кафедри неврології