НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НА БАЗІ КАФЕДРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ПРОЙШОВ КУРС ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З РЕҐІОНАРНОЇ АНЕСТЕЗІЇ

20.06.2022

З 12 по 15 червня в КНП «Київська міська клінічна лікарня № 17» на базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця пройшов курс підготовки фахівців з реґіонарної анестезії «Оновлення та навчання програми реґіонарної анестезії у військових умовах» («Update and teaching programme of regional  anesthesia in military conditions»).

Навчальний курс було організовано в рамках програми «Stay with Ukraine» за ініціативи латвійських колег European Society of Regional Anetsthesia (ESRA) та ГО «Асоціація анестезіологів України» за підтримки МОЗ України та ДОЗ КМДА та НМУ імені О.О. Богомольця.

Курси відвідав ректор НМУ імені О. О. Богомольця, професор Юрій Кучин та поділився власним досвідом реґіонарної анестезії при лікуванні бойової травми кінцівки.

Лекторами курсу виступили президент «Асоціації анестезіології та реаніматології Латвії» Івета Голубовська (Iveta Golubovska), президент «Балтійського товариства регіональної анестезії» Алексій Міщукс (Aleksej Miščuks) та спеціаліст з анестезіології та болю Едгарс Василевскіс (Edgars Vasilevskis).

Під час курсу лікарі оволоділи теоретичними та практичними навичками проведення реґіонарної анестезії периферичних нервів кінцівок і тулуба під контролем УЗД. Ці методи анестезіологічного забезпечення дуже актуальні в умовах військового часу, оскільки близько 70-75% постраждалих з мінно-вибуховими травмами мають саме пошкодження кінцівок. Участь в заході взяло 30 українських лікарів з 5 регіонів України.

 

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії