МОЗ оголошує онлайн-голосування щодо обрання дати святкування Дня медичного працівника

24.01.2023

Міністерство охорони здоров’я України запрошує медичну спільноту взяти участь в онлайн-голосуванні щодо обрання україноцентричної дати відзначення Дня медичного працівника. Наразі в Україні, як у росії та білорусі, це професійне свято відзначають щорічно у третю неділю червня. У відповідь на запит суспільства та через необхідність відійти від радянської традиції медикам пропонують обрати нову дату професійного свята.

Запропоновано наступні варіанти дати відзначення:

15 квітня — день заснування Українського Червоного Хреста (1918). Національна організація заснована з ініціативи Всеукраїнського з’їзду лікарів у Києві.

8 травня — день заснування Міністерства народного здоров’я та опіки Української держави (1918). Очолив Міністерство Всеволод Любинський, який мав проукраїнську позицію, виступав за українізацію медичної науки, освіти та обслуговування.

14 червня — день пам’яті преподобного Агапіта Печерського — відомого ченця-лікаря, цілителя тяжких захворювань часів Київської Русі (ХІ ст.), вважається покровителем лікарської справи в Україні.

9 серпня — день Святого Пантелеймона Цілителя і великомученика, лікаря за фахом, який шанується як святий Католицькою та Православною Церквами (IV ст.).

1 жовтня — день заснування Українського лікарського товариства — першої фахової організації лікарів-українців (1910).

9 грудня — день відкриття Олександрівської клінічної лікарні міста Києва (1875), яка є найстарішим закладом охорони здоров’я України. У 1883 році лікарня стала клінічною базою медичного факультету Університету Св. Володимира.

Проголосувати за дату можна за посиланням:

https://survey.lemur.ua/an/a2FIN0huS3gvbDJLREpmd0VhbVpRZz09.

 

За інформацією МОЗ України