Молоді науковці комплексно опрацювали питання ізоімунного конфлікту при вагітності

12.03.2025

Студенти медичних факультетів та факультету підготовки іноземних громадян Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вивчали питання ізоімунного конфлікту, що виникає внаслідок несумісності вагітної жінки та її плода за еритроцитарними антигенами. Обговорення цієї багатогранної теми відбулося в межах спільного засідання студентських наукових гуртків кафедри педіатрії №2 та кафедри акушерства та гінекології №2 нашого Університету. В заході взяли участь понад 20 студентів 3-6 курсів та викладачі.

Засідання відбулося на базі Київського міського пологового будинку №6 у змішаному форматі. Гуртківці розглянули сучасні тренди ведення вагітності при АВО- та Rh-конфліктах, питання профілактики Rh-імунізації, доказові методи лікування гемолітичної хвороби у новонародженої дитини.

Окрім здобувачів освіти, у засіданні взяли участь викладачі, керівниці зазначених студентських наукових гуртків, доцентка кафедри педіатрії №2 Тетяна Шевцова та асистентка кафедри акушерства та гінекології №2 Наталія Скурятина, а також доцент цієї ж кафедри Юрій Марущенко, які взяли активну участь в обговоренні обраної гуртківцями теми.

Студентки-п’ятикурсниці підготували змістовні доповіді. Ірина Телега, яка навчається на медичному факультеті №3, розкрила тему «Особливості ведення вагітності при ізоімунних конфліктах», а представниця медичного факультету №2 Надія Савіна виступила з доповіддю «Фототерапія як метод лікування неонатальних жовтяниць». Про сучасні тенденції щодо застосування імуноглобулінів у лікуванні гемолітичної хвороби новонароджених розповіла присутнім студентка медичного факультету №2  Олександра Васечко.

На завершення обговорення доповідей учасники засідання долучилися до майстер-класу «Транскутанна білірубінометрія», який провела доцентка Тетяна Шевцова. Молоді науковці ознайомилися з сучасними білірубінометрами та методикою черезшкірного вимірювання білірубіну, що дозволяє зменшити кількість випадків необґрунтованого діагностичного забору крові у новонароджених.

Спільні засідання суміжних кафедр суттєво сприяють розвитку клінічного мислення, мотивації студентів до творчого наукового пошуку та реалізації набутих знань і навичок в майбутній професійній діяльності, тож майбутні педіатри і гінекологи домовилися про наступні зустрічі в такому форматі.

Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи