НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Майже 1800 випускників-2022 НМУ імені О.О.Богомольця виголосили «Клятву лікаря України»

14.06.2022

13 червня відбувся урочистий захід з нагоди 178-го випуску лікарів і провізорів Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Цьогоріч Університет випускає 1784 молодих фахівців медичної галузі, 313 з них — громадяни інших держав. Попри війну майбутні медики успішно завершили атестацію та виголосили «Клятву лікаря України».

На урочистостях з нагоди випуску були присутні ректор НМУ, проректори, декани факультетів, завідувачі кафедр, співробітники Університету, запрошені гості.

Так, 29 випускників отримали дипломи з відзнакою, 8 — сертифікати про занесення їхніх прізвищ до університетської Книги Пошани та 101 — Подяки Вченої ради НМУ, зокрема, «за сумлінне навчання, особисту мужність, проявлену під час захисту Батьківщини, активну участь в громадському житті Університету», «за сумлінне навчання, впевнену громадянську позицію і активну участь у волонтерській діяльності та громадському житті Університету», «за сумлінне навчання, активну участь у науковій діяльності та громадському житті Університету», «за сумлінне навчання, високі творчі досягнення та активну участь у громадському житті Університету», «за сумлінне навчання та активну участь у громадському житті Університету».

«Цього року очікування випуску наших студентів, майбутніх лікарів, переплелися з очікуванням ще одного свята — свята Перемоги. І те, що ми поводимо в такий важкий час урочистий захід, — це теж частина нашого спільного опору. Гордий з того, що більшість студентів і педагогів з 24 лютого зустрічав і зустрічаю в Університетській клініці, військовому шпиталі, в Охматдиті, багатьох лікувальних закладах Києва. Щиро вдячний вам, дорогі випускники, що не стояли осторонь і під час пандемії COVID-19, і у найважчі тижні великої війни. Ви не тільки успішно завершили навчання, а й мужньо допомагали викладачам і наставникам на їхніх бойових постах. Впевнений, що той досвід, який ви отримали, стане міцним фундаментом у становленні вас як справжніх професіоналів, а хтось із вас повернеться в стіни рідного Університету розбудовувати його й надалі. Дякую викладачам, які поряд із викладацькою та науковою роботою, надавали допомогу пораненим військовим і цивільному населенню в надскладних умовах. Вдячний усім, хто підтримує, допомагає, підставляє плече! Особлива подяка нашим захисникам, завдяки яким ми усі маємо змогу виконувати свою роботу», — звернувся до присутніх ректор НМУ імені О.О. Богомольця Юрій Кучин.

Також випускників Університету, лікарів і провізорів, привітали віцепрезиденти і академіки НАМН України Василь Лазоришинець та Ігор Лурін, командувач медичних сил Збройних Сил України, бригадний генерал Тетяна Остащенко, начальник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук, народний депутат Максим Перебийніс, директор департаменту охорони здоров’я КМДА, професор Валентина Гінзбург, директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Усенко, члени Наглядової ради НМУ – директор МЦ «Оберіг» Віктор Рибчук, академік НАН України Василь Пехньо, директор Інституту отоларингології імені О.С.Коломійченка, віцепрезидент і академік НАМН України Дмитро Заболотний, директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка, Надзвичайний і Повноважний посол України Геннадій Надоленко і український футболіст і тренер Віктор Мороз. Вони бажали випускникам успішної професійної кар’єри, витримки і здоров’я, говорили про стійкість і мужність керівництва та науково-педагогічного складу НМУ, який у надскладних умовах пандемії та повномасштабного вторгнення рф в Україну організував і продовжив навчальний процес. Це дало змогу сьогоднішнім випускникам поєднувати навчання та випускні іспити із роботою у лікарнях та службою у Територіальній обороні та Збройних Силах України.

Користуючись нагодою, бригадний генерал Тетяна Остащенко вручила відзнаки Міністерства оборони України. Ректору НМУ Юрію Кучину – нагрудний знак «Знак Пошани»; проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи, полковнику медичної служби  Олегу Власенку, генеральній директорці Університетської клініки Ніні Хрол і медичному директору Університетської клініки Сергію Красюку – медаль «За сприяння Збройним Силам України»; завідувачу кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Сергію Дуброву, доцентам кафедри загальної хірургії №2 Юрію Цюрі і Олександру Стеценку – Подяку командування медичних сил ЗСУ.

Генерал-майор Анатолій Казмірчук вручив Подяку Начальника Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» першому проректору з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександру Науменку, завідувачу кафедри загальної хірургії №2 Олександру Іоффе, декану факультету підготовки лікарів для ЗСУ, полковнику медичної служби Наталії Козак і декану медичного факультету №2 Руслану Цимбалюку.

Щиро привітали випускників і член Наглядової ради Університету, Народна артистка України Ольга Сумська та Заслужений артист України Віталій Борисюк, які надзвичайно душевно заспівали декілька українських пісень. У свою чергу Державний Гімн України виконала лауреатка Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Євгенія Згуровська, а цьогорічні випускники Дмитро Іванов і Євгенія Якименко — Гімн Університету.

Найважливішу місію — право виголосити «Клятву лікаря України» — виконали 7 випускників різних факультетів: Дмитро Іванов, Тетяна Держипільська, Павло Оксентюк, Ольга Іванова, Олександр Комаров, Іванна Денисюк та Анатолій Чорний. З привітаннями вже своїх колег-лікарів і провізорів виступили декан медичного факультету №3 (педіатричного) Оксана Виговська, голова СНТ імені О.А.Киселя, випускниця медичного факультету №1 Наталя Зохнюк, випускники-іноземці Мохаммед Гурін (Алжир) і Михаїл Атабаєв (Туркменістан).

Окрім того, за традицією, випускники Університету вшанували пам’ять тих, хто віддав свої життя в роки Другої світової війни та під час революції Гідності, покладанням квітів до Меморіалів. Право здійснити почесний ритуал отримали випускники медичних факультетів № 1, 2, 3 і ФПЛ ЗСУ – Валерія Ширяєва, Інна Цибалова, Ахмад Джума і Сергій Гончарук.

 

Вітаємо випускників Національного медичного університету імені О.О. Богомольця 2022 року!

 

Пресцентр