Майбутнім військовим лікарям НМУ провели екскурсію у Київській фортеці

18.09.2023

Нещодавно студенти факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відвідали Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця», який визнано одним з найбільших фортифікаційних споруд у світі, що збережено. Студенти дізналися багато цікавої і корисної інформації, яка розширить їх світогляд та підвищить ерудованість.

Зокрема, майбутнім військовим лікарям провели екскурсію музейними локаціями «Фортифікація на теренах України» та «Історія використання споруд Київської фортеці», експозицією під відкритим небом з оборонними валами, фортечною стіною та капонірами. До речі, на території Київської фортеці у Голосіївському районі столиці зберігся найбільший у Європі кам’яно-земляний форт, площа якого сягає 120 гектарів.

Під час екскурсії вихованці нашого Університету дізналися, що споруди, які входять до складу Київської фортеці, будувались упродовж майже 200 років з XVII по XIX сторіччя, що суттєво вплинуло на архітектурну складову столиці України її сучасний вигляд і план забудови. Та багато іншої корисної інформації, що стосується історії Києва, України та розвитку медичної справи.

Адже історія будівництва фортифікаційних споруд столиці тісно пов’язана з  діяльністю Головного військового клінічного госпіталя, який розташований у корпусах, збудованих під час укріплення Київської фортеці. Нині, як і під час Першої та Другої світових війн, тут лікують військових з найважчими пораненнями. Сучасне обладнання і висококваліфіковані кадри у госпіталі дозволяють проводити найскладніші операції та реабілітаційні заходи. Лікарі-інтерни нашого Університету також долучаються до цієї роботи. Дана лікувальна установа є одною з клінічних баз нашого Університету.

Майбутні військові лікарі ФПЛ ЗСУ висловлюють щиру подяку екскурсоводам та адміністрації Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» за організацію освітнього екскурсу та гарний настрій, якому сприяла атмосфера заходу.

Пресцентр НМУ за інформацією факультету підготовки лікарів для ЗСУ