Гуртківці досліджували тему «Рак молочної залози»

29.10.2024

Днями в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця у онлайн-форматі відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедр акушерства і гінекології №2 та онкології. Тема, що вивчали гуртківці разом із своїми наставниками  –  «Рак  молочної залози: фактори ризику, сучасні підходи до діагностики та лікування. Особливості ведення вагітності при раку молочної залози». Науковий захід приурочили до Всесвітнього дня боротьби з раком грудей.

Керівниця СНГ кафедри акушерства і гінекології №2, асистентка Наталія Скурятіна зауважила, що рак молочної залози (РМЗ) посідає  перше місце в структурі захворюваності та смертності жінок у розвинених країнах. Щорічно у світі виявляється не менше 1,3 млн нових випадків онкологічних захворювань. Згідно з даними GLOBOCAN (2019) приблизно у 2,1 млн жінок було діагностовано РМЗ, що становить 11,6% загальної кількості злоякісних новоутворень. Україна не є винятком – за даними Національного канцер-реєстру, у 2019 році в Україні було зареєстровано 14 855 випадків раку молочної залози.

Завдяки вдосконаленню методів лікування та ранній діагностиці вдалося знизити летальність серед цієї категорії пацієнтів. Відповідно знання факторів ризику, сучасних методів діагностики є ключовими для розуміння розвитку захворювання, оцінки індивідуального прогнозу результату лікування.

Від гуртківців кафедри акушерства і гінекології №2 виступила студентка 5 курсу, медичного факультету №2 Марина Стаценко. Вона розповіла про роль лікаря акушера-гінеколога в діагностиці раку грудної залози, акцентувала увагу на факторах ризику, первинних методах діагностики та на особливостях ведення вагітності та післяпологового періоду в жінок із РМЗ.

Гурток кафедри онкології представила студентка 3 курсу медичного факультету №2 Юлія Краля. Доповідачка презентувала дослідження на тему «Інвазивний рак молочної залози», в якій детально розповіла про сучасні методи діагностики та лікування РМЗ та пояснила основні техніки хірургічних операцій.

Під час дискусії учасники також обговорили основні аспекти сучасних методів діагностики, лікування та профілактики раку молочної залози, в тому числі під час вагітності. Наставники студентів асистенти кафедри онкології Ігор Мотузюк та Наталія Скурятіна поділилися власним досвідом ведення пацієнтів із цією патологією, проаналізували цікаві клінічні випадки.

Пресцентр за інформацією кафедр акушерства і гінекології №2 та онкології