Фахівці НМУ реалізували цикл тематичного удосконалення лікарів з протидії туберкульозу

24.11.2023

Міжкафедральна інтеграція є традиційною для нашого Університету та віднедавна активно застосовується і для впровадження заходів безперервної медичної освіти. Навчально-науковим центром – Українським тренінговим центром сімейної медицини (ННЦ УТЦСМ) Національного медичного університету імені О.О. Богомольця спільно з фахівцями кафедри фтизіатрії та пульмонології НМУ вперше був розроблений та проведений цикл тематичного удосконалення лікарів «Діагностика туберкульозу під патронажем сімейного лікаря».

Мета заходу – зміцнення кадрового потенціалу закладів охорони здоров’я щодо виявлення, діагностики та протидії поширенню туберкульозу в Україні. Слухачі мали можливість поглибити свої теоретичні та практичні навички з виявлення і діагностики туберкульозу на первинній ланці, отримали нові актуальні знання щодо національних стандартів охорони здоров’я у разі туберкульозу.

Так, 19 січня 2023 року наказом МОЗ України №102 відповідно до рекомендацій ВООЗ були затверджені стандарти медичної допомоги «Туберкульоз». До групи розробників цих стандартів увійшов завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології НМУ, професор Василь Петренко. Він зазначає, що стандарти дозволять підвищити якість лікування, знизити рівень захворюваності, інвалідизації та смертності, а також зменшити витрати та ризики для пацієнтів. Створені вони на основі Клінічної настанови «Туберкульоз», що ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій та підходів з профілактики, систематичного скринінгу, діагностики та лікування туберкульозу.

Що важливо, під час навчання було приділено значну увагу професійній патології, зокрема питанням захворюваності на туберкульоз серед медичних працівників. Своїм досвідом у цій сфері поділилася директорка ННЦ УТЦСМ Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професорка Наталія Гречківська.

Під час проведення циклу тематичного вдосконалення лікарів також були представлені цікаві клінічні кейси. Навчання, спрямоване на опановування необхідних практичних навичок, вийшло дієвим, насиченим різноманітними подіями та активностями відповідно до тематики. Слухачі зазначили, що пізнавальні лекції професорів кафедри фтизіатрії та пульмонології Раду Процюка, Сергія Норейка, доцентів Ірини Галан і Олега Бєгоулєва, асистента Олександра Стополянського стануть корисними у їх подальшій практичній діяльності.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри фтизіатрії та пульмонології і ННЦ УТЦСМ