НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДО ДНЯ «ЛІКАРІ СВІТУ – ЗА МИР» НМУ ПРОВІВ ПСИХОТРЕНІНГ «АНТИСТРЕС»

06.08.2022

6 серпня світова громадськість відзначає Міжнародний день «Лікарі світу – за мир». Цього дня медики всієї планети солідарно закликають політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя. Лікарі світу відзначають його повсякденною роботою та хвилиною мовчання за загиблими колегами-медиками та невинними жертвами збройних конфліктів і кривавих воєн. Він є особливим для нашої країни, де триває повномасштабна війна, розв’язана росією. Тому саме лікарі, котрі щодня, починаючи з 24 лютого, зіштовхуються з людськими стражданнями, болями втрат та смертю, рішуче встають до лав захисників миру на нашій планеті. Не лишилися осторонь цієї важливої події і в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця. Місцем проведення інтерактивного заходу під назвою психотренінг «Антистрес» обрали парк імені Т.Г. Шевченка у центрі столиці.

Захід, до якого могли долучитися всі бажаючі кияни і гості столиці зі своїми дітьми, організували відділ організаційно-педагогічної роботи та довузівської підготовки, який очолює Олена Горова, та деканат медико-психологічного факультету НМУ зі студентами. Відвідав психотренінг «Антистрес» ректор НМУ, професор Юрій Кучин.

«Дуже позитивно, що наш захід знайшов відгук у киян. Без сумніву, спілкування з фахівцями-психологами буде корисним і діткам, і їхнім батькам. Наше завдання – захистити ще несформовану дитячу психіку від важких потрясінь і стресів сьогодення, навчити їх радіти життю і спілкуванню попри всі випробування, які випали на долю нашого народу, нашої країни»,– зазначив ректор НМУ.

Як зауважила декан медико-психологічного факультету, професор Мирослава Філоненко, з перших днів війни діти перебували, а подекуди й досі перебувають у стані соціальної ізоляції. Вони позбавлені можливості спілкуватися з ровесниками. Звідси – почуття страху, тривоги, непевності, чутливість до стресів. Тому невипадково у програмі заходу зробили наголос на малюванні. Дитячий малюнок може розповісти про душевний стан дитини, атмосферу в її сім’ї тощо. Навіть колір, який малюк обирає з-поміж кількох різних, має значення. Чорний, наприклад, може свідчити про страх і негатив. Ми пропонуємо діткам: «Намалюйте свою родину» – і такий малюнок, з точки зору психолога, є своєрідним документом.

Студентки 2-3 курсів медико-психологічного факультету НМУ Марія Демедюк, Альона Сварчевська, Марина Спановська і Анастасія Вертеба, які взяли участь у заході, професійно підготувались і провели психотренінг. Програма, крім малювання, передбачала групові танці та ігри, а головне – невимушене спілкування.

 

Пресцентр