Американські медики ділилися з лікарями Києва досвідом допомоги при бойових травмах
Із 27 серпня до 2 вересня на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся тижневий курс практичної медицини від американських лікарів. Хірурги-ортопеди (травматологи) з Києва, зокрема й Університетської клініки НМУ, та парамедики опанували навички ресусцитації із демедж контролем (зупинка кровотеч, переливання крові), а також хірургічні навички для невідкладної допомоги при травмі.
Важливу освітню медичну місію реалізували у нашому Університеті медики зі США, лікарі невідкладних станів Стівен Доннеллі, Джесіка Патерсон, Флоріан Шміцбергер і хірург-ортопед, який спеціалізується на онкології, Девід Молєр. А ініціаторами проведення тренінгу виступили організації лікарів-волонтерів, які працюють в Україні – Ethos спільно з Força Ukraine, Refugee Relief International і Anyone Not Ready (ANR).
У межах едукаційного заходу українські лікарі прослухали інформативні лекції, виконали розбір сучасних гайдлайнів, навчалися ефективно працювати із постраждалими, які отримали травми під час бойових дій. Зокрема з осколковими, кульовими пораненнями, кровотечами, гострими порушеннями функцій життєво важливих органів і політравмами.
Що важливо, курс передбачав відпрацювання практичних навичок у приміщенні віварію НМУ імені О.О. Богомольця. Тут створено унікальну операційну, що здатна забезпечити проведення тривалих хірургічних втручань під загальною анестезією. Учасники навчалися ефективно приймати клінічні рішення, забезпечувати необхідні заходи ресусцитації, адже розпізнавання та надання допомоги у разі кровотечі, що загрожує життю, є визначальними для виживання. Відпрацьовували навички зупинки кровотеч і підтримки кровопостачання важливих органів за допомогою швидкого переливання крові.
Лікарі виконували на біологічному матеріалі хірургічні втручання при різноманітних станах умовних постраждалих із контролем критичних пошкоджень, вивчали міжнародні протоколи ведення військової травми. Вони відпрацьовували хірургічні прийоми при травмах серця, судин, легень, кінцівок. Медики виконували лапаротомії, торакотомії, надавали допомогу у випадку ушкоджень м’яких тканин, проникних вогнепальних поранень. Здійснювали щадну зберігальну хірургічну обробку ран, висікаючи некротизовані тканини, проводили видалення сторонніх тіл. Залежно від умов лікування та локалізації ран вчилися застосовувати кілька варіантів накладання швів.
«Зважаючи на війну в Україні, досвід надання оперативної допомоги пацієнтам у складних станах, що постраждали внаслідок бойових дій, є незамінним для ефективного їх порятунку. У нашому Університеті едукаційні заходи проводяться постійно, а практична орієнтованість цього тренінгу допомогла українським лікарям на власному досвіді опанувати навички хірургічної допомоги при травмах майже усіх анатомічних локалізацій», – зазначив ректор НМУ Юрій Кучин, який взяв участь у заході.
Українські лікарі є вмотивованими фахівцями, які готові вчитися у колег зі США, переймати їх надважливий досвід. Надалі вони зможуть успішно застосувати отримані знання у складних ситуаціях на практиці.
Пресцентр НМУ