НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

12.11.2013
Розпочни свій науковий шлях з кафедри мікробіології і вірусології!
         12 листопада 2013 р. студенти університету мали унікальну можливість отримати навички проведення ПЦР діагностики вірусних інфекцій на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології.
         Під керівництвом академіка НАУ, НАМН, професора Широбокова В.П. на кафедрі створена експериментальна лабораторія, яка технічно оснащенна згідно з сучасними європейськими вимогами, що дозволяє проводити різноманітні дослідження, тому допитливі студенти змогли зануритися в таємниці мікросвіту бактерій і вірусів. При безпосередній допомозі та керівництві асистента кафедри Долінчук Л. В. та аспіранта Понятовського В.А гуртківці Водяник Аркадій та Берлінець Богдан провели воркшоп, під час якого усі учасники були ознайомленні з обладнанням вірусологічної лабораторії; спостерігали за виділенням РНК з клінічного матеріалу; здійсненням реакції зворотної транскрипції та ампліфікацією з подальшою електрофоретичною детекцією ампліфікованого матеріалу. Також учасники під керівництвом асистента кафедри Захарченко Н.В. оволоділи методикою фарбування мікобактерій методом Ціля-Нільсена.
         Попередньо записалося більше 20 студентів, але умови проведення воркшопу з вірусології дозволяють участь у групі не більш шести осіб. По закінченні п`ятичасової роботи усі учасники отримали сертифікати.
         Плануються нові воркшопи на актуальні теми вірусології, тому студенти НМУ імені О.О. Богомольця мають можливість підвищити свій науковий і технічний рівень.