НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

24.12.2007
24 грудня 2007 року на базі кафедри травматології та ортопедії Університету відбулася науково-практична сесія „Впровадження наукових розробок в практику охорони здоров’я”.
Сесія розпочалася з приємної події: завідувач кафедри травматології та ортопедії НМУ, професор О. А. Бур’янов вручив В. П. Кваші диплом доктора медичних наук і привітав колегу зі здобуттям високо наукового ступеня.
Відкриваючи конференцію, завідувач кафедри травматології та ортопедії НМУ, професор О. А. Бур’янов, начальник медичного управління Південно-західної залізниці О. С. Канівський та заступник директора з наукової роботи ДУ „Інститут травматології та ортопедії АМН України”, професор С. С. Страфун зазначили важливість проведення подібних заходів з метою обміну інформацією і досвідом та створення єдиного медичного і наукового простору в проблемі діагностики і лікування найбільш поширених хвороб суглобів.
У цілому науково-практична сесія охопила 33 доповіді з найбільш важливих питань сучасної ортопедії та травматології, також було проведено круглий стіл з проблем організації ортопедо-травматологічної допомоги хворим з ураженням апарата руху та опори.
Учасники конференції з великим задоволенням сприйняли доповідь видатного вченого, заслуженого діяча науки і техніки України, двічі лауреата Державної премії України, доктора медичних наук, професора Є. Т. Скляренка про досягнення та перспективи ревмоортопедії. Євген Тимофійович протягом  30 років очолював кафедру травматології та ортопедії НМУ, працював на посаді керівника клініки захворювань суглобів у дорослих, він розробив новий науковий напрям в ортопедії – ревмоортопедію, створив методику ортопедичного лікування ревматоїдного артриту, хвороби Бехтерєва. Професор Є. Т. Скляренко є автором понад 400 наукових праць, під його керівництвом було захищені 28 кандидатських та 9 докторських дисертацій.
Слід зазначити, що центральне місце займали доповіді з проблем ендопротезування колінного, плечового та ліктьового суглоба (професори  С. С. Страфун, І. М. Зазірний, С. І. Герасименко, М. В. Популях та інші) та діагностики і лікування захворювань суглобів, зокрема псоріатичного артриту, реактивного артриту, остеоартрозу, анкілозивного спондилоартриту ( професори О. А. Бур’янов, І.Д. Головач, А. С. Свінцицький, д.м.н. В. П. Кваша, доценти Н. А. Козак, М. О. Задніченко).
З питань лікування політравми у дорослих та дітей виступили професори Я. Л. Збруцький, А. Ф. Левицький та доцент А. М. Лакша. Про сучасні технології лікування переломів йшлося в доповіді д.м.н. П. В. Нікітіна.
Надзвичайно змістовною і цікавою була лекція професора М. П. Грицая щодо гнійних ускладнень в травматології та ортопедії.
Жвавий інтерес аудиторії викликала доповідь О. Ю. Сікса про відновне лікування хворих з ураженням апарата руху та опори в умовах курорту Хмельник.