НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

13.12.2007
Рубрика „Міжнародне співробітництво”
 
12 грудня 2007 року в посольстві США в Україні відбулася третя із серії телеконференцій між вченими стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця та стоматологічної школи Університету Південної Каліфорнії.
Конференція була організована співробітниками кафедри ортопедичної стоматології НМУ ім. О.О. Богомольця за сприяння професора Хьюго Шмідта, DDS, який зробив значний внесок у розвиток співробітництва між університетами та з яким кафедра плідно співпрацює вже багато років.
Координаторами проекту з української сторони були доцент Ю.В. Клітинський та асистент І.І.  Карпенко. Від нашого Університету були присутні проректор з міжнародних відносин, професор О.П. Гульчій, декан стоматологічного факультету та завідувач кафедри ортопедичної стоматології, професор В.П. Неспрядько, завідувачі кафедр і професорсько-викладацький склад стоматологічного факультету, аспіранти та студенти. Американську сторону представляли декан Стоматологічного Коледжу Каліфорнійського університету професор  Гарольд Славкін, викладачі, практикуючі лікарі та студенти.
На телеконференції була презентована доповідь член-кор. АМН України, професора Л.В. Харькова та професора Л.М.  Яковенко на тему: «Вроджені незрощення верхньої губи та піднебіння: проблеми і сучасні методи їх вирішення». У доповіді були висвітлені питання щодо статистики народжуваності в Україні, рівня своєчасного виявлення патології, принципів надання комплексної допомоги дітям із незрощеннями губи та піднебіння. Також був представлений алгоритм хірургічного та комплексного лікування, результати лікування, яких було досягнуто на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії  НМУ ім. О.О. Богомольця. Після виступу доповідачів відбулася цікава дискусія, в якій вчені обговорили аспекти методик оперативного втручання, виявили зацікавленість щодо питань профілактичних заходів у дітей із даною патологією, ортодонтичної складової лікування та термінів надання кваліфікованої комплексної допомоги дітям із незрощеннями верхньої губи та піднебіння.