НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НОВИНИ ВІДДІЛУ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

ВИПУСКНИЦЯ НМУ З РЕСПУБЛІКИ ПАНАМА ВІДВІДАЛА СВОЮ АЛЬМА-МАТЕР

11.02.2020

11 лютого 2020 року НМУ відвідала громадянка Панами Маріца де Ісус Ортеґа, яка закінчила його у 1976 році. Після одержання диплому лікаря пані  Маріца повернулася на батьківщину, де обіймала керівні посади в галузі охорони здоров’я, зокрема керувала Програмами боротьби зі СНІДом та матері та дитини, очолювала відділ епідеміології тощо. Зараз Маріца де Ісус Ортеґа є деканом медичного факультету приватного університету Панами.

Гостю тепло зустріли співробітники Міжнародного відділу. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції Р.Л.Скрипник та начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент О.Л. Таринська провели екскурсію Ректоратом, показали конференц-зал з портретами світил медичної науки, професійне життя яких було пов’язане з НМУ. Пані Маріца завітала до Університету разом із молодшим сином і двома онуками та бізнесменом, громадянином України панамського походження Бісмарком Ескобаром, який постійно живе і працює в Києві. «Мені дуже хотілося, – зазначила вона, – показати своїм близьким вищий заклад освіти, де ми з моїм вже покійним чоловіком опановували професію лікаря. Найкращі спогади у мене про студентські роки, про Київ, моїх друзів. Моя перша донька, яку я назвала Оксана, народилася в Києві в Олександрівській лікарні, друга – в Панамі, вона має ім’я Наталія. Їхні імена завжди нагадують мені про Київ і прекрасні студентські роки». Того ж дня гостя разом із сім’єю побувала в Олександрівській лікарні, де багато років тому народила свою першу донечку, завітала до морфологічного корпусу та Науково-дослідного інституту експериментальної та клінічної медицини (НДІЕКМ), який очолює професор Л.В. Натрус. Все, що розповідала Лариса Валентинівна, пані Маріца перекладала своїм онукам іспанською мовою. Схоже було на те, що вона хоче зацікавити їх і професією лікаря, і Університетом. На запитання: «Чи хотіли б ви, щоб ваші онуки вчилися в НМУ?». Вона відповіла, що дуже цього прагне. Прощаючись, Маріца де Ісус Ортеґа побажала НМУ імені О.О. Богомольця процвітання, найкращих студентів і викладачів, а ще щиро подякувала всім, хто надав їй можливість побувати у стінах альма-матер.

 

 

 

 

 

 

 

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА УНІВЕРСИТЕТУ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ З ФІНЛЯНДІЇ

12.02.2020

12 лютого 2020 року у конференц-залі адміністративного корпусу Університету відбулася зустріч керівництва НМУ з представниками фінської делегації. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник, представила членів української переговорної групи –  проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, декана медико-психологічного факультету М.М. Філоненко, завідувача кафедри медицини надзвичайних ситуацій, професора А.М.Гринзовського, завідувача кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, професора О.Є. Дорофееву, професора кафедри внутрішньої медицини В.Н. Крамарєву, начальника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську  та асистента кафедри педіатрії №1 Ю.П. Резнікова. Рімма Леонідівна зазначила, що НМУ співробітничає з 75 закордонними науково-освітніми та лікувальними закладами і висловила зацікавленість у налагодженні співробітництва з Університетом прикладних наук Сатакунта, який презентували гості.

Фінську делегацію очолював начальник відділу міжнародних зв’язків університету Кайну Арі-Пека, якій докладно розповів про особливості системи вищої освіти у Фінляндії взагалі та Університеті прикладних наук Сатакунта зокрема. Фінські гості підготували мультимедійну презентацію, яку коментували декан медичного факультету Савола Тііна Маркетта та старший викладач Ело Ану Маркетта.

У ході зустрічі сторони визначили основні напрямки співпраці і висловили готовність підготувати та підписати двосторонній документ про співробітництво між НМУ і Університетом прикладних наук Сатакунта.

 

 

 

 

 

КЕРІВНИЦТВО УНІВЕРСИТЕТУ ЗУСТРІЛОСЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ФАХІВЦЯМИ З ПСИХОЛОГІЇ

29.01.2020

29 січня 2020 року в конференц-залі адміністративного корпусу відбулася зустріч польської делегації з керівництвом Університету для обговорення шляхів майбутньої співпраці. Перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор  Ю.Л. Кучин представив членів української переговорної групи:  проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, проректора з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Земскова, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, завідувача кафедри загальної та медичної психології, професора М.М. Матяша та начальника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську. У ході переговорів Юрій Леонідович особливу увагу зосередив на міжнародній співпраці НМУ з медичними вищими навчальними закладами Європи та світу. «З медичною спільнотою Польщі НМУ має давні тісні зв’язки. Вже підписані Угоди про співпрацю з Варшавським медичним університетом, Вроцлавським медичним університетом, медичним коледжем Ягелонського університету, Вищою школою бізнесу – національного університету Луіса, Технологічно-гуманітарним університетом імені Казимира Пуласького, Медичним університетом в Білостоці. З 2017 року в Університеті відновив роботу Центр польсько-української наукової та культурної співпраці. Ми хочемо розширювати географію нашого співробітництва з Польщею, тому будемо раді співпраці з Медичним університетом у Любліні», – зазначив професор Ю.Л. Кучин і запросив до слова гостей з Польщі.

З польського боку делегацію представляли професор, голова Польського психоонкологічного товариства Мажена Самардакевич, професор, президент Польської психоонкологічної асоціації  Крістіна де Вальден-Галушко, психотерапевт Польської психіатричної і психологічної асоціацій Анна Додзюк і психолог, президент польського благодійного фонду «Gdy Liczysię Czas» Наталя Войцель. Як ми вже повідомляли, польські психологи беруть участь у навчальному курсі «Психоонкологія-2020», який організувала і проводить кафедра загальної та медичної психології Університету і громадське об’єднання «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації». Польські гості подякували за гостинний прийом і висловили зацікавленість подальшим співробітництвом з нашим Університетом.

У ході зустрічі сторони обговорили головні напрямки майбутньої співпраці, які будуть зафіксовані у спільному меморандумі,  зокрема: спільну участь у грантових програмах,  академічний обмін між студентами та співробітниками університетів, співробітництво між кафедрами загальної та медичної психології НМУ та прикладної психології Люблінського медичного університету, участь у спільних наукових проектах та дослідженнях, публікації в профільних журналах Польщі та України, спільна участь у грантових програмах.

 

 

 

 

 

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «ЯК ПІДГОТУВАТИ ПРОЕКТНУ ЗАЯВКУ ЗА НАПРЯМОМ ЖАН МОНЕ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+» ВІДБУВСЯ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ

17.01.2020

Працівники міжнародного відділу нашого Університету під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Рімми Леонідівни Скрипник постійно прагнуть розширювати форми і методи своєї діяльності. Зокрема, вони активно залучають студентів, викладачів та науковців до участі у міжнародних наукових грантах, удосконалення освітніх програм на європейських засадах. Таку можливість надає сьогодні в Україні Програма ЄС Еразмус +, названа на честь одного із фундаторів Європейського Союзу Жана Моне.

Метою напряму Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+ є сприяння активізації євроінтеграційного дискурсу, досконалості євроінтеграційних студій та дослідженню євроінтеграційних процесів, впровадженню ідей та стандартів Об’єднаної Європи і в нашому Університеті.

Під час практичного семінару-тренінгу менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Іванович Крайнік розповів нашим співробітникам про гранти для закладів вищої освіти, надав практичні поради з підготовки проектів та оформлення заявок на конкурс Програми ЄС Еразмус +.

 

 

 

 

 

ЗУСТРІЧ ПОЛЬСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ З АДМІНІСТРАЦІЄЮ НМУ

 

29 листопада в адміністративному корпусі НМУ імені О.О. Богомольця відбулася зустріч із керівництвом польської спортивної делегації, яка на запрошення нашого Університету бере участь у турнірі  «NMU OPEN 2019» –  відкритого кубку НМУ з футзалу.

Розпочинаючи зустріч, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник представила гостям своїх колег: проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру,  завідувача кафедри фізичного виховання і здоров’я  Т.П. Гусєва, старшого викладача кафедри фізичного виховання і здоров’я,  В.П. Зіву, старшого викладача кафедри фізичного виховання і здоров’я В.П. Радзієвського, керівника Прес-центру Т.П. Михайленко. Рімма Леонідівна привітала гостей у стінах Університету, розповіла про його історію і сьогодення та запросила до слова Президента Асоціації академічного спорту в Ченстохові Адама Степняка, який представив членів делегації – завідувача кафедри фізичної культури Університету Ченстохова, професора Томаша Габриса та  фінансового директора Академічної спортивної асоціації в Ченстохові Томаша Степіена. Президент Асоціації академічного спорту в Ченстохові Адам Степняк подякував за теплий прийом польської футбольної команди в Києві, організацію цікавої та насиченої культурної програми і висловив побажання зробити такі футбольні турніри традиційними. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник підтримала цю пропозицію, запропонувавши водночас встановити більш тісне  співробітництво між НМУ імені О.О. Богомольця і Університетом міста Ченстохова, поширивши його не лише на сферу спорту, а й науку, навчання, стажування. Сторони висловили обопільну зацікавленість налагодженням обміну студентами і професорсько-викладацьким складом, проходженням стажувань, участю у наукових конференціях. У ході розмови було прийнято рішення визначити основні прерогативи українсько-польського співробітництва, закріпивши їх підписанням Меморандуму про співпрацю.  Насамкінець гостям були вручені пам’ятні подарунки.

 

 

ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ АРГЕНТИНИ

15.11.2019

 

15 листопада у конференц-залі Ректорату відбулася зустріч адміністрації НМУ імені О.О. Богомольця з делегацією Аргентинської Республіки. Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин сердечно привітав гостей у стінах Університету та поінформував, що з українського боку участь у  переговорах беруть:проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник та начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент О.Л.Таринська. Юрій Леонідович коротко розповів гостям про минуле й сьогодення нашого славетного Університету, окреслив коло питань, запропонованих для обговорення та передав слово гостям.

Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки пані Елена Летісія Мікусінскі подякувала за гостинність і представила учасників переговорної групи з аргентинського боку: секретаря Посольства Мартіна Кастро та доктора, професора, біохіміка і вірусолога Пабло Гольдшмідта. Професор Пабло Гольдшмідт розповів,  що він розробив кілька інструментів для діагностики інфекційних захворювань, бере активну участь у розробці нових методів лікування проти звичайних та нетрадиційних інфекційних агентів (лікарських препаратів, рідин та тканин), а також у проектах ВООЗ щодо запобігання сліпоти, викладає у численних університетах Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. Він також активно займається питаннями вірусології, а з 2008 року бере активну участь у якості добровольця для громадської організації «Офтальмологи без кордонів», проводить епідеміологічні обстеження, кампанії з лікування, клінічні випробування. Професор Гольдшмідт також наголосив, що у нього, так само як і пані Посла Елени Летісії Мікусінскі, яка має українське коріння,особливе ставлення до України, бо його бабуся, дідусь і мати народилися у Тернопільській області, тому він прагне зробити все можливе, щоб українсько-аргентинська співпраця у галузі медицини і біологічної фармакології була плідною і корисною для обох країн.

Підбиваючи підсумки зустрічі, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин зазначив, що  в результаті переговорів були визначені пріоритетні питання українсько-аргентинської співпраці, які у подальшому будуть зафіксовані у спільному документі. Йдеться про можливість та умови залучення професора, доктора Пабло Гольдшмідта до редакційної колегії журналу «Медична наука в Україні», участь у спільних наукових проектах та дослідженнях, спільна участь у грантових програмах.

Насамкінець сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

 

Прес-центр

 

 

 

В НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВІДНОВИВ РОБОТУ ЦЕНТР ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВОЇ І КУЛЬТУРНОЇ СПІВПРАЦІ

 

 

1 листопада відновив роботу Центр польсько-української наукової і культурної співпраці. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків і європейської  інтеграції, професор Рімма Леонідівна Скрипник зустрілася зі студентами-громадянами Польщі, які навчаються в нашому Університеті, познайомила їх з координатором Центру Тетяною Павлівною Михайленко, розповіла про найближчі плани. Рімма Леонідівна наголосила, що крім студентів-громадян Польщі участь у роботі Центру можуть брати всі охочі, кого цікавить Польща, її культура, наука, мова і запросила всіх зацікавлених до співробітництва.

 

 

 

 

ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ З ДИРЕКТОРОМ ВІДДІЛЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КЛІНІКИ ШЛЕЗВІГ-ГОЛЬШТЕЙН МІСТА ЛЮБЕКА (НІМЕЧЧИНА) ТОБІАСОМ КЕКОМ

24.10.2019

23 жовтня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ відбулася зустріч із директором відділення загальної хірургії Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн міста Любека (Німеччина) Тобіасом Кеком. У 1997 році він закінчив медичний факультет університету в місті Ерланген. Навчався також в Стенфордському та Каліфорнійському (UCSD) університетах США.  З 2012 року Тобіас Кек очолює кафедру хірургії Університетської клініки Шлезвіг-Гольштайн (UKSH) міста Любека. Він є всесвітньо відомим фахівцем у галузі мініінвазивної хірургії та хірургії підшлункової залози, член експертних рад провідних дослідницьких груп та асоціацій, Індекс Гірша – 31. На зустрічі був також присутній Ульріх Веллнер – асистент, професор Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн, міста Любека.

Зустріч розпочав проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко, який представив учасників переговорної групи з українського боку: проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова,  завідувача кафедри загальної хірургії №1, професора О.І. Дронова та керівника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську. Олександр Миколайович привітав шановних гостей, наголосивши, що професор Тобіас Кек не вперше перебуває в нашому Університеті з лекціями і майстер-класами, тому добре знає про славетну історію і сьогодення НМУ. «Ваші лекції і майстер-класи мають дуже хороші відгуки з боку студентів і співробітників, але ми хотіли б подальшої більш глибокої співпраці, яка буде вигідною для обох наших університетів. Певен, що вже час переходити від декларування цілей до їх реалізації», – зазначив він і запропонував питання для подальшого обговорення. Це, зокрема обмін студентами і аспірантами, молодими вченими, академічними співробітниками, можливість та умови підписання меморандуму з Університетом Любека  та меморандуму з Університетською клінікою Шлезвіг-Гольштейн, Університету Любека (Німеччина).

У свою чергу професор Тобіас Кек запропонував створити німецько- українську медичну асоціацію і на її базі розвивати подальше співробітництво. Він розповів, що Університетська клініка Шлезвіг-Гольштейн має найкраще оснащення в Європі і, оскільки НМУ імені О.О. Богомольця  хоче відкрити Університетську клініку, українській стороні буде вкрай цікаво й корисно побувати в Університетській лікарні Шлезвіг-Гольштейн.

Підбиваючи підсумки робочої зустрічі проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко ще раз подякував німецьким колегам за висловлені у ході переговорів пропозиції та готовність найближчим часом підписати меморандум, який розширить співпрацю обох університетів. Насамкінець сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

 

 

 

 

ЗУСТРІЧ З АТАШЕ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ ПОСОЛЬСТВА ЛІВІЇ В УКРАЇНІ ДОКТОРОМ ХАМЕДОМ Х. А. АЛАХІРШЕМ

25.09.2019

24 вересня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця  проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков провели робочу зустріч з аташе з питань культури Посольства Лівії в Україні доктором Хамедом Х. А. Алахіршем.

Під час розмови йшлося про технічні питання, пов’язані з навчанням, складанням екзаменів та проживанням лівійських студентів. Професор О.А.Канюра зазначив, що цього року значно покращився якісний склад іноземних студентів-першокурсників.

У свою чергу лівійський дипломат, згадавши про всесвітньовідомий престиж нашого Університету, наголосив: “Ми б хотіли всіх наших громадян, які прагнуть опанувати професію лікаря, відправляти на навчання саме в НМУ імені О.О. Богомольця. Поки що їх лише 40, але наше бажання – значно збільшити цю кількість, бо йдеться, передусім, про високий рівень і якість освіти, яку наші співвітчизники одержують у вашому Університеті”.

На запитання професора Р.Л. Скрипник про подальші шляхи співробітництва між НМУ та Посольством Лівії в Україні, доктор Хамед Х. А. Алахірш запропонував налагодити постійні робочі стосунки між Університетом і Посольством Лівії в Україні з метою оперативного вирішення нагальних питань, що виникають у ході навчання в НМУ лівійських студентів.

 

 

 

Звіт про відвідання делегацією НМУ імені О.О.Богомольця Другої промислової виставки, присвяченої китайській медицині провінції Ганьсу

29.08.2019

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та академічну співпрацю між НМУ та Департаментом охорони здоров’я провінції Ганьсу (КНР) та Угодою про співпрацю між НМУ та Університетом китайської медицини провінції Ганьсу професор Р.Л. Скрипник та заступник начальника НМВ Н.К. Гребень відвідали Другу промислову виставку, присвячену китайській медицині провінції Ганьсу.

Виставка проводилася з 22 по 24 серпня 2019 року в окрузі Ланьчжоу та була організована за сприяння Національного комітету охорони здоров’я Китайської Народної Республіки, Китайської Ради з міжнародної торгівлі, Національного управління з розвитку китайської медицини КНР та Народного уряду провінції Ганьсу.

Програма виставки включала в себе такі заходи: Церемонію відкриття, Форум присвячений високоякісному розвитку китайської медицини, експозицію китайської медичної продукції та прес-конференцію з питань визначення стратегії та удосконалення стандартів традиційної китайської медичної промисловості.

Нашим колегам був організований теплий прийом та дружня атмосфера. Вони прийняли участь у різних заходах виставки, де обговорювалися актуальні питання комплементарної медицини різних країн. Професор Р.Л. Скрипник виступила із доповіддю на тему «Китайська медицина в Україні: історія, розвиток і сьогодення». Головними тезисами доповіді були поширення китайської медицини в Україні, використання методів та її вплив на розвиток української медичної галузі.

Окрім української делегації та представників Китайської Народної Республіки, на виставці були присутні фахівці із багатьох інших країн, таких як: Малайзія, Індонезія, Таїланд, Бразилія, В’єтнам, Франція. Вони також поділилися своїми знаннями і здобутками у сфері комплементарної медицини в своїх країнах та її застосуванням у світовій практиці.

У ході візиту до Китайської Народної Республіки професор Р.Л. Скрипник та Н.К. Гребень також мали можливість відвідати ярмарок китайських лікувальних трав округу Ланьчжоу, Університет китайської медицини провінції Ганьсу та студентське містечко медичного університету.

Співробітники нашого університету обмінялися цінним досвідом зі своїми колегами з КНР та мають намір розвивати подальше двостороннє партнерство у галузі комплементарної медичної промисловості та продовжувати плідну співпрацю між Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та Університетом китайської медицини провінції Ганьсу.

Довідка: “Стратегія ВООЗ в сфері народної медицини на 2014-2023 роки” рекомендує поширювати в національних системах охорони здоров’я комплементарну медицину (зокрема китайську) та проводити дослідженнях механізмів терапевтичного впливу (https://www.who.int/medicines/publications/traditional/trm_strategy14_23/en/).

 

 

ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ФАХІВЦІВ З МЕДИЦИНИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ЗІ США

15.08.2019

14 серпня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця відбулася зустріч керівників і викладачів НМУ з американськими фахівцями в галузі невідкладної медичної допомоги і медицини надзвичайних ситуацій. Встановити контакт і налагодити взаємно корисну співпрацю зі славетним Університетом забажали  співробітник Федерального агентства з надзвичайних ситуацій в Окленді (штат Каліфорнія, США) Патрік Челлю, науковці факультету гуманітарних ініціатив Гарвардського університету, доктор Тімоті Еріксон і його колега Сонні Пател. З українського боку на зустрічі були присутні перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професор Ю.Л.Кучин, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМУ, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури НМУ, професор Р.Л.Скрипник, завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини НМУ, професор А.М.Гринзовський.

Своїм жартом про аномальну київську спеку і задуху, а відтак, ймовірність проведення зустрічі де-небудь в районі Гідропарку, Патрік Челлю надав розмові невимушений характер. Американці подорожують Україною в пошуках безцінних зерен досвіду роботи медиків в екстремальних ситуаціях, якими є військові дії, ліквідація наслідків стихійних лих тощо. Разом з тим їм є чим поділитися з українськими колегами. Зокрема фахівців із дружньої країни турбують темпи впровадження стандартів НАТО в підготовці офіцерів медичних служб ЗСУ, а також проблеми, пов’язані з невідкладною медичною допомогою, допомогою  догоспітальною і госпітальною.

Доктор Тімоті Еріксон пояснив, що предметами вивчення для делегації США є дві основні теми. Це, по-перше, модернізація засобів боротьби з радіологічною, хімічною і біологічною зброєю. По-друге, специфіка медичних технологій в зоні бойових дій. Американці в один голос визнають, що приємно вражені здобутками українців у цій сфері. Невідомо, жартують вони, чи ми маємо навчати, чи нам слід навчатися. Одне не викликає сумніву: їхня місія в Україні не стане одноразовим заходом.

Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професор Ю.Л.Кучин представив поважним гостям своїх колег, коротко презентував науковий потенціал Університету, виражений у кількості та якості професорсько-викладацьких кадрів, наявності близько ста кафедр в різних лікувальних закладах столиці і за її межами. Юрія Леонідовича доповнив у своєму виступі проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.М.Науменко. А риску під словами українців підвела адресована гостям афористична фраза: «Поєднання можливостей і бажання призводить до плідних результатів».

Програму зустрічі, за пропозицією професора НМУ А.М.Гринзовського, було дещо розширено. Американські фахівці побували на очолюваній Анатолієм Михайловичем кафедрі медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, де ознайомились з навчальними класами і тренажерами. Ці оглядини, між іншим, показали, що роботи ще непочатий край, що конче потрібна модернізація матеріальної бази, впровадження тих стандартів, про які йшлося на початку. І тут, наголосив професор А.М.Гринзовський, українська сторона покладає великі надії на співпрацю з американськими колегами.

 

 

28 ТРАВНЯ 2019 РОКУ В КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ АДМІНІСТРАТИВНОГО КОРПУСУ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ УНІВЕРСИТЕТУ ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ПРОВІНЦІЇ ГАНЬСУ (КНР)

28.05.2019

Другий день в Університеті перебуває делегація Університету традиційної китайської медицини провінції Ганьсу (КНР), яку очолює віце-президент Університету ТКМ, професор Чжен Гуйсень. Ми докладно інформували про заходи, що відбулися 27 травня. Сьогодні китайську делегацію приймало керівництво НМУ імені О.О. Богомольця. Зустріч проходила у конференц-залі адміністративного корпусу Університету. Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин теплими словами привітав китайських гостей і представив учасників зустрічі з української сторони, зокрема: проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професора Р.Л. Скрипник, проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, директора Українського тренінгового центру сімейної медицини НМУ, доцента О.І.Висоцьку.

Юрій Леонідович, розповівши про славетну історію і сьогодення нашого Університету, запросив до слова голову делегації  віце-президента Університету ТКМ, професора Чжен Гуйсень. Він подякував за гостинну зустріч і назвав членів китайської делегації: заступника директора Університету ТКМ, професора Хань Тао, заступника директора Університету ТКМ, доцента Ван Сяорона, віце-главу китайської діаспори в Україні ЛІ Юнхуна. Професора Чжен Гуйсень поінформував присутніх, що Університету ТКМ провінції Ганьсу існує лише 40 років, але за цей час він став провідним навчальним медичним закладом північно-західного Китаю. За його словами, в університеті вивчають методи китайської традиційної медицини, фармакологію, інтеграцію китайської та західної медицини, клінічну медицину, сестринську справу тощо. Професор Чжен Гуйсень висловив особливе зацікавлення у подальшій науково-дослідницькій співпраці між обома університетами, зокрема у гінекології, і висунув пропозицію щодо створення українсько-китайського Наукового товариства, де б на щорічних зустрічах обговорювалися актуальні наукові питання і напрямки.

Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури Р.Л. Скрипник розповіла гостям, що Університет має тісні  міжнародні зв’язки з 75 зарубіжними науково-освітянськими закладами. За її словами, в НМУ діє програма Міжнародної кредитної мобільності Еrazmus+ спільно із п’ятьма вищими навчальними закладами, проводяться грантові дослідження за різними напрямками, щорічно зростає кількість студентів з різних країн. Вона докладно поінформувала як започатковувалося і розвивалося у подальшому співробітництво між НМУ імені О.О. Богомольця та Університетом традиційної китайської медицини провінції Ганьсу, запропонувавши коротку презентацію.

Далі сторони перейшли до обговорення питань двосторонньої співпраці, зокрема щодо організації роботи відділу ТКМ «Інститут Цинхаун», як структурного підрозділу Навчально-наукового центру Українського тренінгового центру сімейної медицини (ННЦ УТЦСМ) НМУ імені О.О. Богомольця; організації спільної наукової діяльності; організації та умов обміну викладачами, аспірантами, студентами; створення постійно діючих курсів китайської мови в НМУ імені О.О. Богомольця і української в університеті ТКМ провінції Ганьсу (у тому числі дистанційних) з метою подальшого навчання, стажування на здійснення наукових розробок співробітниками обох університетів.

Професор Чжен Гуйсень підкреслив важливість запровадження вивчення української мови у Китаї і китайської в Україні, він назвав мовний бар’єр головною перешкодою, яка стримує повномасштабне співробітництво між обома університетами.

Професор Ю.Л.Кучин запропонував доручити співробітникам обох університетів створити покроковий план співробітництва,  погодити його і, якщо він буде влаштовувати обидві сторони, приступити до його реалізації.