Кафедра акушерства і гінекології №3

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

Відповідальний співробітник (ПІБ, посада, контакти)  –

Ластовецька Лілія Дмитрівна, доцент

E-mail– Lastoveckaya@ukr.net,

м.тел. 068 321 40 83

 

 

Відповідно до сучасного ранжування Національний медичний університет імені О.О. Богомольця є сучасним вищим навчальним закладом,  який відноситься до числа кращих університетів світу (згідно QS World University Rankings) відповідно до положень  Великої Хартії Університетів (“Magna Charta Universitatum”).

 

Нова освітня стратегія передбачає впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання, наближаючи   навчання у ВУЗі до практиці. Цьому сприяє  діджиталізація освіти, яка  робить процес отримання нових знань цікавим і захоплюючим.

 

На сьогодні  міжнародне  співробітництво – є одним з пріоритетів діяльності кафедри акушерства і гінекології №3 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Воно виконується відповідно до плану роботи кафедри та плану роботи університету.

 

Основними напрямками міжнародного співробітництва є:

* академічна мобільність;

* підвищення кваліфікації викладачів шляхом стажування за кордоном;

* участь кафедри в міжнародних конференціях, виставках та ін.;

* спільні публікації та наукові дослідження кафедри акушерства і гінекології №3 НМУ із зарубіжними колегами.

 

 

Відомо, що Національний медичний університет імені О.О. Богомольця –   є партнером та учасником Болонського процесу та членом Асоціації Медичної Освіти в Європі (Medical Education in Europe, що робить його привабливим для навчання на кафедрі акушерства і гінекології №3 іноземних студентів та клінічних ординаторів  з Палестини, Азербайджану, Лівії, Туркменістану, Китаю, ОАЕ, Беніну та інших країн; іноземних аспірантів з Беніну, Ірану, Тунісу, Китаю, Азербайджану.

 

 

Відповідно до нормативних документів студенти здобувають на кафедрі знання, що розвивають уміння й формують мотивацію до вибору спеціалізації. При цьому студент отримує необхідну суму знань, необхідну для подальшої роботи як в своїй країні так і за її межами. У 2016-2022 роках на клінічних базах кафедри в рамках міжнародної програми обміну проходили стажування студенти з Чехії, Ірану, Іорданіі, Словаччини.

 

 

 

 

 

Студенти приймають активну участь у роботі наукового гуртка, наукових форумах, включених у реєстр МОЗ та МОН України (Annual Young Medical Scientists Conference 2020 -202, Clinical annual scientific experience 2022)

 

 

 

Академічна мобільність (стажування, тревел гранти)

 

Стажування співробітників

 

Підвищення кваліфікації викладачів здійснюється шляхом стажувань за кордоном: у т. ч. он-лайн, у зарубіжних установах. Серед установ, в яких проходило стажування:

 

Клініка Сан Рафаело, Мілан, Італія; Киквао центр матері та дитини,2 госпіталь, Шаосинг, Китай; Цзяньху ” International Medical Innovation Cooperation”, Чжецзян, Китай; Клініка  Віла Данателло, Флоренція, Італія; Люблінський католицький університет Іоанна Павла ІІ,Люблін, Польща;  Люблінський медичний Університет, Люблін, Польща та ін.

 

 

 

 

  • Представництво в асоціаціях:
    1. Професор Бенюк В.О.

Дійсний член Української Академії наук, Європейської асоціації акушерів-гінекологів EAGO,

Європейської Асоціації персоналізованої, предикативної та профілактичної медицини (EPMA),

Віце-президент Асоціації акушерів-гінекологів м. Києва, та України .

Член постійної спеціалізованої Вченої ради НМУ імені О. О. Богомольця МОЗ України Д 26.003.03. та спеціалізованої Вченої ради ДУ “ Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМП України ” Д 26.553.01.

член Атестаційної комісії з присвоєння лікарських категорій при МОЗ України та ГУОЗ м. Києва.

Член Європейської асоціації акушерів-гінекологів EAGO, Європейської Асоціації персоналізованої, предикативної та профілактичної медицини (EPMA), Віце-президент Асоціації акушерів-гінекологів м. Києва, та України

  1. Професор  Гончаренко В.М.

Член Асоціації акушерів-гінекологів України,  Европейської асоціації акушерів гінекологів  EAGO (European Association of Gynaecologists and Obstetricians), міжнародної асоціації акушерів-гінекологів (FIGO), Європейської Асоціації персоналізованої, предиктивної та профілактичної медицини (EPMA), Європейської Асоціації естетичної гінекології  (ESAG).

 

* Участь кафедри в міжнародних конференціях, виставках та ін.

 

Неодноразово на протязі 2017-2022 роках кафедра акушерства і гінекології №3 на чолі з завідувачем кафедри професором Бенюком В.О. організує разом з зарубіжними колегами Міжнародні конгреси та Міжнародні науково – практичні конференції під егідою України (Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, кафедра акушерства і гінекології №3) та Німеччини ( Університетська клініка м. Фрайбург):

 

“Жіноче здоров’я ХХІ століття: Стратегія та тактика рішень міждисциплінарних проблем естетичної гінекології” Women’s health – XXI century. Strategy  and tactics of solutions of interdisciplinary  problems of aesthetic gynecology“ (25 -26.05 2017 ), III Міжнародний конгрес “Жіноче здоров’я ХХІ століття: внутрішньоматкова патологія та міждисциплінарні проблеми”(23.12.2017), Науково-практична конференция “Цікаві випадки в клінічній медицині”. Секція акушерство (15.03.2019), ІІІ українсько-німецький конгрес «Інноваційні технології у гінекології, мамології та естетичній медицині» (30-31 .05.2019 року),  Науково-практична конференція «Здоров’я жінки 21 століття» з відео майстер-класом «Сучасні лазерні методики в гінекології» (14 .11.2019 ), ІV Міжнародний конгрес “«Інноваційні технології  у гінекології, мамології та естетичній медицині» (27.11.2020 ), V Міжнародний конгрес «Інноваційні технології в гінекології, мамології та естетичній  медицині» з відео майстер-класами з оволодінням практичними навичками «Гістерорезектоскопія при субмукозної  лейоміомі матки ”, “ін’єкційна естетична гінекологія”(25.05.2021), «VІ Міжнародний  конгрес  «Інноваційні технології в гінекології, мамології та естетичній медицині» з відео майстер-класами з оволодінням практичними навичками “Міомектомія під час гістерорезектоскопії,””Використання лазерних технологій в лікуванні вульвовагінальної атрофії в менопаузі”, Радіохвильова конусна ексцизія шийки матки,”””Ін’єкційні методики у гінекології”,”Естетична реконструкція зовнішніх геніталій у жінок”(25-26.11.2021), «VІІ Міжнародний  конгрес  «Інноваційні технології в гінекології, мамології та естетичній медицині» з відео майстер-класами з оволодінням практичними навичками «Лапароскопічна гістеректомія –  step – by – step”, “Лазерне лікування стресового нетримання сечі”,”Використання лазерних технологій в лікуванні вульвовагінальної атрофії в менопаузі”, ” Можливості використання prp терапії в естетичній гінекології”, ” Практичний Кейс реконструкції геніталій у жінок”, ” Оперативна корекція малих статевих губ”(24.06.2022).

 

 Кафедра акушерства і гінекології №3 на чолі завідувача кафедри професора Бенюка В.О. приймає активну участь у міжнародних конференціях, на наукових форумах: в Україні

 

ІІІ українсько-німецький конгрес «Інноваційні технології у гінекології, мамології та естетичній медицині»( 30-31 травня 2019 року, м. Одеса) , 29 – а Міжнародна медична виставка PUBLIC HEALTH 2020. Секція «Акушерство і гінекологія» Конференція «Сучасні досягнення науки в медичній практиці» (1 жовтня 2019 року, м. Київ, Пленум асоціації акушерів-гінекологів України та науково-практичної конференції з міжнародною участю «Акушерство та гінекологія: актуальні та дискусійні питання» (3 – 4 жовтня 2019 року, м. Київ), XVII Міжнародна науково-практична студентська конференція «Uzhhorod Medical Students’Conference» (10-13 квітня 2019 року, м. Ужгород), ІІ Міжнародний конгрес «Репродуктивне здоров’я: міждисциплінарний підхід в безперервному професійному розвитку лікарів» (18-19 квітня 2019, м. Київ),30 а- Міжнародна медична виставка Public Health, Україна, Київ (6-8 жовтня, 2021) МВЦ,VІІ Міжнародний  конгрес  «Інноваційні технології в гінекології, мамології та естетичній медицині» з відео майстер-класами з оволодінням практичними навичками «Лапароскопічна гістеректомія –  step – by – step”, “Лазерне лікування стресового нетримання сечі”,”Використання лазерних технологій в лікуванні вульвовагінальної атрофії в менопаузі”, ” Можливості використання prp терапії в естетичній гінекології”, ” Практичний Кейс реконструкції геніталій у жінок”, ” Оперативна корекція малих статевих губ”  (24 червня, 2022, м. Київ) ).

 

 

 

Співробітники кафедри взяли участь та представили доповіді на наукових форумах, організованих іноземними установами. Серед основних: 

 

  1. Antwerp Medical Congress (10 -14 September 2019, Antwerp, Belgium) проф. Бенюк В.О., доц. Ластовецька Л.Д., доц. Ковалюк Т.В. “Clinical case of organ-preservation operation infertile woman”.
  2. IX международный обучающий курс-тренинг для косметологов по нехирургическим методам омоложения (14-17 июня 2019 года, Санкт-Петербург, Росія ) проф. Бенюк В.О., проф. Гончаренко В.Н  ” Новое в лабиопластике:  комбинация  нескольких лазерных методик для получения наилучшего результата”.
  3. 7 th International Scientific Conference Science progress in European countries: “new concepts and modern solutions” (May 31, 2019, Stuttgart, Germany) ас .Курочка В.В.” Гістероскопія в діагностиці доброякісної патології ендо- і міометрія у жінок репродуктивного віку.”
  4. Міжнародна конференція «Здоров’я зберігаючі технології та якість життя: медичні, педагогічні, соціально-психологічні виміри (1.08-3.08.18 р., м. Люблін, Польща) проф. Диндар О.А. ” Prognosis and prophylaxis of perinatal pathology in women  with a history of pregnancy loss associated with excess bodyweight  and  metabolic  syndrome”.
  5. The 6thInternational youth conference «Perspectives of science and education» (December 14, 2018, New York, USA) MD Beniuk V., PhD Lastovetska L.,  PhD Scherba О. “Experience of treatment of recurrent chronic vulvovaginitis in sexually active  women”
  6. Міжнародна науково-практична конференція «Нові тенденції та невирішені питання профілактичної та клінічної медицини» (25-26 вересня 2020 року, Люблін, Польща) проф. Бенюк В.О., проф. Гончаренко В.М., доц. Ковалюк Т.В., асп. Кравченко Ю.В.” Identifying the predictors of recurrence of endometrium polyps in women of reproductive age ” ,   “New approaches for improving the effectiveness of therapy of simple endometrial hyperplasia”.
  7. The 2ndInternational scientific and practical conference «Perspectives of world science and education» (30-31 Oct 2019, Osaka. Japan) MD Beniuk V.A., PhD  LastovetskаD., Shen H.,” Vaginal microbiocenosis in patients with  endometrial   polyps”.
  8. V II Scientific and Practical Conference ”Topical issues of science and practice”( 02-06 November 2020,London.Great Britain) PhD Beniuk Svitlana, PhD Lastovetska Lilia, Phd DruppYuri  ” Some aspects of the threatened abortion in the early period of gestation”.
  9. XI International Scientific and Practical Conference “Academic research in multidisciplinary innovation “(November 30 – December 03 2020,Amsterdam, Netherlands ) MD Beniuk Vasyl, PhD Lastovetska Lilia, PhD DruppYurii ” Correction of immune status in women of reproductive age with precancerous diseases of the cervix against the background  of mixed infection.
  10. VI international scientific and practical conference ( February 5-7, 2020, Liverpool, UK), д..мед. н . Бенюк В.О.,к.м.н. Ластовецька Л.Д., к.м.н..Курочка В.В., к.м.н..Щерба О.А., Шень Г.Ю.,Домбровський Л.Е. “Вплив гормонотерапії на менструальну функцію у жінок з аденоміозом та гіперпластичними процесами ендометрію”.
  11. III International Scientific Conference ” Using the latest technologies” (26 – 27 February, 2021, Groningen, Netherlands), PhD  Lactovetska L., PhD  Kovaliuk T.’ Non- drug aspects of early gestosis prevention in women with alimentary insufficiency of body weight’.
  12. 12. International Scientific and Practical Conference “Modern approaches to the organization of the educational process for medical students “(January 20 – February 28,2020, Lublin, Poland) доц.Ластовецька Л.Д., “Нові технології навчання та логістики в медицині”
  13. VIII International Scientific and Practical Conference “World science:problems, prospectsand innovations” (21-23 April, 2021, Toronto, Canada ), PhD Lastovetskaya L. D., PhD Kurochka V.V., PhD  Kovaliuk T.V.” Menstrual function in women with endometrial hyperplastic processes and adenomyosis on the back-ground of hormone therapy”.
  14. XXV International Scientific and PracticaConference ” Implementation of modern science and practice”

(11 – 14  May,  2021 Varna, Bulgaria.), PhD  Lastovetskaya L., PhD  Scherba O, Budko A.” Experience in the use of probiotics for the prevention of vaginal dysbiosis in women of reproductive age”.

  1. VIII International scientific and practical conferece ” International scientific innovation in Human life ” (16.02 –18.02.2022,  Manchester. United Kingdom ), PhD Lastovetskaya L. D., PhD  Scherba O,A., PhD Kovaliuk T.V.” Modern Approaches to the relapses of Bacterial vaginosis profilaxis in gynecologic patients of reproductive age”.

 

 

Публікації співробітників кафедри (у міжнародних наукометричних базах даних  Scopus, Web of Science Q4):

 

  1. Proteflazid outcome analysis of clinical trials study in gtheimpact of human herpes virus infection on some cellular immunity indicators and gestation course in women / BenyukV., KuznetsovaL., GrynevychO., BrounT., MomotiukL., MotuzkaO., YashchenkoL. // PolMedJ, 2019XLVI (274); 157-164.
  2. Surgical site infections and antimicrobial resistance in Kyiv city hospitals, Ukraine /AidynG. Salmanov, I. V. Maydannyk, Dyndar, YuriyP. Vdovychenko,TetianaR. Nykoniuk,OlenaO. Chorna,IrynaA. Holovanova // Wiadomosci Lekarskie.- 2019. – Poland – tom LXXII, nr 5 cz I. – C. 760-764
  3. Hormonal and psycho-emotional disorders in women with psychogenic amenorrhea/Vadym Goncharenko // Journal of Intellectual Disability- Diagnoses and treatment – 2019/ -Vol. 7 (No 2) –pp.31-36
  4. Postpartum mastitis in the breastfeeding women and antimicrobial resistance of responsible pathogens in Ukraine results a multicenter study /AidynG. Salmanov, SerhiiE. Savchenko, KyryloChaika, AllaD. Vitiuk, YanaRuban, OlenaA. Dyndar, DmytroZhelezov, LudmilaVorobey, LiudmulaM. Semeniuk, NataliaV. Hetsko, OlgaV. Tsmur, LidiyaV. Suslikova, Tetiana RNykoniuk,YelizavetaYe. Shunko, HalynaV. Beketova, LyudmilaV. Manzhula, ValentynaV. Kurochka,EsmiraR. Abbasova// Wiadomości Lekarskie, 2020, tomLXXIII, nr. 5, 895-903.SCOPUS. Q4.
  5. Vaginal dryness: individualised patient profiles, risks and mitigating measures /Vadym Goncharenko, Rostyslav Bubnov, Jiri PolivkaJr, Olga Golubnitschaja et.// EPMA Journal (2019).
  6. Pathogenetic background of occurrence of venous thromboembolic complications in women with antenatal fetal death / БенюкВ. О. ГінзбургВ. Г. ЧеботарьоваА. С. ГичкаН. М. КовалюкТ.В. БенюкС. В. ОлешкоВ. Ф // POLSKI MERKURIUSZ LEKARSKI. PolMerkurLekarski, 2021; XLIX (293); 391–395
  7. 7. Episiotomy infections in the puerperium and antimicrobial resistance of responsible pathogens in Ukraine / Igor V. Maidannyk, Aidyn G. Salmanov, Taras G. Voitok, Serhiy Yu. Vdovychenko, OlenaО. Chorna, Yurii L. Marushchenko, Olga O. Lugach // WiadomościLekarskie, 2020.- VOLUME LXXIII, ISSUE 11. – P. 2325 – 2331.
  8. Possibilities of vaginal biotope correction in pregnant women after assisted reproductive technologies |/ Beniuk V.,   Vygivska L., Maidannyk I., Usevych I., Lastovetskaya L., Drupp Y.,Kurochka V. //«Репродуктивна ендокринологія»        2021. № 4(60), С. 40 – 45
  9. Аssessment of correction effectivenes of psychoemitional state in pregnant      women        after   application of assisted    reproductive technologies        / Beniuk V.O., Vygivska L.M., Maidannyk I.V.,   Chorna O.O.,  Oleshko V.F.,    Marushchenko Yu.L.,    Lastovetska L.D.  //Медичні перспективи, 2021.Т.26.№4,     С.131 -138