НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра педіатрії № 1

Співробітники

 

Викладацьку та лікувально-консультативну роботу на кафедрі здійснюють 31 співробітник: 


4 професори (Березенко В.С., Боброва В.І., Починок Т.В., Тяжка О.В.)

11 доцентів (Антошкіна А.М., д.мед.н. Балацька Н.І., Ванханова Т.О., Васюкова М.М., Горобець А.О., Горобець Н.І., Левадна Л.О., Лутай Т.І., Мінченко Д.О., Савенко Ю.О.,  Строй О.А., д.мед.н. Марушко Р.В.)

16 асистентів (Барзилович В.Д., Бондаренко Н.Ю., Веприцька В.В., Грідіна Т.А., Диба М.Б., Загородня Я.М., Михайлюк Х.З., Мостовенко Р.В., Казакова Л.М., Киян Т.А., Козинкевич Г.Е., Кошова А.О., Прощенко Ю.І., Резніков Ю.П., Сельська З.В., Сліпачук Л.В.)

 

 

Професори, доценти і асистенти кафедри систематично підвищують свою кваліфікацію і на сьогодні вищу категорію з педіатрії мають проф. Березенко В.С., проф. Боброва В.І., проф. Починок Т.В, доц. Антошкіна А.М., доц. Васюкова М.М., доц. Вінницька О.П., доц. Горобець Н.І., доц. Левадна Л.О., доц. Лутай Т.І., доц. Строй О.А., ас. Казакова Л.М., ас. Козинкевич Г.Е., ас. Марушко Р.В., ас. Сліпачук Л.В.; Першу кваліфікаційну категорію мають доц. Горобець А.О., ас. Ванханова Т.О., ас. Сельська З.В.; Другу кваліфікаційну категорію мають доц. Мінченко Д.О., ас. Веприцька В.В., ас. Прощенко Ю.І., ас. Савенко Ю.О.

 

Окрім надання лікувально-консультативної допомоги дітям, які мешкають в районах діяльності лікарень і поліклінік, що є базами кафедри, на кафедрі проводяться консультації і лікування дітей, що приїздять з різних регіонів України.

 

 

Березенко Валентина Сергіївна

berezenko

Доктор медичних наук, старший науковий співробітник.

Вища лікарська категорія з педіатрії, дитячої гастроентерології

Керівник Центру дитячої гепатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України».

Закінчила з відзнакою Вінницький медичний інститут імені М.І.Пирогова у 1986 році. В 1986-1989 рр працювала лікарем-ординатором дитячого відділення Бершадської ЦРЛ, Вінницька обл. В 1989-1991 рр. навчалася в клінічній ординатурі з педіатрії в НДІ Педіатрії, акушерства і гінекології м. Київ. З 1991 по 2006 рр працювала молодшим науковим, науковим, старшим науковим співробітником відділень функціональної діагностики та дитячої гастроентерології ІПАГ НАМН України. З 2006 року – учений секретар ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, з 2015 року завідуюча відділенням дитячої гепатології цього інституту.

У 1994 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності “Педіатрія” на тему “Особливості детоксикуючої функції печінки та її корекція у дітей з хронічним гепатитом”. В 2007 року захистила докторську дисертації «Клініко-патогенетичні особливості фіброгенезу печінки при хронічних гепатитах у дітей та шляхи його медикаментозної корекції». В 2002 році отримала вчене звання – «старший науковий співробітник». З 16.09.2016 року обрана на посаду завідувача кафедрою педіатрії №1.

 

Починок Тетяна Вікторівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/pochinok_t.v..jpg

Професор кафедри, доктор медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

 

Відповідає за навчальну і лікувально-консультативну роботу на допоміжній базі кафедри педіатрії №1(дитяча клінічна лікарня №4 м.Києва).

Керівник наукової роботи кафедри педіатрії №1.

Стаж роботи лікарем – педіатром 35 років, науковий стаж 29 років, педагогічний стаж – 11 років.

Починок Тетяна Вікторівна 1955 року народження, у 1978 році закінчила з відзнакою педіатричний факультет Київського медичного інституту імені О.О.Богомольця. Пройшла клінічну ординатуру при Київському НДІ педіатрії, акушерства та гінекології з 1978р. по 1981р. З 1981р. по 1984р. аспірант відділення гастроентерології НДІ педіатрії, акушерства та гінекології.

У 1984 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Вплив комплексної терапії з включенням унітіолу на перекисне окислення ліпідів у дітей з хронічними захворюваннями гепатобіліарної системи». У 2001 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: «Патогенетичні механізми порушень імунітету у дітей, що страждають на повторні гострі респіраторні вірусні інфекції, та диференційовані підходи до їх корекції». Протягом 1984 – 1988 років займала посаду молодшого наукового співробітника у відділенні ,,Профілактики та терапії преморбідних станів у дітей”  інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (ІПАГ АМН України). З 1988 по 2000 рік працювала старшим науковим співробітником відділення «Диференціальної діагностики та терапії захворювань внутрішніх органів у дітей» ІПАГ АМН України. З 2000 по 2002 рік займала посаду провідного наукового співробітника у відділенні «Захворювань сполучної тканини у дітей» ІПАГ АМН України. З лютого 2002 року по січень 2003 року – головний науковий співробітник того ж відділення. Працює на кафедрі педіатрії № 1 НМУ імені О.О.Богомольця з 25 грудня 2002 року, коли пройшла за конкурсом на посаду професора кафедри педіатрії № 1.

З 1994 р. Починок Т.В. має вчене звання старшого наукового співробітника із спеціальності ,,Педіатрія”. Вчене звання «Професор» присвоєно рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти та науки України 3 липня 2008 року протокол № 4/09 – П.

Сфера наукових інтересів – захворювання гепатобіліарної системи у дітей; особливості кальцій – фосфорного та D – вітамінного обмінів при окремих видах соматичної патології у дітей (рахіті, вторинній імунологічній недостатності, захворюваннях сполучної тканини); дитяча клінічна імунологія; недиференційована дисплазія сполучної тканини.

Починок Т.В. – автор 225 друкованих праць. У тому числі у 1 монографія «Чернобыльская катастрофа. Состояние здоровья женщин и детей», 2 посібника для батьків, 6 патентів та 1 авторське свідоцтво на винахід, методичні рекомендації, інформаційні листи; співавтор підручника «Педіатрія» з грифом МОЗ України  для студентів вищих медичних закладів ІV рівня акредитації з україномовним,. російськомовним та англомовним навчанням, співавтор посібників з питань педіатрія для студентів вищих медичних закладів ІV рівня акредитації з україномовним,. російськомовним та англомовним навчанням.

За даними бази “Scopus” 6 документів, 25 цитувань, Індекс Гірша = 3.

Тетяна Вікторівна проводить активну лікувально-консультативну роботу на допоміжній базі кафедри (дитяча клінічна лікарня №4 м. Києва).

З 1984 р. проводить громадську роботу. 1984-1989 р. р. – секретар апробаційної ради по захисту дисертацій на здобуття вченого ступеня кандидата та доктора медичних наук по спеціальності ,,Педіатрія”; 1989-1993 р. р. – вчений секретар проблемної комісії ,,Педіатрія”; 1993 – 1999 р.р. – відповідальний секретар Асоціації педіатрів України. Була організатором доставки медичної гуманітарної допомоги (ліки, мед. обладнання) для дітей, що постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, з Німеччини в Україну (І ПАГ АМН України, м. Київ). Була радником з медичних питань та перекладачем у проф. Роберта Гейла (США) у 1988 році під час конференції МАГАТЕ з питань Чорнобильської катастрофи, а також у Dr. med. H-G. Schmoll  (Німеччина) продовж 1992 – 2002 років. Починок Т.В. є членом проблемної комісії «Педіатрія» при Державній установі Інституту педіатрії акушерство та гінекологія НАМН України, є членом апробаційної ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій педіатричного профілю НМУ. Приймає участь у роботі вченої ради  по захисту кандидатських та докторських дисертацій педіатричного профілю при Державній установі І ПАГ НАМН України в якості опонента. Починок Т.В. – член Європейської Асоціації педіатрів та Всесвітньої Асоціації педіатрів.

 

Боброва Віра Іванівна

bobrova

Професор кафедри, доктор медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії та дитячої гастроентерології

Відповідає за навчальну і лікувально-консультативну роботу на центральній базі кафедри педіатрії №1(Київська клінічна лікарня №1 на залізничному транспорті міста Києва).

Боброва Віра Іванівна, закінчила у 1991 році педіатричний факультет Харківського медичного інституту. Після закінчення в 1992 р. інтернатури, протягом п’яти років працювала в поліклініці №1 міської дитячої лікарні №23 м. Харкова спочатку  дільничним лікарем, а потім на посаді завідуючого педіатричним відділенням. З 1997 р. по 2005 р. працювала на кафедрі дитячої гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти: 1997 – 2000 рр. – аспірант,  2000- 2003 рр. – асистент, 2003-2005 рр. – доцент. У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клінічна значущість вивчення біоценозу товстої кишки при хронічних гелікобактер-асоційованих захворюваннях органів гастродуоденальної зони у дітей». З 2005 по 2012 рр. працювала доцентом кафедри педіатрії №1 НМУ імені О.О. Богомольця. У 2012 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Клінічні і морфо-функціональні особливості формування рецидивуючого перебігу хронічної гастродуоденальної патології у дітей та її патогенетичне лікування». З 2012 р. працює на посаді професора кафедри педіатрії №1 НМУ імені О.О. Богомольця. Вчене звання «Професор» присвоєно у 2015 році.

Стаж роботи 26 років, науково-педагогічний складає 17 років.

Наукові інтереси пов’язані з дитячою гастроентерологією, дитячою алергологією. Боброва В.І автор 140 друкованих праць. У тому числі монографія: «Хронічний гастродуоденіт у дітей. Сучасні методи діагностики, лікування і профілактики», посібник: «Захворювання органів гастродуоденальної зони у дітей» з грифом МОЗ України  для студентів вищих медичних закладів ІV рівня акредитації, 6 патентів, 16 методичних рекомендацій; співавтор підручника «Педіатрія» з грифом МОЗ України  для студентів вищих медичних закладів ІV рівня акредитації з україномовним, російськомовним та англомовним навчанням.

На основній базі кафедри (Київська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 філія «ЦОЗ» ПАТ «Укрзалізниця»), Віра Іванівна проводить лікувально-консультативну роботу та  ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Проводить консультативний прийом дітей, що були направлені поліклініками міста Києва та дітей з різних регіонів України.

Сфера навчально-педагогічної відповідальності на кафедрі педіатрії №1:

– Читає лекції для студентів ІІІ, ІV, V курсів, проводить практичні заняття для студентів ІV, V, VІ курсів.

– Проводить підсумковий контроль знань, вмінь та практичних навичок для студентів всіх курсів.

– Проводить випускні державні іспити з педіатрії для студентів VI курсу.

Боброва В.І. є  членом спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 при ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України». Вона є віце-президентом Асоціації дитячих гастроентерологів та нутриціологів України, член Асоціації педіатрів України.

 

 

МАРУШКО РОСТИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Доктор медичних наук, старший науковий співробітник.

Керівник відділення медико-інформаційних технологій в педіатрії акушерстві і гінекології, головний науковий співробітник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку, директор телемедичного центру ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України».

Закінчив педіатричний факультет Вінницького Медичного Університету ім. М.І. Пирогова у 1976 році за спеціальністю «педіатрія». З 1976 по 1977 рр. навчався в інтернатурі на базі районної дитячої лікарні м. Конотоп, Сумської області. Після закінчення  інтернатури з 1977 по 1979 рр. працював педіатром в дорожній клінічній лікарні № 1 м. Києва, а з грудня 1979 року і по теперішній час працює в ДУ «ІПАГ НАМН країни»

З 1979 по 1983 рр. навчався в аспірантурі інституту. В 1983 році захистив дисертаційну роботу ««Вплив харчування з різним комплексом антиоксидантів на клінічні та патогенетичні особливості гострої пневмонії у дітей грудного віку» та здобув вчений ступінь кандидата медичних наук.

З 1988 по 1992 рр. знаходився у закордонному відрядженні та працював консультантом-педіатром в Національному Госпіталі «Josina Machel та викладачем в Національному медичному університеті Народної Республіки Ангола.

З 1992 по 1997 рр. працював науковим, а потім старшим науковим співробітником відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку  інституту. В 1995 р. рішенням атестаційної комісії НАМН України одержав вишу кваліфікаційну категорію за фахом «Педіатрія».

З 1997 р. працював в Програмі Розвитку ООН (UNDP) в Народній Республіці Ангола. В 2002 р. був направлений на роботу у Східну Африку (Уганда, Кенія, Танзанія), де працював медичним радником  в різних проектах Організації Об’єднанних  Націй (ВООЗ, UNICEF, UNDP) до 2008 р.

Після повернення продовжував працювати у відділенні проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку, очолив наукове відділення медико-інформаційних технологій в педіатрії, акушерстві та гінекології інституту.

В січні 2012 р. рішенням Вищої атестаційної комісії України отримав вчене звання «Старший науковий співробітник» із спеціальності педіатрія.

В 2016 році захистив дисертацію «Прогнозування, діагностика, профілактика та лікування захворювань кишечника у дітей раннього віку»  на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

Автор 244 наукових робіт, 7 патентів, 5 науково-практичних посібників, h-index – 5 (Google Scholar). Володіє спеціальністю лікаря-педіатра, проводить лікарсько-консультативну роботу на базі та в Консультативній поліклініці. Наукова та практичні діяльність переважно пов’язана з дітьми раннього віку. Має досвід діагностики та лікування тропічних захворювань та викладацької роботи. Вільно володіє англійською та португальською мовами.

 

 

 

Антошкіна Алла Миколаївна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/antoshkina_a.m..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

 

Дисертація кандидата медичних наук “Неендокринні форми затримки зросту у дітей та підлітків (питання патогенезу, діагностики та лікування)”.

Відповідальна за впровадження кредитно-модульної системи навчання студентів на кафедрі з Пропедевтики педіатрії (3 курс);

Відповідальна за методичне забезпечення навчального процесу на кафедрі з питань дитячої ендокринології (5 курс)

Закінчила педіатричний факультет Київського медичного інституту в 1979 році з відзнакою.

З 1987 року працює асистентом, а з 2003 року – доцентом кафедри педіатрії №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Сфера наукових інтересів:

– питання ендокринної патології у дітей, особливо патологія росту;

– стан здоров’я дітей, що проживають на радіаційно забруднених територіях;

– синдром недиференційованої дисплазії сполучної тканини у дітей (поширеність, фізичний розвиток дітей, стан імунної системи, зміни біохімічних показників, реабілітація).

Автор більше 80  наукових та навчально-методичних праць.

Патент на об’єкт інтелектуальної власності
Спосіб лікування порушень імунітету у дітей. Патент №8920. Офіційний бюлетень промислова власність.-2005.-№8.-С.5.50. (соавтор).
Працює на базі Дитячої клінічної лікарні № 4  Солом’янського району міста Києва.

 

 

 

Васюкова Марина Марківна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/vasjukova_m.m..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

Кандидат медичних наук, диплом МД № 033021, виданий ВАК СРСР 4 січня 1989 року
З 1988 року працювала асистентом кафедри педіатрії №1 в НМУ, а з квітня 2010 працює на посаді доцента. Лікар-педіатр з більш як 30 річним фаховим стажем, викладач з більш як 20-річним стажем;

З 1995 року відповідальна за виконавця з планової НДР кафедри, та госпдоговірної теми по співпраці з фірмою NESTLE. та за лікувальну роботу на клінічній базі ДКЛ №4 Солом’янського району, особисто консультує понад 300 дітей щорічно.

На сьогоднішній день має понад 110 друкованих робіт, в тому числі є співавтором посібників (випуски 2005, 2007 рр) та підручників (випуски 2006, 2008, 2009, 2016 рр) що мають гриф МОЗ України, для студентів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Васюкова М.М. є співавтором чотирьох винаходів, три з яких зареєстровані за плановою НДР кафедри.

Виконує також громадські обв’язки. Підготувала низку матеріалів та публікацій з історії кафедри педіатрії №1. Проводила лекції для лікарів дитячого будинку „ Берізка”.

 

 

 

 

 

Горобець Наталія Іванівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/gorobec_n.i..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

Відповідальна за впровадження кредитно-модульної системи навчання студентів на кафедрі  на 2 та 4 курсах.

Дисертація кандидата медичних наук „Мікронутрієнтний, вітамінний статус та показники гемопоезу у дітей раннього віку з залізодефіцитними станами” захищена у 2000 році.

Закінчила з відзнакою Вінницький національний медичний університет у 1994 році

Працює на кафедрі з 2001 року

Має 104 публікації, 3 винаходи, 2 патенти

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами усіх курсів;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії;

– бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи;

– член Приймальної комісії університету.

 

 

Горобець Анастасія Олександрівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/gorobec_a.o..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

I лікарська категорія з педіатрії

Відповідальна за міжнародну діяльність кафедри, англомовну форму навчання.

Кандидатська дисертація на тему “Удосконалення комплексного лікування хронічного гастродуоденіту у дітей шляхом корекції зовнішньосекреторної функції підшлункової залози”

Закінчила Вінницький національний медичний університет
з 2005 року працює на кафедрі
Сфера наукових інтересів – дитяча гастроентерологія, дієтологія

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами 2-5 курсів, в тому числі англійською мовою;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії;

– консультує з питань дитячої нутриціології, дієтології.

 

 

Левадна Людмила Олександрівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/levadna_l.o..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

 

Виконує обов’язки відповідального за навчальну роботу на кафедрі.

Закінчила в 1997 році педіатричний факультет НМУ ім. О.О. Богомольця. Після закінчення клінічної ординатури в 2003 році працює на кафедрі. Захистила кандидатську дисертацію в 2008 році на тему: “Клініко-лабораторна характеристика дітей з спадковою алергічною схильністю, корекція виявлених порушень”.

Проводить практичні заняття зі студентами 4, 5 та 6 курсів. Читає лекції студентам 3 та 4 курсів. Під час Державної атестації є відповідальним секретарем ДЕК №1.

Консультує дітей з алергічною патологією. Має 32 друковані праці, 1 патент на винохід.

 

 

Лутай Тетяна Іларіонівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/lutaj_t.i..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

 

Відповідальна за впровадження кредитно-модульної системи навчання студентів на кафедрі  на 6 курсі; підготовку методичних розробок для студентів при підготовці до складання ЛІІ «Крок-2».

Дисертація кандидата медичних наук „ Диференціальна топічна діагностика неспецифічних мікробно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів у дітей” захищена 1987 році.

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами 4,5,6-го курсів, читає лекції на 3,4 курсах з питань дитячої нефрології, обмінних процесів та ін.

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії та дитячої нефрології;

– бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи.

Працює на базі Клінічної лікарні №1 на залізничному транспорті.

 

 

 

 

 

Мінченнко Дмитро Олександрович

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/minchenko_do2.jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук

І лікарська категорія з педіатрії та спеціалізацію “Дитяча Ендокринологія”

 

Закінчив Національний медичний університет імені О.О. Богомольця у 2008 році, був прийнятий на кафедру педіатрії №1 НМУ імені О.О. Богомольця на посаду старшого лаборанта. З 2010р асистент кафедри, з 2014 по теперішній час – доцент кафедри педіатрії №1 НМУ.

З 2005 року працював на посаді інженера відділу Молекулярної імунології Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України. З 2008 по теперішній час науковий співробітник відділу Молекулярної біології Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України.

Кандидатська дисертація на тему “Експресія 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази в клітинах злоякісних пухлин: молекулярні механізми регуляції” захищена в лютому 2010 року.

Має 365 публікацій; 2 монографії та 2 підручника13 патентів України.

За даними бази “Scopus” 68 документів, 546 цитувань, Індекс Гірша = 11.

За даними бази “Google Scholar” 207 документів, 1174 цитувань, Індекс Гірша = 16.

Наукові інтереси – молекулярна та фундаментальна медицина.

 

 

Строй Олена Анатоліївна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/stroj_o.a..jpg

Доцент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

Відповідальна за роботу студентського наукового гуртка кафедри.

Дисертація кандидата медичних наук „Особливості стану здоров’я і корекція його порушень у дітей, що народилися від матерів, хворих на цукровий діабет” захищена 1997 року.

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами усіх курсів;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії;

– бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи.

 

 

Ванханова Тетяна Олександрівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/Tanya.jpg

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

І лікарська категорія з педіатрії        

Є матеріально відповідальною особою кафедри. Відповідальна за російськомовну форму навчання.

Кандидатська дисертація “Стан здоров’я дітей раннього віку, які перебувають під впливом пасивного паління, та корекція виявлених порушень”

Робота по організації і проведенню занять із студентами 2-5 курсів, у тому числі англійською мовою
в 2005 році закінчила НМУ ім. Богомольця
з 2007 року працює на кафедрі
Практична діяльність:

-консультації з питань неонатології, загальної педіатрії;

– чергування 1-2 рази на місяць у ДУ  «ІПАГ НАМН України».

 

 

Веприцька Віра Василівна

 

Асистент кафедри педіатрії, кандидат медичних наук

ІІ лікарська категорія з педіатрії

 

Закінчила Медичний факультет №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 2007 році. З 2007 по 2009 рр. навчалася в магістратурі на кафедрі педіатрії №2 НМАПО імені П.Л. Шупика за спеціальністю «Педіатрія», з 2009 р. по 2011 р. – в клінічній ординатурі на кафедрі педіатрії №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, з 2011 р. по 2014 р. – в очній аспірантурі. З 2009 року працює асистентом кафедри.

Має 25 друкованих праць, 3 патенти на корисну модель, 2 патенти на винахід. Кандидатська дисертація на тему: «Клініко-патогенетичні механізми розвитку холелітіазу у дітей та шляхи його запобігання».

Напрямок науково-практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами 2-6 курсів;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії, дитячої гастроентерології, алергології, профілактичної медицини; 4-5 щомісячних чергувань в дитячому відділенні ДКЛ №1 ст. Київ;

– бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи.

 

 

Загородня Яна Михайлівна

Асистент кафедри педіатрії, кандидат медичних наук

Захистила кандидатську дисертацію у 2017 році на тему «Особливості стану здоров’я і реабілітації дітей раннього віку, які перенесли затяжну жовтяницю в неонатальному періоді».

Закінчила НМУ імені О.О. Богомольця у 2006 році. З 2008 по 2010 рр. працювала дільничним педіатром в Дитячій поліклініці 2 Оболонського району м. Києва. З 2010 по 2016 рр. навчалась в аспірантурі на кафедрі педіатрії 1.

Працює на кафедрі з 2014 року.

Має 9 наукових праць і 1 патент України на корисну модель. Сфера наукових інтересів – неонатологія, гастроентерологія.

Науково-практична діяльність:

-проводить практичні заняття зі студентами 2-3 курсів;

-приймає участь у виконанні науково-дослідної роботи кафедри та лікувально-консультативної роботи у дитячому відділенні ККЛ №1 м.Києва.

Відповідальна за документообіг кафедри.

 

 

Казакова Лариса Миколаївна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/kazakova_l.m..jpg

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

 

Дисертація кандидата медичних наук „Клінічне значення напруженості специфічної проти інфекційної імунної відповіді в перебігу та прогнозі гострих респіраторних захворювань у дітей” захищена 1998 року.

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами усіх курсів;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії;

– бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи.

 

 

 

Козинкевич Галина Едвардівна

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

Має 21 друковану наукову роботу.
Науково-практична діяльність:
-лікувально-консультативна робота у педіатричному відділенні ККЛ №1 на залізному транспорті.
-сертифікат спеціаліста з ультразвукової діагностики (2018 р.)

Є членом Асоціації педіатрів України, а також членом “Товариства лікарів польського походження” при Спілці поляків України.

Неодноразово проходила медичне стажування в Польщі, де була учасницею чисельних міжнародних конференцій.  В квітні 2018 року, в рамках проекту “Міжнародні стажування”, пройшла навчання на тему “Організація і функціонування лікарень в польській системі охорони здоров’я” на базі медичних закладів – “Клінічна лікарня Немовляти Ісуса”, “Празький госпіталь”, м. Варшава. В червні 2019 р. проходила обсерваційне стажування в Інституті- меморіалі “Центр здоров’я дитини” (ІМЦЗД м.Варшава) у відділенні гастроентерології, гепатології, порушень харчування і педіатрії під керівництвом заступника директора з наукової роботи ІМЦЗД, керівника відділу – професора, д.мед.н. Пьотра Сохи. У відділенні проводила огляди пацієнтів з різною гепатобіліарною патологією (автоімунний гепатит, хвороба Тальдо, вроджений холестаз pfic-3 тип, хвороба Аладжиля та інші). Брала участь у міждисциплінарних консиліумах (педіатрія, дитяча трансплантологія та дитяча загальна хірургія, морфогістологія), що проводилася під патронатом керівника відділу дитячої трансплантології та хірургії професора, д.мед.н. Пьотра Каліцінскі. Була учасницею VIII – го з’їзду “Польського товариства гепатологів” у м.Міколайки (Польща).

 

Кошова Анастасія Олександрівна

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

ІІ лікарська категорія з педіатрії

 

У 2011 році закінчила НМУ імені О.О.Богомольця

Кандидатська дисертація на тему ” Клінічне значення стану цитопротекторної функції шлунку і дванадцятипалої кишки в різних вікових групах дітей з хронічною гастродуоденальною патологією” захищена в листопаді  2014 року.

З вересня 2017 року є профоргом кафедри.

Робота по організації і проведенню занять із студентами 2, 3 і 6 курсів

Автор та співавтор 23 друкованих робіт та 2 патентів на винахід.

Практична діяльність: лікар дитячого відділення ДКЛ № 1 ст. Київ, чергування 2-3 рази на місяць.

Сфера наукових інтересів – дитяча гастроентерологія, дієтологія.

 

 

Михайлюк Христина Зеновіївна

Асистент кафедри педіатрії

 Михайлюк Христина Зеновіївна в 2006 закінчила  році закінчила Державний вищий навчальний заклад «ІФДМУ» і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобула кваліфікацію лікаря. З 2009 року працювала лікарем терапевтом-дільничним терапевтичного відділення поліклініки №5 Святошинського району м. Києва. В 2013 році отримала спеціалізацію за спеціальністю «Педіатрія» при НМАПО ім. П. Л. Шупика. З 2013 по 2015 рік проходила підготовку в клінічній ординатурі при «ДУ Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України». В 2015 році зарахована до заочної аспірантури ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України».

Науково-практична діяльність:

-проводить практичні заняття зі студентами 2-3 курсів;

-приймає участь у виконанні науково-дослідної роботи кафедри та лікувально-консультативної роботи у Центрі дитячої гепатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України».

 

 

Прощенко Юлія Іванівна

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

ІІ лікарська категорія з педіатрії

 

Закінчила НМУ імені О.О. Богомольця у 2009 році.

Захистила у 2014 році кандидатську дисертацію на тему “Клініко-лабораторні особливості хронічної гастродуоденальної патології у дітей в залежності від активного тютюнопаління”.

 

З 2016 року по вересень 2017 року виконувала обов’язки заступника декана медичного факультету №3.

Є автором 2 патентів, 37 наукових праць.

Відповідальна за лікувально-консультативну роботу кафедри протягом 2016,2017 років.

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить практичні заняття зі студентами всіх курсів, в тому числі англійською мовою;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії, дитячої гастроентерології;

Сфера наукових інтересів: дитяча гастроентерологія.

 

 

Савенко Юлія Олександрівна


Асистент кафедри, кандидат медичних наук,  лікар педіатр-алерголог,  ІІ лікарська категорія з педіатрії.

Закінчила НМУ імені О.О. Богомольця у 2007 році. Працює на кафедрі з 2009 року; робота по організації  та проведенню занять зі  студентами 2-6 курсів.

Є вченим секретарем медичного факультету №1.

У 2015 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Генетичні, імунні і клінічні критерії прогнозування та оптимізація профілактики алергічних захворювань у дітей». Автор та співавтор  23 наукових робіт, 1 патенту на винахід та 1 – на корисну модель. Бере участь у  виконанні планової науково-дослідницької роботи кафедри.

Здійснює лікувально-консультативну роботу в дитячому відділенні ДКЛ №1ст. Київ, що включає чергування в педіатричному стаціонарі.  З 2017 року  виконує обов’язки відповідальної  за лікувальну роботу на кафедрі

 

Сельська Зоряна Володимирівна

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

І лікарська категорія з педіатрії

 

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Вітамін D-статус у дітей з алергічними захворюваннями та обґрунтування корекції лікувально-реабілітаційних заходів для даної категорії хворих».

 

У 2007 році закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. У 2009 році присвоєно звання лікаря спеціаліста за спеціальністю «Педіатрія». З 2009 року по 2012 рік працювала лікарем педіатром та лікарем палат інтенсивної терапії у дитячому відділенні Дорожньої клінічної лікарні №1 станції Київ ДТГО «Південно-західна залізниця».  З 2012 року по 2014 рік навчалась в клінічній ординатурі на базі кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця. З 2014 працює асистентом кафедри.

 

Сфера наукових інтересів – імунологія, алергологія.

Автор та співавтор 25 друкованих робіт та 2 патентів на винахід.

Науково-практична діяльність: проводить практичні заняття зі студентами 2, 3, 4 та 6 курсів, бере участь у виконанні науково-дослідницької роботи кафедри та лікувально-консультативної роботи у  дитячому відділенні ДКЛ № 1 ст. Київ.

 

Сліпачук Лариса Валентинівна

http://pediatrics1.at.ua/Vikladachi/slipachuk_l.v..jpg

Асистент кафедри, кандидат медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії

 

Дисертація кандидата медичних наук „ Особливості активної імунізації у дітей з алергічним та лімфатичним діатезом” захищена у 2005 році.

Напрямок науково практичної діяльності сьогодні:

– проводить навчально-методичну роботу на кафедрі, практичні заняття зі студентами 2-3 курсу;

– здійснює лікувально-консультативну роботу з питань загальної педіатрії, рефлексотерапії, алергічних захворювань;

– проводить вакцинації дітей з урахуванням всіх індивідуальних особливостей;

– бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи.

 

 

Богданова Тетяна Анатоліївна

Асистент кафедри

 

Працює над виконанням кандидатської дисертації на тему «Клініко-морфологічні особливості захворювань гастродуоденальної зони у підлітків з проявами харчової гіперчутливості».

В 2011 році закінчила НМУ імені О.О. Богомольця та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобула кваліфікацію лікаря.  У 2013 році присвоєно звання лікаря спеціаліста за спеціальністю «Педіатрія». З 2013 по 2015 роки навчалася у клінічній ординатурі на базі кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця. З 2013 року по 2017 рік працювала лікарем палат інтенсивної терапії в дитячому відділенні ДТГО «Дорожньої клінічної лікарні № 1 ст. Київ» ПЗЗ. У 2015 році зарахована до очної аспірантури.

Робота по організації  та проведенню занять зі  студентами 2 та 3 курсів.

Автор та співавтор  10 наукових робіт. Бере участь у  виконанні планової науково-дослідницької роботи кафедри. Здійснює лікувально-консультативну роботу в дитячому відділенні ДКЛ №1 ст. Київ, що включає чергування в педіатричному стаціонарі 1-2 рази на місяць. Сфера наукових інтересів – дитяча гастроентерологія, дієтологія, алергологія.

 

Резніков Юрій Петрович

berezenko

Асистент кафедри

У 2016 році закінчив з відзнакою медичний факультет №1 НМУ імені О.О. Богомольця та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобув кваліфікацію “Лікар”.  У 2018 році присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Педіатрія».

Автор та співавтор 8 наукових робіт. Бере участь у виконанні планової науково-дослідницької роботи кафедри. Здійснює лікувально-консультативну роботу в відділенні дитячої гепатології ДУ “ІПАГ імені академіка О.М. Лук`янової”. Працює над виконанням дисертації на здобуття наукового ступеня “доктор філософії”. У лютому – березні 2019 року проходив стажування у Королівському університетському госпіталі (місто Лондон, Велика Британія).

Робота по організації та проведенню занять зі  студентами 2 та 3 курсів, у тому числі англомовної форми навчання. Прoводить практичні заняття з елективного курсу “Актуальні питання дитячої гепатології”

Секретар кафедри. Заступник декана факультету підготовки іноземних громадян.