НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра офтальмології

Студентський науковий гурток

                    
 

Керівник студентського наукового гуртка кафедри офтальмології НМУ – доцент кафедри офтальмології НМУ, кандидат медичних наук, Скрипниченко Інна Дмитрівна.Староста Павленко Дмитро, студент 4 курсу 2 медичного факультету (моб. телефон 063-653-36-02)
Засідання проходять по четвергах о 17.00 на базі офтальмологічного відділення міської клінічної лікарні №9 м. Києва (вул. Рижська, 1, 6-й поверх, учбова кімната)
 
Актуальна інформація про гурток кафедри офтальмології в соцмережах та на сайті Студентсього наукового товариство імені О.А. Киселя НМУ:

Зав. кафедри офтальмології професор Вітовська О.П., керівник гуртка доцент Скрипниченко І.Д., гуртківці та учасники  І-го туру Всеукраїнської студентської олімпіади з офтальмології 2016 р. 
 

Історія

Студентський науковий гурток на кафедрі офтальмології був організований у 1934 році професором М.О. Левитським, який очолював кафедру з 1922 по 1941 рр. У передвоєнні роки у ньому брали участь 5-8 студентів. Першими керівниками були доцент В.А. Крамаревський та доцент І.А. Кореневич. Головним напрямком діяльності студентського наукового гуртка в цей період було освоєння діагностичних та лікувальних методик, клінічний розбір хворих. Більшість занять проводили в амбулаторії клініки очних хвороб, пропускна здатність якої становила в середньому 200 чоловік на день.

У післявоєнний період, у 50-ті та 60-ті роки завідувачами кафедрою були професор В.Н. Архангельський (1944-1953) та професор П.С.Плітас (1954-1966), студентський науковий гурток, яким керували доценти І.А. Кореневич та Л.Л. Устименко розширювався, в ньому постійно займалися 8-12 студентів. Крім удосконалення офтальмологічної підготовки, студенти широко проводили наукові дослідження, присвячені, головним чином, питанням очного травматизму, гістологічним змінам оболонок ока при запальних захворюваннях, ультразвуковій діагностиці в офтальмології.

Професор Т.В.Шлопак, яка очолювала кафедру в 1966-1983 рр., удосконалила роботу студентського наукового гуртка кафедри, керівниками якого були тоді доценти І.П. Чуїстова та Т.С. Куриліна. Гурток розширився до 12-20 студентів щорічно, зміцнів організаційно. Наукові роботи студентів були присвячені актуальним питанням діагностики та лікування глаукоми, вивченню активності металоферментів, консервативному лікуванню катаракти, питанням впровадження мікрохірургічної техніки у хірургічному лікуванні офтальмологічних хворих. Гуртківці регулярно брали участь в інститутських наукових конференціях.

 
   


Враховуючи традиції та важливість цієї форми навчання для формування майбутніх науковців і клініцистів-офтальмологів, багато уваги роботі студентського наукового гуртка кафедри приділяє завідувач кафедри професор  Вітовска О.П., член-кореспондент НАМН України, професор Г.Д.Жабоєдов, який очолював кафедру офтальмології з 1984 по 2013 рр. Керівниками гуртка були доцент Т.С.Куриліна, доцент Л.О.Сєдой, доцент Г.О.Тодор, асистент В.В.Кірєєв.


Нині студентський науковий гурток очолює доцент І.Д. Скрипниченко. Щорічно у гуртку займаються до 20 студентів. Засідання відбуваються на базі офтальмологічного відділення міської клінічної лікарні №9. Гуртківці  проводять клінічні розбори хворих, беруть активну участь в ургентних чергуваннях у клініках кафедри та на пункті невідкладної очної допомоги, 
працюють над доповідями та презентаціями.

Також вони відвідують засідання Асоціації офтальмологів-нейроофтальмологів та глаукоматологів України, конференції та семінари, що присвячуються сучасним методам лікування в офтальмології. Наукові роботи здебільшого виконуються в рамках наукової тематики кафедри – захворювання сітківки та зорового нерва, глаукома, пошкодження органа зору, захворювання очної поверхні, використання лазерних методів лікування в офтальмології. Ряд досліджень виконується на базах Національної Академії Медичних Наук України.


Щорічно на кафедрі проводяться засідання секцій офтальмології Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Актуальні проблеми сучасної медицини» та «Спеціальні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органа зору». Гуртківці представляють НМУ на конференціях в інших містах України (Вінниця, Чернівці, Одеса, Дніпропетровськ) та за кордоном (Москва, Санкт-Петербург). 

 

Беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з офтальмології, на якій посідають призові місця (Олійник Ю.Р., Венедиктова О.А., Антоненко О.В., Шевчик А.А.).

 

Завідувач кафедри офтальмології, професор Вітовська О.П. з гуртківцями, переможцями І-го туру Всеукраїнської студентської олімпіади з офтальмології 20.01.2016 р. Котовою Юлією (II місце) та Ковальчук Христиною (I місце) 
 

За 80-річну історію у студентському науковому гуртку кафедри займались понад 1000 студентів, гурток відігравав велику роль у підготовці кадрів офтальмологів України. У багатьох офтальмологічних закладах України та за кордоном успішно працюють колишні гуртківці. Багато з них виконали кандидатські та докторські дисертації. У різні періоди в офтальмологічному гуртку займалися: член-кореспондент НАМН України, професор Н.В.Пасєчнікова, професори Р.Л.Скрипник, О.П.Вітовська, П.М.Федирко, А.М.Сергієнко, доценти І.П. Чуїстова, Л.О. Сєдой, Н.М.Умовист, Н.С.Лаврик, Л.М.Бакбардіна, О.І.Куриліна, Т.В. Баран, І.Д.Скрипниченко, Н.К.Гребень, І.П.Рижова, асистенти В.О. Ращенко, Д.С. Чурюмов, В.В.Кірєєв, В.М.Конах, Д.Г.Жабоєдов, П.М.Салата, О.Г.Пархоменко та інші.

 


НАУКОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ МОЛОДІ – ПРОГРЕС МЕДИЦИНИ МАЙБУТНЬОГО

22-25 квітня 2015 року на базі ДВНЗ “Ужгородський національний університет” відбулася ХІІІ щорічна міжнародна науково-практична конференція “Науковий потенціал молоді – прогрес медицини майбутнього”. Під час пленарного засідання на конференції було представлено понад 200 наукових доповідей на 7 секціях. Від кафедри офтальмології НМУ імені О.О. Богомольця з усними доповідями на секції хірургічних дисциплін виступили 3 студенти:

 

  • Габаль Роксолана Іванівна “ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ ТА РАННЬОЇ ДІАГНОСТИКИ ПЛЕОМОРФНОЇ АДЕНОМИ СЛЬОЗНОЇ ЗАЛОЗИ”
  • Павленко Дмитро Олександрович “АНАЛІЗ ЗМІН РЕФРАКЦІЇ ВНАСЛІДОК ПЕРЕНЕСЕНОГО ГЕРПЕСВІРУСНОГО КЕРАТИТУ”
  • Середа Сергій Олександрович “ПОБІЧНА ДІЯ ЛІКІВ , ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ НЕ ОЧНИХ ХВОРОБ НА ОРГАН ЗОРУ”

Всі учасники отримали сертифікати, Павленко Дмитро Олександрович зайняв 2 місце та отримав диплом за кращу усну доповідь.