НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра неврології

Лікувально-консультативна робота

 

Відповідальний співробітник:

 

Прокопів Марія Мирославівна

Доцент кафедри неврології

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Клінічна база:

 

Олександрівська клінічна лікарня

м.Київ, вул.Мечникова, 39/1, корпус 10., 8 поверх.

 

 

 

Неврологічна служба міста Києва складається з підрозділів, що забезпечують стаціонарну і амбулаторну допомогу. Стаціонарна служба має 27 неврологічних стаціонарних відділень, де  розгорнуто 1185 стаціонарних неврологічних ліжка, 1800 – реабілітаційних, 60 – спеціалізованих для надання допомоги хворим з гострою цереброваскулярною патологією, 40 – для хворих з демієлінізуючими захворюваннями і 90 ліжок  для ветеранів війни. Амбулаторна мережа має 69 кабінетів в поліклініках і медсанчастинах, 193 ліжка в денних стаціонарах та реабілітаційне відділення на 30 ліжок в санаторії «Жовтень». У місті працює 553 лікаря-невролога, з них в системі закладів міського підпорядкування – 434 особи (183 – на рівні амбулаторних та 251 – в стаціонарних закладів). Неврологічна служба міста вносить суттєвий вклад в надання спеціалізованої медичної допомоги жителям м. Києва та України та є однією з потужних ланок системи надання спеціалізованої допомоги. Слід відмітити, що в м. Києві працюють колективи кількох кафедр неврології вищих навчальних закладів, де кафедра неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця робить великий науковий і практичний внесок у розвиток охорони здоров’я. На кафедрі неврології працюють доктори мед. наук, професори: Соколова Л.І., Мяловицька О.А., Черенько Т.М., Мельник В.С.; доценти, кандидати мед. наук: Ілляш Т.І., Прокопів М.М., Матюшко М.Г., Турчина Н.С., Крилова В.Ю., Довбонос Т.А., Пантелеєнко Л.В. Крім того на кафедрі працюють асистенти, кандидати мед. наук: Заводнова З.І., Лобанова І.С, Антоненко К.В.,  Рогоза С.В., Скоробагатова О.В., Трепет Г.С,  Радзіховська Н.С. Над дисертаціями працюють асистент Гелетюк Ю.Л. та аспіранти Шандюк Ю.В. і  Хижняк Ю.В.

Кафедра неврології розташована на п’яти клінічних базах:

 • Олександрівська клінічна лікарня, має неврологічне відділення (50 ліжок) та відділення церебро-васкулярної патології (30 ліжок);
 • Київська міська клінічна лікарня №4, має 160 неврологічних ліжок (два неврологічних відділення і міський центр демієлінізуючих захворювань);
 • Київська міська клінічна лікарня №3, має 165 неврологічних ліжок (два неврологічних відділення);
 • Київська міська клінічна лікарня №6, має неврологічне відділення на 50 ліжок;
 • Центральна поліклініка МВС України, де є поліклінічне неврологічне відділення;

 

Відповідальною за лікувальну роботу на кафедрі є доцент Прокопів М.М. – головний позаштатний спеціаліст з неврології ДОЗ КМДА .

Відповідальними за лікувальну роботу на клінічних базах кафедри є:

Олександрівська клінічна лікарня – доц. Прокопів М.М.,

Київська міська клінічна лікарня №4 – доц.. Матюшко М.Г.;

Київська міська клінічна лікарня №3 – проф. Мяловицька О.А.;

Центральна поліклініка МВС України – доц.. Турчина Н.С.;

Київська міська клінічна лікарня №6 – проф. Лисенюк В.П.

 

Співробітники кафедри ведуть велику діагностично-консультативну і лікувальну роботу на базах кафедри.  Професори та доценти консультують хворих у неврологічних відділеннях, які поступили в ургентному порядку, а також хворих, які знаходяться в реанімаційних відділеннях; крім того вони беруть участь у консиліумах в різних відділеннях лікарень, ведуть амбулаторний прийом пацієнтів за направленнями. Протягом року професори та доценти консультують в середньому 800-1000 пацієнтів кожен. Асистенти ведуть лікувальну роботу в неврологічних та консультативну в інших відділеннях лікарень (терапевтичне, кардіологічне, інфекційне та ін.). За допомогою обладнання, що належить НМУ імені О.О.Богомольця (транс-краніальний допплерограф «Multigon-500», ЕЕГ-85) обстежувались хворі, що проходили лікування в неврологічних відділеннях, протягом 2016р. було обстежено 1010 пацієнтів.

Співробітниками кафедри розробляються та впроваджуються в лікувальний процес нововведення з лікувально-діагностичної та профілактичної роботи. Протягом 2016 р. було подано та впроваджено 7 нововведень (Соколова Л.І., Мяловицька О.А., Матюшко М.Г., Прокопів М.М.,Трепет Г.С., Антоненко К.В., Кобись. Т.О., Хижняк Ю.В.) .

Співробітники кафедри приймають участь в чергуванні Української станції екстреної медичної допомоги МОЗ України. Протягом 2016р. було здійснено за викликами 14 оглядів складних хворих.

Професори Соколова Л.І., Мяловицька О.А., Черенько Т.М. та доц. Прокопів М.М. беруть участь в роботі робочих груп МОЗ України.

Більшість співробітників кафедри проходили навчання і стажування за спеціалізацією неврологія за кордоном та отримували гранти. З нагоди святкування 175 річчя Національного медичного університету співробітники кафедри були відмічені нагородами: подяка мера – проф. Мельник В.С., Грамота профспілки НМУ – проф. Мяловицька О.А., Грамота  Вченої ради НМУ – доц.  Ілляш Т.І. і доц.  Довбонос Т.А.

Кафедрою неврології спільно з Департаментом охорони здоров’я, лікарями-неврологами Олександрівської клінічної лікарні  та за підтримки студентського активу нашого університету 29 жовтня 2016 року проведено просвітницько-лікувальний захід, приурочений до Всесвітнього дня боротьби з інсультом. Захід відвідало 150 пацієнтів. Всім вимірювався артеріальний тиск, шкально визначалися фактори ризику інсульту, проведені консультації лікарями-неврологами ОКЛ і співробітниками кафедри неврології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, роздаватися прокламаційні листівки. В межах заходу для пацієнтів  було прочитано наступні  просвітницькі лекції:

 1. «Стан допомоги хворим на інсульт в м. Києві» ( Прокопів М.М. – доцент кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця, головний невролог ДОЗ КМДА);
 2.  «Фактори ризику інсультів» (О. О.Стойка – головний лікар Міського центру здоров’я);
 3. “Інсульт: як впізнати?” ( Антоненко К.В. –  асистент кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця);

4.”Ообливості інсультів у молодому віці ” (Рогоза С.В. – асистент неврології НМУ ім. О.О. Богомольця);

 1. “Минуще порушення мозкового кровообігу: що робити?” ( Крилова В.Ю. –   доцент кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця).

Даний захід було висвітлено в засобах масової інформації. Були здійснені виступи на радіо, телебаченні присв’ячені цій події:

 1. Виступ на телеканалі 1+1 у передачі «Сніданок з 1+1», приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 28 жовтня 2016 р.;
 2. Виступ на телеканалі 1+1 у програмі «ТСН», передача приурочена до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 29 жовтня 2016 р.;
 3. Виступ на телеканалі NEWS ONE у передачі, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 29 жовтня 2016 р.;
 4. Виступ на телеканалі UA TV, у передачі, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 29 жовтня  2016 р.;
 5. Виступ на телеканалі 5 канал у передачі, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 29 жовтня 2016 р.;
 6. Виступ по «радіо Київ» у передачі, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 29 жовтня  2016 р.;
 7. Виступ по «Любимое радио» у передачі, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, 29 жовтня  2016 р.

Співробітники кафедри ведуть велику просвітницьку роботу серед лікарів-неврологів міста, зокрема були здійснені наступні виступи:

 1. «Проблема після інсультних когнітивних порушень» День спеціаліста «Неврологія», засідання міського товариства неврологів 15 грудня 2016 р. (професор, зав.каф. неврології НМУ ім.. О.О.Богомольця Соколова Л.І.)
 2. «Стан допомоги хворим на інсульт в м. Києві. Протоколи лікування». ТМО Дарницького району м. Києва , 25.10.2016 р. (доцент каф. неврології НМУ ім.. О.О.Богомольця Прокопів М.М.)

img_0191

imgp4520

imgp4521

lik_kons1