НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра ендокринології

Навчально-методична робота

 

СИЛАБУСИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

 

Кафедра ендокринології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця є флагманом навчально-методичної роботи з викладання ендокринології в Україні. Вона є опорною серед вищих медичних навчальних закладів України. Створено навчально-методичну основу для викладання ендокринології: програми з ендокринології для студентів 4 та 6 курсів медичних,  медико-психологічного факультетів та Збройних сил України.
З часу оформлення ендокринології в якості окремої самостійної дисципліни вищих медичних навчальних закладів ми завжди відчували необхідність постійного удосконалення навчально-методичної роботи, підвищення пізнавальної діяльності, а зрештою і якості навчання студентів. Співробітники кафедри ендокринології опублікували понад 50 наукових праць, присвячених цій проблемі, виступали з доповідями на Всеукраїнських та університетських навчально-методичних конференціях.
За останні роки колектив кафедри видав чотири підручника для студентів українською, російською та англійською мовами:

  • Ендокринологія за ред. проф. П.М.Боднара, Вінниця, «Нова книга», 2003р., 344с.
  • Эндокринология под ред. проф. П.Н.Боднара, Винница, «Нова книга», 2007г., 344с.
  • Endocrinology edited by prof. Petro M. Bodnar,Vinnytsya, “Nova knyha”,  2008, 496p.
  • Ендокринологія за ред. проф. П.М.Боднара, Вінниця, «Нова книга», 2010р., 344с.

Видано 26 навчальних посібника, серед них:

  • Посібник з ендокринології за ред. проф. П.М.Боднара та акад. С.Д.Максименка, Київ, «Здоров»я», 2004, 184с.
  • Эндокринология: учебное пособие под ред. проф. П.Н.Боднара, 2-ое издание, Киев, НМУ им.А.А.Богомольца, 2004,132с.
  • Практикум з внутрішньої медицини ( навчальний посібник для практичних занять та самостійної роботи студентів 4 курсу). Модуль 1, змістовий модуль 1. «Основи діагностики, лікування та профілактики хвороб ендокринної системи» за ред. проф. П.М.Боднара, Київ, 2009, 116с.

Авторський колектив російськомовного підручника нагороджено премією з клінічної медицини Президією АМН України.

5 (1)
Нагородження  премією з клінічної медицини Президії АМН України колективу авторів російськомовного підручника «Эндокринология» (П.М.Боднар, Г.П.Михальчишин, Ю.І.Комісаренко, О.М.Приступюк)

 

 

 

«Уроки Олімпіади з ендокринології на англійській мові»

27 – 28 березня поточного року на базі Луганського державного медичного університету відбулася перша Всеукраїнська студентська олімпіада з ендокринології на англійській мові. Загальне враження надзвичайно приємне. У мене відбулася тепла зустріч з ректором університету професором – травматології В.К. Івченком. Він схвально відгукнувся про наш підручник з ендокринології (2010) розповів, що кафедра, яку він очолює вивчає проблему регенерації кісток у хворих на цукровий діабет. Протягом цих двох днів була можливість ознайомитись з деякими теоретичними кафедрами. Особливе враження залишилось від бібліотеки – «Палацу книги» університету. Просторі читальні зали, каталоги, комп’ютерізація системи видачі книг все це створює належні умови для навчання студентів. Душею і основним провідником Олімпіади був завідувач кафедри внутрішньої медицини і ендокринології ЛДМУ професор Л.Л. Пінський.

В роботі Олімпіади прийняли участь студенти з Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Луганського державного медичного університету, а також вищих медичних навчальних закладів Донецька, Івано-Франківська, Львова, Полтави, Запоріжжя, Одеси, Сум, Криму, Чернівців. Це були представники України та багатьох зарубіжних держав.

В програму олімпіади входили питання діагностики, диференційної діагностики та лікування основних ендокринних захворювань, а також надання невідкладної допомоги в ендокринологічній практиці. Переважна більшість студентів проявили достатні знання з клінічної ендокринології. Всі студенти-учасники отримали дипломи за активну участь в олімпіаді.

nauk2

Загальне фото учасників Олімпіади

Ми раді відмітити, що перше призове місце на Всеукраїнській олімпіаді з ендокринології на англійській мові отримав студент 4-го курсу, медичного факультету №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця – Дьомін Євген Юрійович. Зі студентом ми познайомились під час практичних занять з ендокринології, на яких він демонстрував відмінні знання. Друге місце посіла студентка Луганського державного медичного університету (Індія), третє – студент Медичного інституту Сумського державного університету (Гана). Хороші знання продемонстрували також студенти Івано-Франківського національного та Буковинського державного медичних університетів.

Дні проведення Олімпіади співпали з другим виданням нашого англомовного підручника “ Endocrinology ” Ed . by prof . Petro M . Bodnar , Vinnitsya , Nova Knyha . 2012. – 328 p ., в якому є велика потреба вищих медичних навчальних закладів України.

nauk3

Виступ голови журі Олімпіади проф. П.М. Боднара з заключною промовою.
В президії завідувач кафедри внутрішньої медицини і ендокринології ЛДМУ проф. Л.Л. Пінський

 

Загальне враження від Олімпіади хороше, приємне. Я особисто вдячний за організацію і проведення Олімпіади завідувачу кафедри внутрішньої медицини і ендокринології Луганського державного медичного університету проф. Л.Л. Пінському, професору цієї ж кафедри Л.В. Шкалі, викладачам та співробітникам кафедри, особливо студентам, які приїхали з різних медичних вузів України.

Основним уроком Олімпіади є бажання і необхідність удосконалювати навчально-методичну майстерність з викладання ендокринології, виявляти талановитих студентів, допомогти їм стати гідними конкурсного загальнодержавного рівня і постійно пам’ятати, що ми працюємо в конкурентному середовищі.

 

 

Олімпіади з ендокринології – школа удосконалення знань

Всеукраїнські Олімпіади з ендокринології в системі навчання студентів займають гідне місце. За останні роки відбулося шість Олімпіад на базі Буковинського та Луганського державних медичних університетів. Кафедра ендокринології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця приймала участь у всіх шести олімпіадах. Наші студенти вибором п’ять перших місць (Токаревська О.В., 2005; Мазуренко О.В., 2007; Дьомін Є.Ю., 2012, 2013; Савидчук С.Р., 2014) та одне третє (Приступюк М.О., 2006).

Остання Всеукраїнська студентська Олімпіада з ендокринології відбулася 10-11 квітня 2014 року на базі Луганського державного медичного університету. В олімпіаді взяли участь студенти із 9 медичних університетів України: Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Медичний інститут Сумського державного університету, Буковинського державного медичного університету, Української медичної стоматологічної академії, Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Донецького національного медичного університету ім. М. Горького та Луганського Державного Медичного Університету. Олімпіада була проведена в два тури. Перший тур передбачав оцінку теоретичних знань студентів. Учасники вирішували тестові завдання з ендокринології у форматі «Крок-2». Другий тур складався з вирішення ситуаційних задач, завдань, орієнтованих на діагностику та диференційну діагностику ендокринологічних захворювань та завдань, що стосуються невідкладних станів в ендокринології. Організаційним комітетом Олімпіади була проведена екскурсія по ЛДМУ, студенти відвідали бібліотеку – «Палац книги», теоретичні кафедри, спортивний комплекс університету. На відкритті олімпіади голова журі, завідувач кафедри ендокринології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професор П.М. Боднар, завідувач кафедри внутрішньої медицини з ендокринологією Луганського державного медичного університету проф. Л.Л. Пінський, професор кафедри Л.В. Шкала, поректор Ю.Г. Пустовий, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету В.А. Маслянко.

На фотографії переможниця Олімпіади 2014 року студентка 5-го курсу 2-го медичного факультету НМУ ім. О.О. Богомольця Саведчук С.Р. (в центрі, проф. Боднар П.М.(зліва), проф. Л.В. Шкала (з права) проф. Л.Л. Пінський (з заду).

Відповідно друге місце виборов студент Луганського державного медичного університету, в третє – студенти Донецького та Буковинського медичних університетів. Всі інші учасники отримали дипломи за активну участь.

Проф. П.М. Боднар, студ. Саведчук С.Р.