НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра ендокринології

Міжнародне співробітництво

Міжнародне співробітництво кафедри ендокринології проявляється широкою участтю співробітників кафедри в роботі міжнародних та європейських конгресів з ендокринології, цукрового діабету (проф. П.М. Боднар, доценти: Г.П. Михальчишин, О.М. Приступюк, Ю.І. Комісаренко). Окрім того, кафедра приймає активну участь в міжнародних багатоцентрових дослідженнях фармацевтичних препаратів і, відповідно, в конференціях (мітингах) присвячених цим дослідженням. Міжнародному співробітництву кафедри ендокринології сприяє наш підручник Endocrinology (2008), який отримав схвалення від президента Європейського відділення Міжнародної федерації з цукрового діабету проф. Еберхардта Стендла (Німеччина).
Завідувач кафедри, проф. П.М. Боднар протягом кількох років був членом експертної комісії при виконані Українсько-американського проекту «Дослідження раку та інших захворювань щитоподібної залози в Україні внаслідок аварії на ЧАЕС». Обмін думками з американськими колегами завжди був плідним і корисним в т.ч. і на симпозіумі в США.


Участь у роботі конференції присвяченої раку щитоподібної залози. США, 2005р. (Проф. Боднар П.М.)

Доцент нашої кафедри М.І. Бобрик протягом одного місяця проходила стажування в Болонському університеті (Італія, 2009), де мала можливість обмінятися думками з колегами з питань викладання ендокринології.
Доцент Г.П. Михальчишин активно працювала зі студентами з Італії, Німеччини під час виробничої практики у м. Києві.
Доцент Ю.І. Комісаренко протягом п’яти років була президентом міжнародної жіночої організації Soroptimist international м. Київ де активно займалась міжнародною діяльністю по організації допомоги бідним верствам населення.
Старший лаборант кафедри О.В. Мазуренко проходила магістратуру зі спеціальності громадське здоров’я у Німеччині, а сьогодні навчається в аспірантурі у США. Відомо, що випускники нашого університету працюють у 82 країнах світу. Тут звичайно і є наш ендокринологічний внесок.
На користь міжнародного співробітництва свідчить і той факт, що ми підготували понад 20 спеціалістів-ендокринологів для зарубіжних держав.

 

 

Інтернет-конференція «Устраняя преграды в лечении СД 2 типа »

Інтернет-конференція проходила під головуванням академіка НАМН, члена-кореспондента НАН України М.Д. Тронька та Заслуженого діяча науки і техніки України професора П.М. Боднара. В ній прийняли участь проф. Джитен Вора (Великобританія), проф. Юріс Маєр (Німеччина) та лікарі Донецька, Дніпропетровська, Харкова, Одеси та Сімферополя. Конференція проходила 21.06.2011р. в м. Києві.