НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії

Співробітники

ГЛУМЧЕР ФЕЛІКС СЕМЕНОВИЧ
Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії
Професор
Доктор медичних наук 

Член-кореспондент НАМН України
Закінчив Пермський медичний інститут у 1973 році за спеціальностю “Лікувальна справа”. Під час навчання працював медичним братом у відділенні травматології клінічної лікарні №2 м.Пермі. З 1973 по 1975 роки працював лікарем-анестезіологом в клінічній лікарні №6 м.Києва “Медмістечко”, з 1975 по 1986 – лікарем- анестезіологом відділення анестезіології та реанімації в клінічній лікарні №17 м.Києва – ТМО “Торакальна хірургія та пульмонологія”.
З 1986 року працює на педагогічній роботі – асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Київського інституту удосконалення лікарів, з 1993 року – доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Київської медичної академії післядипломної освіти. В 1985 році захистив кандидатьську дисертацію на тему “Продленная искусственная вентиляция легких у боль ных с травмой груди» , в 1993 році отримав звання доцента, в 1999 році захистив докторську дисертацію на тему “Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія при операціях на нижніх дихальних шляхах”.
В 2003 році обрано на посаду завідувача кафедри анестезіології, реаніматології та медицини катастроф (сьогодні – “Анестезіології та інтенсивної терапії”) Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця.
Як науковець, є автором більше 200 друкованих робіт, з них 5 монографій, 4 авторських свідоцтв, 26 рац. пропозицій. В 2003 отримав Державну премію України в галузі науки і техніки. Приймав участь в роботі багатьох наукових анестезіологічних конгресах, в тому числі й Всесвітніх та Європейських.
Глумчер Ф.С. є висококваліфікованим анестезіологом та спеціалістом з інтенсивної терапії, особливо в галузі недостатності системи зовнішнього дихання, лікування травми та шоку. Є постійним консультантом Республіканської служби санітарної авіації. В 2004 році проф. Глумчера Ф.С. призначено Головним позаштатним спеціалістом з анестезіології та інтенсивної терапії МОЗ України.
Приймає активну участь у діяльності Асоціації анестезіологів України, В 2004 році на 4 Національному Конгресі анестезіологів України професора Глумчера Ф.С. обрано президентом Асоціації анестезіологів України. Є одним з засновників фахового наукового журналу анестезіологів України “Біль, знеболювання і інтенсивна терапія”, в якому є заступником головного редактора. Також є головним редактором журналу “Медицинский реферативно-обзорн ы й журнал”.Глумчер Ф.С. є висококваліфікованим анестезіологом та спеціалістом з інтенсивної терапії, особливо в галузі недостатності системи зовнішнього дихання, лікування травми та шоку. Є постійним консультантом Республіканської служби санітарної авіації. В 2004 році проф. Глумчера Ф.С. призначено Головним позаштатним спеціалістом з анестезіології та інтенсивної терапії МОЗ України.
Приймає активну участь у діяльності Асоціації анестезіологів України, В 2004 році на 4 Національному Конгресі анестезіологів України професора Глумчера Ф.С. обрано президентом Асоціації анестезіологів України. Є одним з засновників фахового наукового журналу анестезіологів України “Біль, знеболювання і інтенсивна терапія”, в якому є заступником головного редактора. Також є головним редактором журналу “Медицинский реферативно-обзорн ы й журнал”.

ЧЕПКИЙ ЛЕОНАРД ПЕТРОВИЧ
Посада – професор
Науковий  ступінь – доктор медичних наук

В 1950 році закінчив з відзнакою Львівський державний медичний інститут. З 1950 – 1955 р. працював в Київському інституті нейрохірургії науковим співробітником. З 1955 – 1962 р. – асистент кафедри госпітальної хірургії Дніпропетровського медичного інституту. Леонард Петрович в 1955 році блискуче захистив кандидатську дисертацію в Дніпропетровському медінституті , де в 1955 р. за конкурсом став асистентом кафедри хірургії. Так почався хірургічний етап в житті Чепкого Л.П. Через два роки він почав пошуки теми для докторської дисертації. В зв’язку з тим, що багато нових анестетиків використовувались тільки в Москві, Леонард Петрович звернувся до видатного професора Жорова Ісаака Соломоновича з проханням дозволити набрати матеріал в його клініці.
Ісаак Соломонович був першим в Союзі хірургом, який пропагував загальну анестезію. Він став консультантом при виконанні докторської дисертації Чепкого Л.П. Через два роки Леонард Петрович закінчив роботу над докторською дисертацією з анестезіології “Знеболювання в хірургії щито вид ної залози”, яка була першою в Україні, і яка була захищена в 1962 р. А через два роки Леонард Петрович став першим в Україні професором – анестезіологом.
З 1962 – 1974 р. – завідуючий відділом анестезіології Київського інституту туберкульозу і грудної хірургії. З 1974 – 1991 р . завідувач кафедри анестезіології та реаніматології Київського медичного інституту. З 1992 по даний час – професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (до 2004 року – кафедри анестезіології, реаніматології та медицини катастроф) Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, та провідний науковий співробітник Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова АМН України. Автор понад 400 наукових праць, в тому числі 28 книг, серед них 4 підручники, 7 учбових посібників. Заслужений діяч науки і техніки України (1996 р.). Лауреат Державної премії Української РСР (1989 р)., Лауреат премії АМНУ 2005 року за кращі підручники з анестезіології українською мовою. В 2005 році отримав Стипендію Президента України, почесну грамоту Верховної Ради України.
Професор Чепкий Л.П. – автор більше 400 наукових праць в т.ч. 29 монографій, підручників та посібників.
Леонард Петрович приймає активну участь у громадському житті. Він є членом редакційних рад журналів “Український нейрохірургічний журнал”, “Біль, знеболювання і інтенсивна терапія”, багато років був заступником Голови Правління Української спілки анестезіологів – реаніматологів.
Профессор Чепкий Л.П. нагороджений орденами “Червоної зірки”, “Вітчизняної війни” І ст., 5 медалями. За наукові досягнення Леонард Петрович став заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії України, Премії АМНУ за кращий підручник. Отримує стипендію Президента України.
Професор Леонард Петрович Чепкий при житті навічно ввійшов в історію української медицини, особливо анестезіології як перший доктор медичних наук, як перший професор з анестезіології, як засновник і перший завідувач кафедри анестезіології і реаніматології в одному із найславетніших медичних вузів України – Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця, як засновник нейро- і кардіоанестезіології, як творець власної наукової школи і в цілому як патріарх української анестезіології та реаніматології.

 

ЯРОСЛАВСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА

Посада – доцент
Науковий  ступінь – кандидат медичних наук

Народилася 29 листопада 1956 року м.Талліні, Естонія.
В медицині з 16 років. Пройшла шлях від санітарки до доцента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.
В 1982 році закінчила педіатричний факультет Київського медичного інституту ім. О.О.Богомольця. З 1982 по 1983 рік проходила інтернатуру з дитячої анестезіології. З 1983 по 1987 рік працювала лікарем-анестезіологом дитячої спеціалізованої клінічної лікарні № 14 «Охматдит» м. Києва. У 1987-1989 роках навчалася в клінічній ординатурі на кафедрі анестезіології та реаніматології Київського інституту удосконалення лікарів. За розподілом в 1989-1993 роках працювала старшим лаборантом кафедри дитячої анестезіології-реаніматології КІУЛ, виконуючи дисертаційну роботу і поєднуючи роботу за фахом лікаря-анестезіолога.
У 1993 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Забезпечення безпеки та анестезії при тривалих мікрохірургічних втручаннях у дітей» під керівництвом заслуженого діяча науки і техніки професора А.І.Трещінського. Ця кандидатська була першою роботою з анестезіології у дітей при тривалих мікрохірургічних втручаннях в Україні. З 1993 року зарахована за конкурсом на посаду асистента кафедри анестезіології, реаніматології та медицини катастроф НМУ ім. О.О.Богомольця.. В 2001 році обрана на посаду доцента кафедри, а 2002 році присуджено звання доцента кафедри.
Ярославська С.М. лікар вищої кваліфікаційної категорії за фахом, є консультантом МОЗ по санавіації, надає анестезіологічну допомогу від новонароджених до дорослих. Працює лікарем-анестезіологом за сумісництвом в Українській дитячій спеціалізованій лікарні ОХМАТДИТ.
Ярославська С.М. є автором майже 100 наукових праць, 4 винаходів, 5 раціональних пропозицій, 5 методичних рекомендацій. Працює на докторською дисертацією на тему: «Особливості діагностики, клініки, анестезіологічного забезпечення та інтенсивної терапії травматичної хвороби у дітей». Нагороджена почесною грамотою Київського міського голови за внесок у розвиток охорони здоров’я, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм надання допомоги дітям з полі травмою, а також подяка від головного лікаря бази кафедри «Охматдит».

ВОЛОШИНА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

Посада – доцент

Науковий  ступінь – кандидат медичних наук

Волошина Наталія Олександрівна, 1964 року народження, закінчила з відзнакою педіатричний факультет Київського медичного інституту ім. О.О.Богомольця в 1989 році. У 1989-1990 роках – проходила інтерн атуру з а спеціальн і ст ю „ анестезіологія та реаніматологія ”. З 1990 п о 2001 р ік працювала на посаді лікаря дитячого анестезіолога у відділенні токсикології та е кстакорпоральних методів детоксикації УДСЛ ” ОХМАТДИТ”. В 1996 році захистила кандидатську дисертацію за темою: ” Клінічне значення методу обмінного плазмаферезу в лікуванні дітей з гострою нирковою недостатністю”. З 2001 року по грудень 2005 року асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. О.О.Богомольця.
З грудня 2005 року переведена на посаду доцента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії. За період роботи на кафедрі зарекомендувала себе як відповідальний викладач. Активно займається науковою роботою, приймає участь у наукових конференціях та з?їздах з анестезіології та інтенсивної терапії. Має близько 50 наукових публікацій. Протягом чотирьох років читає курс лекцій лікарям-інтернам, студентам 3-го та 6-го курсів. Входить до складу консультантів санітарної авіації МОЗ України з дитячої анестезіології.

ДУБРОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Посада – доцент

Науковий  ступінь – кандидат медичних наук

Дубров Сергій Олександрович закінчив І медичний факультет Національного медичного Університету імені О.О. Богомольця в 2000 році.
Після закінчення університету пройшов інтернатуру та вступив до магістратури без відриву від виробництва за спеціальністю «анестезіологія» на кафедру анестезіології та інтенсивної терапії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. В 2002 році закінчив інтернатуру зі спеціальності «анестезіологія» та захистив магістерську роботу за темою: «Вентилятор-асоційована пневмонія», отримав сертифікат лікаря-спеціаліста та диплом магістра медицини.
Після закінчення інтернатури з серпня по грудень 2003 року працював лікарем-анестезіологом у відділенні анестезіології інтенсивної терапії клінічної лікарні №17 м. Києва.
У 2003-2006 рр. навчався в аспірантурі на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, у 2006 році достроково захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за темою: «Профілактика та лікування вентилятор-асоційованої пневмонії».
З 1 червня 2006 року працює на посаді асистента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, одночасно працює лікарем анестезіологом Київської міської клінічної лікарні №17, є консультантом МОЗ по санавіації.
Активно займається громадською роботою, з вересня 2004 року займає посаду головного бухгалтера асоціації анестезіологів України, є членом редакційної ради журналів «Біль, знеболювання і інтенсивна терапія» та «Медицинский реферативно-обзорный журнал».
Основними сферами наукових інтересів є інтенсивна терапія та анестезіологічне забезпечення постраждалих з тяжкою поєднаною травмою, нозокоміальна інфекція та інфекційний контроль, респіраторна підтримка хворих з дихальною недостатністю, є автором понад 40 наукових робіт.
З 2007 року – заступник декана ІІ медичного факультету. Займає посаду доцента кафедри.
З 2009 року – помічник проректора з лікувальної роботи.

 

КУЦЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА

Посада – асистент

Науковий  ступінь – кандидат медичних наук

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут. По закінченні інституту тривалий час працювала лікарем-анестезіологом-реаніматологом.
В 2002 році на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії Київської академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика захистила кандидатську дисертацію під керівництвом д.мед.наук, професора Тріщинського Анатолія Івановича. Тема дисертації „Маркери ендотоксемії при гнійно-запальних процесах” . Ідея роботи – розбіжності реакцій активації імунної системи між захворюваннями бактеріального і не бактеріального походження. Клітинні активатори, які демонструють напрямок розвитку  імунної відповіді можуть бути використаними для диференціальної діагностики лихоманок неясного походження.
З 2003 року працює асистентом кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ імені О.О. Богомольця. Має понад 20 друкованих наукових робіт.

 

ІСААКЯН МИКОЛА РУБЕНОВИЧ

Посада – асистент

 

У 1987 році закінчив Київський медичний інститут ім. академіка О.О.Богомольця, І лікувальний факультет. З 1 серпня 1987 року по 30 серпня 1988 року проходив інтернатуру з фаху «анестезіологія та реаніматологія» на кафедрі анестезіології та реаніматології Київського медичного інституту. Присвоєна кваліфікація лікаря-анестезіолога. З 1988 року по 1991 працював лікарем-ординатором відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської клінічної лікарні №12.
З 1991 по 1993 роки проходив підготовку в клінічній ординатурі з фаху «анестезіологія та реаніматологія» на кафедрі анестезіології, реаніматології та медицини катастроф Київський медичний інститут ім. академіка О.О.Богомольця.
З 1993 року працює асистентом кафедри анестезіології, реаніматології та медицини катастроф НМУ ім. О.О.Богомольця на базі міської клінічної лікарні №4. Має вищу кваліфікаційну категорію. За цей час зарекомендував себе як досвідчений, відповідальний співробітник. Ісаакян М.Р. має понад 30 наукових робіт, активно приймає участь в наукових розробках кафедри.

 

КАГЛІЧЕНКО ВЛАДИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Посада – асистент
З акінчив Київський медичний інститут у 1983 році за спеціальністю «лікувальна справа». З 1982 по 1983 р ік проходив інтернатуру за фахом “анестезіологія та реаніматологія” на базі кафедри анестезіології та реаніматології КМІ, в лікарні №12 м.Києва. Присвоєна кваліфікація лікаря-анестезіолога. За розподілом працював лікарем-ординатором відділення анастезіології та інтенсивної терапії міської клінічної лікарні № 1 з 1983р. по 1997 рік.
З 1997 року і по теперішній час працює асистентом кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. О.О.Богомольця на базі КМКЛ №1 м.Києва.Має вищу кваліфікаційну категорію за фахом “анестезіологія та інтенсивна терапія”.
Практичний стаж роботи за фахом лікаря-анестезіолога 2 5 років. Володіє усіма сучасними методами знеболювання та інтенсивної терапії. Постійно працює над підвищення свого професійного рівня.
Основними сферами наукових інтересів є комплексна інтенсивна терапія гострого панкреатиту, цукрового діабету, запальних та гнійно-запальних уражень органів черевної порожнини з застосуванням ефферентних методів терапії. Є автором 20 наукових робіт. Працює над кандидатською дисертацією “ Комплексна інтенсивна терапія гострого панкреатиту, з застосуванням високооб’ємного плазмафереза” .
Веде практичні заняття зі студентами 3-х та 6 –х курсів та лікарями –інтернами швидкої медичної допомоги.