НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра акушерства і гінекології №1

ЛІКУВАЛЬНО-КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Клінічні бази кафедри: 

Перинатальний центр м. Києва, вул. Предславинська, 9

КМКЛ №18, гінекологічне відділення, бул. Т. Шевченко, 17

Перинатальний центр м. Києва – перший Перинатальний центр в Україні, який отримав високе міжнародне визнання в області якості надання медичних послуг.

unnamed
unnamed-1

Діагностика та кваліфіковане ведення вагітних і породіль із групи високого ризику, забезпечення необхідної інтенсивної допомоги новонародженим з низькою та екстремально низькою масою тіла. За останні 12 років пологовий будинок, а нині Перинатальний центр, є лідером по кількості пологів у м. Києві.

Ведення вагітності і пологів у Перинатальному центрі відбувається під спостереженням кваліфікованого медичного персоналу, який підбирає індивідуальну програму підготовки до пологів. В Перинатадьному центрі впроваджено ведення вагінальних пологів у жінок з рубцем на матці.

Працює кабінет медично-генетичного консультування, кабінет психопрофілактичної підготовки, катамнестичний кабінет, консультаційний кабінет, який здійснює консультатичну допомогу щоденно.

Потужне відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених забезпечене сучасним обладнанням – кувезами, унікальними апаратами для проведення тривалої штучної вентиляції легень та моніторингу всіх життєво важливих функцій організму, що дозволяє лікувати та виходжувати дітей, що народилися у важкому стані, з критично низькою масою тіла, а також дітей, що мають вроджені вади розвитку серцево-судинної системи.

У відділенні патології новонароджених Перинатального центру проходить подальше виходжування недоношених дітей, без переводу у інші дитячі стаціонари. У відділенні діти отримують консультації суміжних спеціалістів, діагностичне обстеження, сучасне лікування. У подальшому діти із Перинатального центру виписуються додому під спостереженням дільничного лікаря з подальшим спостереженням за їх станом здоров’я в умовах катамнестичного кабінету.

Загальна кількість ліжок в Перинатальному центрі міста Києва 200.

В останні роки кафедрою, однією з перших в Україні, стали вивчатися молекулярні механізми патогенезу судинних розладів, мікрогемоциркулярних порушень матково-плацентарного комплексу при затримці розвитку плода та переношуванні вагітності. Вперше на основі цього розроблені та впроваджені в практику сучасні методи діагностики та профілактики гестозів.

Розроблено та впроваджено новий метод діагностики постнатальної гіпоксії плаценти. Це дало можливість з’ясувати деякі патогенетичні моменти етапів розвитку мікрогемоциркуляторних порушень в плаценті при розвитку плацентарної недостатності.

Розроблені критерії ранньої доклінічної діагностики та спосіб прогнозування дискоординованої родової діяльності на основі застосування електрогістерографії. Запропонований в практику метод корекції дискоординованої пологової діяльності на початку першого періоду пологів.

Розроблено і впроваджено систему комп’ютерного аналізу кардіотокограм під час вагітності та в пологах.

Удосконалено методики лапароскопічних хірургічних втручань при фіброміомах матки, пухлинах яєчників, позаматковій вагітності та безплідді.

Удосконалено лапароскопічні операції на додатках матки при гнійно-запальних процесах органів малого тазу. Визначені переваги лапароскопічних операцій при гострих та хронічних рецидивуючих запальних процесах внутрішніх статевих органів перед лапаротомним доступом для відновлення і збереження репродуктивної функції у молодих пацієнток, які ще не народжували.

Вперше розроблено і впроваджено тести для прогнозування розвитку синдрому дихальних розладiв у недоношених новонароджених кристалографiчним методом.

Розроблено і впроваджено новий метод лiкування атипічної конділоми шийки матки. Розроблено і впроваджено спосіб прогнозування утворення кіст єдиного яєчнику у жінок репродуктивного віку.

Однією з важливих проблем, що досліджуються кафедрою в останні роки, стало вивчення патогенетичних механізмів, відповідальних за розвиток передчасних пологів.

Загальна кількість ліжок в гінекологічному відділенні КМКЛ №18 – 65.

Історія відділення тісно пов’язана з історією кафедри акушерства та гінекології № 1 НМУ та налічує понад 100 років.  Тут працювали всесвітньо відомі вчені  – Лур’є Олександр Юдимович, Бакшеев Микола Сергійович та інші.

unnamed-2

На клінічних базах надається висококваліфікована спеціалізована гінекологічна допомога згідно стандартів МОЗ та рекомендацій европейських ассоціацій з багатьох напрямків:

-доброякісні пухлини жіночих статевих органів

-патологія шийки матки

-ускладнення вагітності до 22 тижнів

-запальні захворювання жіночих статевих органів

-порушення менструального циклу.

Для надання лікувально-діагностичної допомоги застосовуються надсучасні методи:

-ендоскопічні: лапароскопія, гістероскопія, кольпоскопія

-ультразвукова діагностика з застосуванням вагінального датчика

-фізіотерапевтичні метоли: лазерна, магнітототерапія, ультразвук, фонофорез, УФО

Виконується весь спектр амбулаторного та стаціонарного хірургічного лікування, надається цілодобова ургентна акушерсько-гінекологічна допомога.

Співробітниками кафедри проводиться виконання більшості видів планових і ургентних лапароскопічних і відкритих оперативних втручань у пацієнток з різною гінекологічною патологією. Основна увага приділяється малоінвазивним і органозберігаючим операціями, із застосуванням сучасних методів діагностики і лікування.

На клінічних базах проводяться наступні оперативні втручання:

Лапароскопічно виконуються:

надпіхвова ампутація матки;

лапароскопічна асистуюча трансвагінальна гістеректомія;

резекція матки;

консервативна міомектомія;

оваріоцистектомія;

аднексектомія;

адгезіолізис;

видалення ендометріоїдних вогнищ;

сальпінгонеостомія;

лапароскопічні контрацептивні втручання на маткових трубах;

діагностична лапароскопія;

Гістероскопічні операції:

«Офісна» гістероскопія;

видалення поліпів матки;

резекція (абляція) ендометрія;

видалення субмукозної міоми матки;

роз’єднання перегородки матки;

роз’єднання внутрішньоматкових синехій

Операції вагінальним доступом:

кріолікування патології шийки матки;

видалення кісти бартолінової залози і кіст піхви;

пластичні операції на шийці матки;

пластичні операції при опущенні і випаданні стінок піхви і матки;

видалення матки через піхву;

видалення міоми матки через піхву;

операція при нетриманні сечі, в тому числі з використанням спеціальних сітчастих протезів.

Операції відкритим доступом:

метропластика;

консервативна міомектомія;

екстирпація матки з додатками і без;

надпіхвова гістеректомія з додатками і без.

На базі гінекологічного відділення виконуються унікальні операції найвищої складності: при вадах розвитку статевих органів, пластичні операції та ін.. Накопичений значний досвід (понад 10 років) лапароскопічних операції, які залишаються на сьогодні самими передовими у світі.

План роботи кафедри