НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань

Новини кафедри

05.04.2016

Відбірковий тур Брейн-рингу зі стоматології

 

19 березня 2016 року в м. Чернівці у палаці «Академічний» Буковинського державного медичного університету відбувся відбірковий тур міжнародної інтелектуальної гри «Брейн-ринг зі стоматології».

У відбірковому турі взяли участь п’ять команд. Серед них команди Буковинського державного медичного університету, Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Івано-Франківського національного медичного університету та команда, що зібралася «ex tempore» котра знаходилася поза конкурсом.

Формат гри був дещо спрощений, порівняно із традиційним, та складався із бліц-питань, оцінки назв команд та «домашнього завдання».

Результати гри:
1 місце – команда Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова
2 місце – команда Буковинського державного медичного університету
3 місце – команда Івано-Франківського національного медичного університету та команда
4 місце – команда Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
Призери перших двох місць запрошені до участі у фінальній грі.

Довідка: Брейн-ринг зі стоматології – щорічна міжнародна інтелектуальна студентська гра, створена на стоматологічному факультеті Національного медичного університету імені О.О.Богомольця в 2000 році.

Брейн-ринг проводиться в рамках заходів Студентського наукового товариства Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Курує проект Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології і кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань НМУ під керівництвом доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Хоменко Лариси Олександрівни.

Творець, модератор і ведуча Брейн-рингу по стоматології – доктор медичних наук, професор кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань НМУ Біденко Наталія Василівна.

Гра починалась як змагання команд студентів тільки нашого стоматологічного факультету, згодом долучились майбутні стоматологи з інших медичних вузів Києва, потім – України, потім – з Москви, Мінська, Санкт-Петербурга. Ми провели кілька виїзних ігор в Росії і Білорусі. Започаткували «відгалуження» – гру «Що? Де? Коли? – в стоматології». Почали проводити відбіркові змагання в інших містах країни.

Фінальна гра відбудеться 15 квітня 2016р. о 15.00 в аудиторії Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О.Богомольця.

 

Команди-учасники фіналу:

  • Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
  • Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова
  • ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет»
  • Команда офіційного партнеру «3М»
  • Команда лікарів інтернів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Будемо раді бачити усіх, кого цікавить студентська ерудиція, творчість та винахідливість.

 

20.03.2015

Свято стоматологічного здоров’я

 

Навчити дітей правильно доглядати за своїми зубками, подарувати море емоцій та радості – ось як багато вдалося зробити за одну з останніх п’ятниць зими. 20 лютого Асоціація студентів стоматологів (АСС) та Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології (УАПДС) відвідали вихованців школи-­інтернату № 12 міста Київ.

Першими привітала юних глядачів професор Лариса Олександрівна Хоменко, президент Української асоціації профілактичної та дитячої стоматології. Цікаву міні­-лекцію про будову зубів та їх основні захворювання провела професор кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Олена Іванівна Остапко. Асоціацію студентів стоматологів представили активісти з НМУ імені О.О.Богомольця та КМУ УАНМ. Вони підготували для юних вихованців школи-­інтернату цілу концертну програму: Даша Демидко виконала кілька пісень, Анна Стадник та Іра Колібаба віртуозно зіграли на скрипках. А також студенти розіграли костюмовану сценку про шкідливий вплив солодощів на зуби.

Після цього учасники акції провели майстер-­клас, кожного учня навчили правильно чистити зуби та проконтролювали засвоєні навички на моделях. Богдан Кушнір, президент Асоціації студентів стоматологів, розповів, що “майстер-­клас вийшов дуже ефективним. Діти із захопленням показували свої вміння, слухали лектора та відпрацьовували отримані навички на моделях. Сподіваємось, що це хороший внесок у профілактику карієсу серед вихованців школи-­інтернату”.

На завершення дітям показали цікавий мультфільм про те, як важливо доглядати за зубками з самого малечку.

Олеся Васильєва, голова київського осередку АСС, ділиться своїми враженнями: “Коли я зайшла в актовий зал, першим, що я відчула, – була атмосфера невимовної доброти та вдячності. Дітки сиділи на своїх місцях і дуже уважно слухали та слідкували за всім, що відбувалось на сцені. А скільки радості, захоплення, цікавості було, коли прийшов час майстер-класу та подарунків. Вихователі були в захваті, раділи не менше, ніж діти. Дуже дякую всім небайдужим, хто залучився до нашої акції. Коли ти робиш добро, то прокидається душа, а це надихає і дає сили та наснаги творити чудеса”.

 

 

30.10. 2014

Звіт про проведення науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування карієсу та його ускладнень у дітей», присвяченої 95-річчю з дня народження проф. Л.А. Луцик (м. Львів, 29-30 жовтня 2014 року)

 

29 жовтня 2014 року у місті Львові відбулась науково-практична конференція «Сучасні аспекти лікування карієсу та його ускладнень у дітей», присвячена 95-річчю з дня народження проф. Л.А. Луцик Організаторами виступили кафедра стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (зав. каф. проф. Е.В. Безвушко), кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О. О. Богомольця (зав. каф.:проф. Л.О. Хоменко) та Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології (президент проф. Л.О. Хоменко).

Всіх учасників привітав новообраний Президент Асоціації стоматологів України доцент М. М. Угрин. Він запевнив присутніх у беззаперечній підтримці дитячої та профілактичної стоматології, як пріоритетного напрямку роботи.


Вітання учасників конференції Президентом Асоціації стоматологів України доцентом М.М. Угриним

Під час конференції були обговорені головні проблеми дитячої стоматології та шляхи їх вирішення, презентовані сучасні аспекти лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань дитячого віку. Захід зібрав велику кількість дитячих стоматологів західної України.

 


Доповідь професора Л.О. Хоменко

 

На другий день молоді науковці зі Львова та Києва представили свої наукові доробки. Високу оцінку отримали доповіді магістрів кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань НМУ імені О. О. Богомольця (Ішутко І.Ф., Лютіков О.І., Слабковський В. В., Татченко А. О., науковий керівник – професор Хоменко Л.О.).

 


Учасники конференції молодих вчених

Питання, обговорені під час конференції, викликали значне зацікавлення у практикуючих лікарів та науковців.

Чекаємо на наступну зустріч у 2016 році!

 

29.10.2010
Матеріали до засідання опорна кафедри дитячої терапевтичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця. Львів, 29 жовтня 2010 року

29 жовтня 2010 року в місті Львові відбулось засідання опорної кафедри дитячої стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. На засіданні були присутні представники кафедр дитячої стоматології з 15 вищих медичних навчальних закладів України. На засіданні були розглянуті питання щодо переходу стоматологічних факультетів на кредитно-модульну систему організації навчального процесу відповідно до наказу МОЗ України №929 від 7.12.2009 „Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” кваліфікації „лікар-стоматолог” у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації за спеціальністю „стоматологія””, а також затвердження Типової навчальної програми з дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології” для студентів 2 курсу стоматологічних факультетів медичних вузів України III – IV рівнів акредитації.

На засіданні були розглянуті питання щодо обговорення та затвердження нової Типової навчальної програми з дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології” відповідно до вимог Болонського процесу та методичного забезпечення курсу пропедевтики дитячої терапевтичної стоматології згідно з новою Типовою навчальною програмою.

З першого питання виступили завуч опорної кафедри доцент Остапко О.І., яка ознайомила присутніх з переліком нормативних документів щодо запровадження кредитно-модульної системи навчання в медичних вузах України. Вона зауважила, що згідно з наказом МОЗ України №929 від 7.12.2009 „Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” кваліфікації „лікар-стоматолог” у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації за спеціальністю „стоматологія”” з 2010-2011 н.р. кредитно-модульна система навчання запроваджена на 1 та 2 курсах стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів України III – IV рівнів акредитації. Запровадження кредитно-модульної системи потребує перегляду та доповнення навчально-методичних комплексів з дисциплін, які створені на кафедрах. Насамперед йдеться про створення навчальних нових програм, які базуються на конкретних та кінцевих цілях вивчення дисциплін сформульованих в освітньо-кваліфікаційній характеристиці та освітньо-професійній програмі підготовки спеціаліста відповідного профілю.

Опорною кафедрою дитячої терапевтичної стоматології Національного медичного університету створено типову навчальну програму з дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології”, яка прорецензована завідувачем кафедри стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктором медичних наук, професором Н.І. Смоляр і завідувачем кафедри стоматології дитячого віку Одеського державного медичного університету, доктором медичних наук, професором О.В. Деньгою та затверджена МОЗ України. Доцент Остапко О.І. ознайомила присутніх з основними розділами типової навчальної програми, особливу увагу при цьому було приділено новій системі оцінювання знань студентів як на практичних заняттях, так і при проведенні підсумкового модульного контролю. В обговоренні питання взяли участь декан стоматологічного факультету Одеського державного медичного університету професор Мірчук Б.М., завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань ВДНЗУ „Українська медична стоматологічна академія” (м. Полтава), професор Л.Ф. Каськова, доцент кафедри стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Г.М. Солонько. Представлена на обговорення Типова навчальна програма з дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології” отримала схвалення і буде прийнята за основу при створенні робочих навчальних програм з цієї дисципліни в інших медичних вузах України.

З питання про методичне забезпечення курсу пропедевтики дитячої терапевтичної стоматології згідно з новою Типовою навчальною програмою виступила секретар опорної кафедри доцент Голубєва І.М. Вона представила присутнім схему методичної розробки для викладачів з навчальної дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології”, зауваживши, що в цілому методика проведення практичного заняття суттєво не змінюється і передбачає такі етапи практичного заняття, як підготовчий, основний та заключний. Обов’язковою складовою початкового та заключного етапів заняття є проведення тестового контролю з метою об’єктивної оцінки знань студентів. Тому перед колективами профільних кафедр стоїть завдання щодо удосконалення навчально-методичної бази та розширення баз тестових завдань для контролю рівня знань студентів з дисципліни. Представникам профільних кафедр були надані зразки методичних розробок для викладачів в електронному вигляді.

3-4.11.2010
64 Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми сучасної медицини»

3-4 листопада 2010 рок у на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулась 64 Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми сучасної медицини» . Конференція налічувала 35 секцій, секцій, серед яких була і стоматологічна, в якій активну участь взяли учасники з восьми вищих учбових закладів, в тому числі з Росії. Співробітники кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань взяли активну участь в конференції з доповідями, які торкалися актуальних тем дитячої стоматології: „Оцінка стану соматичного здоров’я та стоматологічного статусу у дітей, які мешкають в екологічно несприятливих умовах” Дуда О.В., „Застосування гідроксиду кальцію при лікуванні хронічних періодонтитів у дітей з соматичною патологією” Ковнацький О.Л., „ Clinical practice of the usage of materials based on MTA for apexification of permanent immature teeth ” Слабковський В.В. Закриття конференції та нагородження кращих робіт відбулось в морфологічному корпусі НМУ імені О.О.Богомольця за участю ректора університету академіка НАМН України, доктора медичних наук, професора Москаленка Віталія Федоровича.

19.11.2010
Матеріали до засідання опорна кафедри дитячої терапевтичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця. Київ, 19 листопада 2010 року

19 листопада 2010 року в місті Києві на базі кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань НМУ імені О.О. Богомольця відбулось засідання опорної кафедри, на якому були присутні представники профільних кафедр стоматології дитячого віку вищих медичних учбових закладів. На засіданні кафедри відповідно до наказу МОЗ України від 22.06.2010 №502 «Про затвердження робочих груп з питань підготовки національних підручників для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації підпорядкованих МОЗ України» було розглянуто питання про затвердження робочих груп з питання підготовки національних підручників з дисциплін «Дитяча терапевтична стоматологія» та «Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології» для студентів вищих навчальних закладів III – IV рівня акредитації. В засіданні брали участь представники 14 вищих медичних навчальних закладів України, які представляли кафедри дитячої стоматології. Було заслухано завідувача опорної кафедри дитячої терапевтичної стоматології НМУ професора Хоменко Л.О., яка виступила з пропозицією визнати підручник „Терапевтична стоматологія дитячого віку” як національний підручник з дисципліни „Дитяча терапевтична стоматологія” для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та створити робочу групу для підготовки національного підручника „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології” з дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології” для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації. Під час обговорення питання завідувач кафедри стоматології дитячого віку з профілактикою стоматологічних захворювань ВДНЗУ „Українська медична стоматологічна академія” (м. Полтава) професор Л.Ф. Каськова зауважила, що починаючи з першого видання підручника „Стоматологія дитячого віку” в 1999 році він одразу став базовим для вивчення дисципліни „Дитяча терапевтична соматологія” в усіх медичних вузах України, а видання підручника російською мовою зробило його відомим не лише в Україні, а і в Росії та Білорусії а також сприяло залученню підручника до навчання іноземних студентів.

Ухвалено : визнати підручник „Терапевтична стоматологія дитячого віку” за редакцією професора Л.О. Хоменко як національний підручник з дисципліни „Дитяча терапевтична стоматологія” для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації; затвердити робочу групу у складі проф. Хоменко Л.О., проф. Смоляр Н.І., проф. Чайковский Ю.Б., проф. Савичук О.В., проф. Савичук Н.О., доц. Остапко О.І., доц. Шматко В.І., доц. Біденко Н.В., доц. Солонько Г.М., доц. Кононович О.Ф., доц. Голубєва І.М., доц. Любарець С.Ф. для підготовки до видання національного підручника з дисципліни „Дитяча терапевтична стоматологія” для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації; затвердити робочу групу для підготовки національного підручника з дисципліни „Пропедевтика дитячої терапевтичної стоматології” для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації у складі: проф. Хоменко Л.О., доц. Біденко Н.В., доц. Остапко О.І., доц. Голубєва І.М., доц. Любарець С.Ф., ас. Плиска О.М., ас. Шаповалова Г.І., ас. Трачук Ю.М.

19.11.2010
Секція «Клінічна дитяча стоматологія» на міжнародному лекторії в рамках виставки МЕДВІН

10 грудня 2010 року кафедра дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань організувала секцію «Клінічна дитяча стоматологія» на міжнародному лекторії Навчального центру АСУ імені професора М.Ф.Данилевського «Сучасні технології лікування і профілактики в практичній стоматології» в рамках 51-го стоматологічного форуму «МЕДВІН: ЕкспоДентал – 2010»

Було представлено доповіді на актуальні питання дитячої стоматології. Модератором секції виступила Хоменко Лариса Олександрівна, професор, завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань НМУ імені О.О.Богомольця, президент Української асоціації профілактичної та дитячої стоматології України. Доповіді відображали наступні теми: «Стан твердих тканин зубів у дітей на тлі ендокринної патології» (Любарець Світлана Федорівна, кандидат медичних наук, доцент), «Обгрунтування вибору пломбувальних матеріалів для тимчасових зубів» (Біденко Наталія Василівна, кандидат медичних наук, доцент), «Застосування біокераміки на основі гідроксиапатиту при лікуванні деструктивних форм періодонтиту у дітей» (Остапко Олена Іванівна, кандидат медичних наук, доцент; Плиска Олена Миколаївна, кандидат медичних наук, асистент), «Сучасні противірусні препарати та їх вибір при лікуванні герпетичної інфекції порожнини рота у дітей» (Хоменко Лариса Олександрівна, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри; Мозгова Олена Миколаївна , кандидат медичних наук, асистент), «Захворювання крові у дітей: тактика лікаря – стоматолога» (Щербей Оксана Володимирівна, кандидат медичних наук, асистент), « Помилки та ускладнення при ендодонтичному лікуванні дітей» (Кононович Олена Францівна, кандидат медичних наук, доцент). Секція викликала великий інтерес у практичних лікарів, аудиторія уважно слухала лекції, активно вступала в дискусію, піднімала актуальні питання. Конференція виявилась ще одним кроком у тісній співпраці кафедри з практичними лікарями-дитячими стоматологами.