НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедрa фтизіатрії та пульмонології

Новини

Продовжується співпраця кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з дослідницькою групою з США

З 26 травня по 4 червня 2019 року відбувся вже третій традиційний робочий візит до кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця дослідників із Університету Брауна і медичної школи Бостонського університету (США) докторів Наташи Рибак, Вунмі Айбана і Хелен Дженкінс.

Цього разу в рамках візиту були підведені перші підсумки виконання одразу двох масштабних досліджень. Перше дослідження присвячене розробці нових методів діагностики туберкульозу у дітей за грантом Центру дослідження СНІДу Бостон-Провіденс (Providence Boston Centerfor AIDS Research, CFAR). Друге дослідження стосується епідеміологічного аналізу і виявлення предикторів результатів лікування туберкульозу у хворих різних вікових груп. Під час роботи у лікувальних закладах і обговорення висновків у Центрі Громадського здоров’я МОЗ України, американські і українські дослідники намітили план подальшої роботи, а також домовились про представленні на широкому загалі результатів, що, крім істотної наукової цінності внаслідок величезного масиву оброблених даних, мають ще практичне значення для реформування системи контролю за туберкульозом.

До наукової співпраці долучені також  співробітники кафедри патологічної анатомії на чолі з професором С. Гичкою. Вони провели плідну та ґрунтовну зустріч з колегами із США, розробили подальший план дій у рамках спільного наукового дослідження.

Згідно плану спільної роботи Вунмі Айбана, Хелен Дженкінс та Наташа Рибак відвідали Київський обласний протитуберкульозний диспансер у місті Боярка. Важливі зустрічі для розуміння напрямків подальшої спільно роботи були проведені зі співробітниками  Українського інституту громадського здоров’я, фахівцями Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».