НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра терапевтичної стоматології

Громадська та виховна робота

Кафедра терапевтичної стоматології НМУ зробила значний внесок у підготовку практичних і науково-педагогічних кадрів фахівців-стоматологів. Загалом за 90-річний термін існування кафедри терапевтичної стоматології підготовлено тисячі лікарів стоматологів для всіх республік колишнього СРСР і України.

Професор М.Ф.Данилевський провів велику організаційну роботу для утворення Асоціації стоматологів України, яка була офіційно зареєстрована у 1995 році. До 2005 року був президентом Асоціації, яка в даний час об’єднує близько 11 тисяч спеціалістів, ряд навчальних та науково-дослідних закладів, приватних фірм. У 1998 році Асоціація стоматологів України на 87 конгресі FDI була офіційно прийнята в цю міжнародну федерацію, яка налічує у своєму складі асоціації стоматологів з понад 140 країн.

Асоціація стоматологів України приділяє велику увагу підвищенню кваліфікації лікарів-стоматологів. З ініціативи професора М.Ф.Данилевського було розпочате регулярне проведення (5-6 разів на рік) науково-практичних конференцій, які регулярно проводяться майже у всіх регіонах України. Це дозволяє донести найновіші технології та методики лікування до всіх практичних стоматологічних закладів.

Можна без перебільшення сказати, що у роботі кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету відмічається органічне поєднання науково-теоретичних розробок, підготовки лікарів-спеціалістів та значної практичної допомоги стоматологічним закладам системи охорони здоров’я України.

Велику роботу по виявленню та залученню талановитої студентської молоді до науково-дослідницької роботи проводять завідувач кафедри професор А.В.Борисенко, доценти О.Ф.Несін, Л.Ф.Сідельнікова, Т.А.Мельничук, І.Г.Дікова, асистент Н.А.Зелінська та інші викладачі. Особливе значення цьому питанню приділяє вчений секретар НМУ імені О.О.Богомольця доцент М.Ю.Антоненко, яка є вихованцем кафедри терапевтичної стоматології.

Значну роботу співробітники кафедри проводять з лікарями-інтернами. Вони не тільки допомагають вдосконалювати їхні фахові якості, а і сприяють формуванню їхньої активної громадської позиції. Кожного місяця на кафедрі проводяться конференції, на яких розглядаються актуальні питання лікарської деонтології та професійної етики, юридичних аспектів стоматологічної діяльності, особливостей спілкування лікарів та пацієнтів, мистецтва попереджати конфліктні ситуації та виходити з них.