НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії

Студентський науковий гурток

kaf70-13_clip_image002_0005

Науковий керівник гуртка: к.мед.н., доцент Єфисько Вадим Миколайович

Староста гуртка : Торопов Богдан Олександрович, студент 3 курс, 21мс група, стоматологічний факультет, конт.моб. +38 (063) 7635315, +38 (067) 7312417

Місце проведення засідань: КМКЛ №12, 9 поверх або СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця, кафедра (будні дні), графік формується попередньо

 

 

Настановча лекція завідувача кафедри, член-кореспондента НАМН України, професора Маланчука Владислава Олександровича для членів студентського наукового гуртка на тему: “Вибір профільної діяльності молоді: сьогодення та історичний екскурс”

член-кор. НАМН України, проф. Маланчук В.О., к.мед.н., доц. Єфисько В.М., к.мед.н., асистент Рибачук А.В. та гуртківці після настановчої лекції

Майстер-клас “Шовний матеріал та техніки ушивання ран, хірургічний вузол та його види” 

Майстер-класи “Атравматичне видалення зубів: показання, інструментарій, методики” та “Матеріали для заміщення кісткових дефектів, мембрани. Показання та протипоказання, переваги та недоліки. Кісткова аутотрансплантація: показання, методики”

 

21 лютого 2015 року на базі кафедри в КМКЛ №12 відбулося чергове засідання гуртка, що цілком було присвячене питанням шинування в щелепно-лицевій хірургії, а саме в питаннях військово-польової хірургії. Адже цим напрямком активно займався лікар Київського військового госпіталю Северин Северинович Тігерштедт (100 років створення ним назубних шин та застосування двощелепного шинування наша кафедра відзначає в цьому році). Але і на сьогодні метод двощелепного шинування на ряду із шинуванням за Обвегезером, Айві, використанням пращі є дієвим та активно використовується в буденній практиці для лікування хворих стаціонарного профілю.

Гуртківці після базового теоретичного курсу мали змогу самостійно потренуватися виготовляти шини за індивідуальними моделями з гіпсу чи супергіпсу, накладати їх та фіксувати лігатурами, освоїти нюанси цього процесу, закріпити алгоритм виготовлення як приклад однієї з практичних навичок Державного практично-орієнтовного іспиту з хірургічної стоматології, адже більшість гуртківців є студентами випускного курсу.

МАЙСТЕР-КЛАС

«ПРИНЦИПИ ТА ПРИЙОМИ МІСЦЕВО-ПЛАСТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ»

 

15-17 жовтня 2014 року Київ гостинно прийняв студентську наукову молодь, де вже традиційно, але оновленій атмосфері в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся VI (68) Міжнародний науково-практичний конгрес студентів та молодих вчених “Актуальні проблеми сучасної медицини”. Щорічно в конгресі беруть участь понад 900 молодих науковців з багатьох країн світу, серед яких Білорусь, Вірменія, Ізраїль, Ірак, Іран, Казахстан, Кувейт, Нігерія, Німеччина, Непал, Пакистан, Польща, Російська Федерація, Румунія, Сербія, США, Словаччина, Узбекистан, Україна, Франція та інші. І цей рік не став виключенням із правила. В цьому році під час роботи наукового форуму відбулися пленарні та секційні засідання, навчально-практичні майстер-класи та лекції відомих вітчизняних та зарубіжних вчених. Провідні фахівці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, серед яких 15 академіків і член-кореспондентів НАН, НАМН і НАПН України та понад 60 професорів, виступ или модераторами секцій та в завершальний день об рали переможців конгресу.

Секція “Стоматологія” проходила в конференц-залі стоматологічного корпусу, де було заслухано п`ять доповідей (2 з Києва, 3 з Полтави). Г урток кафедри представляв Кушнір Богдан, студент п`ятого курсу, з темою доповіді: ” Сіалоендоскопія – новий метод у діагностиці захворювань великих слинних залоз”, яка зайняла перше місце . Також в рамках конгресу 17 жовтня в конференц-залі був блискуче проведений майстер-клас “Принципи та прийоми місцевопластичних операцій” завідувачем кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ ім. О.О. Богомольця , доктором медичних наук, професором В.О. Маланчуком та завучем кафедри , професором О.С. Воловар.

Владислав Олександрович прочитав змістовну лекцію, детально та хронологічно зупинившись на історичному аспекті закриття дефектів та їх авторах, анатомічних і фізіологічних особливостях шкіри, різновидах шовного матеріалу, прийомах та принципах місцевих пластичних операцій. Вдалося домогтися діалогу з аудиторією, всі присутні приймали активну участь в обговоренні питань професора, жваво відповідали на його запитання.

Лекція член-кореспондента НАМН України, професора В.О. Маланчука

Участь у майстер-класі прийняло 39 осіб з різних міст України (Київ, Львів та інші). Студенти мали змогу власноруч накладати шви, освоїли пальцевий метод зав’язування вузла та за допомогою інструментів, а також заміщувати зімітовані основні форми дефектів шкіри (за Ю.К. Шимановським).

Муляжі класичних дефектів тканин (за Ю.К. Шимановським

 

Професор Воловар О.С. демонструє спосіб накладання швів

 

Приємним сюрпризом для всіх учасників став подарунок від кафедри – збірник матеріал ів VI Українського міжнародного конгресу “Стоматологія. Імплантація. Остеоінтеграція”.

Організатори та учасники майстер-класу

Oblojka1.tif

Щира вдячність від учасників заходу професору В.О. Маланчуку та професору О.С. Воловар унікальну можливість перейняти досвід, отримати професійні поради та цінні подарунки.

 

53 зустріч Європейської асоціації студент ів – стоматологів та 10й конгрес (Кошице, Словаччина)

Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Київ, Україна

2-9 березня 2014 року в місті Кошице (Словаччина) відбулась 53 зустріч та 10 конгрес Європейської асоціації студентів-стоматологів ( EDSA ), в якому взяли участь студенти з України. Дана зустріч відбувається два рази на рік,а конгрес відбувається раз на два роки в різних країнах Європи та приваблює студентів-стоматологів можливістю нових знайомств та обміну думками щодо розвитку стоматології у їх країнах. Метою зустрічі є обмін інформацією про здійснені та заплановані програми, та метою конгресу є можливість представляти наукові роботи студентів, які попередньо пройшли ретельний відбір, викладачам Європейських медичних вузів.В цьому році місцем проведення чергової зустрічі та конгресу було обрано місто Кошице,що єдругим за розміром містом Словаччини, яке лежить на сході країни біля підніжжя гірського масиву Ч’єрна Гора в долині ріки Горнад (Мал.1)

У зустрічі та конгресі взяли участь близько 150 студентів з різних країн Європи. З України була делегація з дев’яти студентів. Серед них-Кушнір Богдан – голова асоціації студентів-стоматологів України, Аль-Хаммуд Ясміна, Василенко Олексій, Вірун Владислав, Гриб Юлія, Піщук Андрій, Рубцова Яна, Вижу Сергій, Габрук Уляна. (Мал.2)

Мал.1 Фото м. Кошице (Словаччина)

Основними темами зустрічі були обговорення волонтерських програм Amchi (Індія), Tanzaniaproject (Африка), профілактичний проект SM ! LE (Великобританія, Франція, Росія), представлена програма обміну студентами EVP .

Робота конгресу розпочалась шостого березня. На основі конкурсного відбору до розгляду було представлено дев’ять студентських доповідей студентів з таких країн як Боснія та Герцеговина, , Україна,Словенія та Росія.Були представлені наступні доповіді: Sazanskaia, L. (Russia): Лазерна абляція тканин зуба і стоматологічних матеріалів Використання Nd: YAG лазер, Borisova, N. (Russia): Характеристики краніомандібулярной функції компонентів, постурологія комплексу пацієнтів з різними типами оклюзії, Latyshev, A. (Russia): Роль ранньої діагностики у розвитку прикусу, Galić, J. (BosniaandHerzegovina): Клінічні випадки міцно закріплених третіх молярів, Gryb, Y. (Ukraine): Анатомо-топографічні особливості шиловидного відростку в патогенезі синдрому Ігла, Atayan, D. (Russia): Виконання спеченого пористого покриття Press -Fit імплантатів після 6 до 8 років функції, Tiunova,N. (Russia): Кореляція стоматологічного статусу та рівня SIgA в слині, Pirc, M. (Slovenia): Антибактеріальна фотодинамічна терапія гіпертрофїя ясен під час ортодонтичного лікування з фіксованим пристроєм, Tereshchuk O. (Russia): Формування бактеріальної біоплівки у пародонтиту.

Доповідь з України була представлена студенткою п’ятого курсу Гриб Юлією на тему: «Анатомо-топографічні особливості шиловидного відростку в патогенезі синдрому Ігла.». (Мал.3)

Мал.3 Мал.4

Робота була вислухана членами журі та визнана найкращою серед доповідей студентських наукових робіт, за що була відзначена першим місцем.(Мал.4)

Хочу висловити щиру подяку член-кор. НАМН України, д.мед.н., професору В.О.Маланчуку за можливість виконувати наукову роботу на кафедрі, підтримку та довіру представляти кафедру та НМУ ім.О.О. Богомольця.

28 травня 2014 року за ініціативи членів гуртка кафедри та керівника гуртка відбувся теоретично-практичний майстер-клас «Особливості накладання швів», в якому брали участь близько 10 студентів 4 та 5 курсів стоматологічного факультету. Після теоретичного лікбезу у вигляді презентації учасники відпрацювали основні види швів на макетах у вигляді курячих ніжок.

Стоматологічний конгрес “ Georgia Ukraine II

11-13 липня 2014 року в сонячному Батумі відбувся другий стоматологічний конгрес ” Georgia – Ukraine II “. Цікаві виступи іменитих лекторів та надзвичайна гостинність грузинів зробили конгрес незабутнім для всіх його учасників. Зранку – інтерактивні лекції та відеодемонстрації в сучасному та дуже гарному BatumiArtCenter , а ввечері – культурна програма: знайомство з неймовірно смачною грузинською кухнею, привітним Батумі та теплим морем. Студентський науковий гурток на конгресі ” Georgia – Ukraine II ” представила Пензеник Катерина з роботою «Етіологія, клініка, методи діагностики, варіанти лікування дефекта Стафне».

http://cs624222.vk.me/v624222797/21ab/zPdajvoksmg.jpg

http://cs624222.vk.me/v624222797/21b9/y6zuAv0Aqmk.jpg

 

 

Edsa summer camp in Dubrovnik 17-24 of august 2014

( звіт )

Цього року завдяки Асоціації Студентів Стоматологів (АСС) я дізналась про існування такої організації як EDSAEuropean Dental Students Association . Найближчий проект, який вони організовували був – EDSA Summer Camp ( літній табір) у Дубровніку(Хорватія), і я одразу вирішила – їду!! Кількість місць була обмежена (40 осіб). Я встигла зареєструватись і коли все було вже готове( оплата, віза, необхідні речі) настало довге очікування ))) Нарешті прийшов час і я прибула до цього табору) Ми проживали у The Centre for Advanced Academic Studies of the University of Zagreb in Dubrovnik (CAAS). Мене зустріли привітні організатори (Antun Sablec & Luca), надали всю необхідну інформацію і з цього моменту почались, мабуть, найкращі канікули у моєму житті!!! У таборі були студенти стоматологи з різноманітних країн – Франція, Італія, Туреччина, Польша, США, Англія, Хорватія. Переважно 4-5 курс. Не дивлячись на різні національності, ми не мали мовного бар’єр у ! Всі розмовляли англійською мовою, особисто для мене це була чудова практика. Ми всі швидко здружилися. Кожень день у першій половині ми відвідували цікаві лекції. Ми слухали такі теми: “Ускладнення з боку ротової порожнини у пацієнтів з раком голови і шиї”, “ GSK “, “Дентальна антропологія”, “Правильні та неправильні реставрації”, “Як вирішити проблему болі в ендодонтії”, “ EverStik fibers – естетичні рішення для щоденної клінічної практики ” та багато інших. Також ми відвідали 2 майстер-класи – “Естетична реставрація” і “Застосування EverStik Fibers на практиці”. Після навчання ми мали культурну програму) Ми відвідали екскурсію у Старому місті Дубровніка, плавали на кораблі Карака, одного разу навіть вечеряли на цьому кораблі, плавали до островів Елафіті і провели на одному з них майже цілий день. Ввечері ми мали тематичні вечірки. У останній день дуже не хотілось їхати додому… Дуже важко було з усіма попрощатися, але ця поїздка назавжди закарбується у моїй пам’яті та залишиться у моєму серці! Цей табір EDSA організовує кожного року, тому, не пропустіть таку можливість і я вам гарантую – ви не пожалкуєте!)

Ксенія Ракітенко

 

http://cs540109.vk.me/c619426/v619426814/18cce/UbPhaYbEbtM.jpg

http://cs540109.vk.me/c619426/v619426814/18ce3/kGMtL1FnWZA.jpg

http://cs540109.vk.me/c619426/v619426814/18cea/RRX6eujGtJ8.jpg

21 листопада 2013 р . відбулося сумiсне засiдання гуртків кафедр хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії (завідувач кафедри – член-кор. НАМН України, проф. Маланчук В.О., керівник гуртка – доц. Копчак А.В.), оториноларинголог i ї (завідувач кафедри – проф. Науменко О.М., керівник гуртка – доц. Дідковський В.Л.) та онколог i ї (завідувач кафедри – проф. Верещако Р.І., керівник гуртка – доц. Зотов О.С.).

Наприкінці грудня минулого року( 19 грудня 2012 року ) відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри хірургі чної стоматології та щелепно-лицевої хірургії (завідувач кафедри член-кор. НАМН України проф. В.О. Маланчук) та кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету (завідувач кафедри проф. Яременко О.Б.).

На засіданні були присутні студенти і молоді науковці стоматологічного факультету, керівники студентських наукових гуртків доц. Бодарецька О.І. та ас. Копчак А.В.

Було заслухано доповіді студентів Сосідко Аліни та Боксера Леоніда на тему: ”Чи є енергетичні напої фактором ризику інфаркту міокарда у молодих людей “, а також Рудевича Богдана та Паливоди Романа на тему: ”Вплив одонтогенної інфекції на виникнення і перебіг гострого інфаркту міокарда”, в якій були представлені результати спільного наукового дослідження двох кафедр. В ході обговорення були розглянуті проблемні питання, спільні для щелепно-лицевої хірургії, стоматології та загальної терапії, зокрема вплив захворювань порожнини рота на розвиток і перебіг серцево-судинних захворювань, особливості знеболювання та проведення операцій в порожнині рота у пацієнтів з захворюваннями серцево-судинної системи, прояви системних захворювань в щелепно-лицевій ділянці тощо.

Засідання стало ще одним кроком до інтеграції наукових робіт студентів та молодих вчених в рамках Студентського наукового товариства, а також сприяло отриманню студентами нових знань, важливих для подальшої клінічної практики. В ході цієї зустрічі були намічені напрямки подальшої співпраці студентських наукових гуртків та підкреслена вагома роль студентів і молодих спеціалістів в пропаганді здорового способу життя та профілактиці захворювань щелепно-лицевої ділянки та внутрішніх хвороб.

 

Гриб Юлія

 

2015 року відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри вперше під керівництвом доцента Ціленко О.Л., на якому детально було обговорено основи направленої кісткової регенерації, біологічні принципи ремоделювання кісткової тканини, основні методи та матеріали, що застосовуються у сучасній хірургічній стоматології для відновлення пародонтальних дефектів, попередження атрофії альвеолярного паростка після видалення зуба, підготовки до протезування. Також наочно було продемонстровано процедуру отримання тромбоцитарного гелю (фібрину, збагаченого тромбоцитами, PRF , PRGF ) , нюанси проведення, освітлено показання до його застосування.

Заключне засідання 2015 року було присвячене рентген-діагностиці в хірургічній стоматології. Це все відбувалося напередодні складання студентами модульних контролів та випускниками – Державного інтегрованого іспиту зі стоматології, що підкреслило беззаперечну актуальність обраної тематики засідання. Було обговорено основні принципи в рентгенології, різновиди укладок та їх застосування в певних клінічних випадках, після чого у форматі «питання – відповідь» гуртківці з’ясували незрозумілі та дискутабельні питання, а також потренувалися описувати рентгенологічні знімки.