НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра хірургії №4

Співробітники кафедри

Колектив кафедри сьогодні

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ №4

burka

СУСАК ЯРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧдоктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

1964 року народження, українець.

Лауреат Ордена Гідності Європарламенту (1997 рік).

Заслужений Лікар України (2018 рік).

В 1987 році закінчив лікувальний факультет Львівського ордена Дружби народів державного медичного інституту. 1987 – 1988 – навчання в інтернатурі за фахом «Хірургія» в лікарні швидкої медичної допомоги міста Києва. 1988 – 1991рр. працював лікарем-хірургом поліклініки № 4 Ленінградського району міста Києва. З 1991р. – старший лаборант, з 1993р. – асистент, з 1998 по 2006р.р. – доцент кафедри загальної хірургії № 1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. 2006 – 2019рр. – професор кафедри хірургії стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця. З 1998р. має вищу кваліфікаційну категорію з фаху «Хірургія».

В 1997 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук з теми «Значення жовчного мікролітіазу у виборі лікувальної тактики при гострому рецидивуючому панкреатиті».

В 2004р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук з теми «Діагностика та лікування незапальних захворювань підшлункової залози, ускладнених жовтяницею».

Під керівництвом професора Сусака Я.М. захищено 4 кандидатські дисертації.

Науково-педагогічний стаж – 26 років. Лікарський стаж – 32 рік. Рівень володіння англійською мовою – В2 (British Council).

Співавтор 4 навчальних посібників, 24 патентів та 165 наукових праць. Індекс Гірша (Scopus – 5).

Починаючи з 2008р. – клінічний керівник спеціалізованого відділення хірургії печінки, жовчних проток та підшлункової залози Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

З 2019 року обраний завідувачем кафедри хірургії №4.

 

 

 

ПРОФЕСОРИ КАФЕДРИ

burka

БУРКА АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧдоктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився  5 липня 1941 р. у с. Рагівка Поліського району Київської області.

У 1964 р. закінчив Київський медичний інститут.

У 1964-1966 pp. працював викладачем хірургії у Чорнобильському медичному училищі, ординатором хірургічного відділення центральної районної лікарні і за сумісництвом –  міжрайонним судмедекспертом.

На кафедрі хірургії працює з 1966 р. — аспірантом, асистентом, доцентом, професором.

У 1969 р. Бурка А.О. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Материалы о состоянии свертывающей, антисвертывающей системы крови и тромбоэластография у больных острым холециститом».

У 1969-1971 pp. поєднував працю асистента з роботою у Вченій медичній Раді МОЗ України.

У 1972 р. закінчив з відзнакою Київський інститут патентознавства.

3 1981 по 1998 pp. Бурка А.О. працював заступником декана з наукової роботи 2-го лікувального факультету.

У 1984 р. захистив докторську дисертацію за темою «Хирургическое лечение больных холециститом с сопутствующими заболеваниями и осложнениями».

Бурка А.О. є автором 226 наукових робіт, 7 методичних рекомендацій, 8 винаходів, 13 рацпропозицій, також являється співавтором монографій, лекцій з госпітальної хірургії (тт. І, II, ІІІ), підручника «Хірургія», т. II, ІІІ, посібників до практичних занять з хірургії: «Хірургія, модулі 1,2,4»

Професор Бурка А.О. — лікар-хірург вищої категорії, котрий зробив значний внесок у розвиток охорони здоров’я в галузі абдомінальної хірургії. Він удосконалив методи операцій на шлунку, кишківнику, печінці, жовчному міхурі і жовчних протоках, підшлунковій залозі, методи лікування перитоніту, кишкових нориць, інфікованих ран. Впровадження цих наробок у практику зумовило значне підвищення ефективності лікування тяжких недуг. Працював під керівництвом професорів М.М. Ковальова та В.М. Короткого, академіків О.О. Шалімова і М.Н. Малиновського, яких вважає своїми вчителями та глибоко вдячний їм. А.О. Бурка – взірець викладача та вихователя. Тисячі його колишніх студентів працюють на теренах практичної ланки охорони здоров’я, багато з них самі стали професорами, директорами, член-кореспондентами НАМН України, доцентами і втілюють у своїй педагогічний, науковий та лікувальній роботі знання, одержані від професора А.О. Бурки. Відмінні професійні якості та хірургічна майстерність, людяність у ставленні до хворого здобули йому авторитет серед хворих, що, мабуть, є вищою відзнакою професійного рівня медика.

Неодноразово Бурка А.О. виступав на республіканських конференціях, засіданнях наукового товариства хірургів м. Києва та Київської області, на навчально-методичних конференціях, є учасником Виставки досягнень народного господарства України. Головний комітет ВДНГ нагородив його дипломом І ступеня.

У 1998 р. Бурка А.О. був запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 НМУ ім. О.О. Богомольця професором Мішаловим В.Г. на посаду професора кафедри, на якій він працює й по сьогодні.

Професор Бурка А.О. є членом Правлінь наукових товариств хірургів України, Києва та Київської області, редакційної колегії журналу «Хірургія України», був головою Апробаційної ради «Загальні питання хірургії» більше 30 р та головою ЦМК з хірургічних дисциплін 19 р. Голова ревізійної комісії Асоціації хірургів України.

За плідну роботу на благо людині та державі Бурка А.О. неодноразово отримував нагороди та подяки. Він нагороджений Почесними грамотами Київської міськдержадміністрації, Почесною грамотою та подякою МОЗ України, Почесною грамотою Київського міського голови, медалями «В память 1500-летия Киева», «Ветеран труда». За заслуги в області вищої освіти Бурка А.О. нагороджений нагрудним знаком «За отличные успехи в работе». Міжнародна академія рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» нагородила його медаллю «Трудова Слава» у 2012 р. Професор Бурка А.О. 7 червня 2013р. нагороджений грамотою у благословення за старанні труди на славу Святої Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Владимиром. В 2016 р отримав Подяку за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення Державної безпеки України. В 2018 р нагороджений медаллю «Народна шана українським науковцям 1918-2018».

Бурка А.О. – заслужений лікар України.

 


hrapach

БОНДАРЄВ РОСТИСЛАВ ВАЛЕНТИНОВИЧ – доктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 21 липня 1974 року.

Науково-педагогічний стаж 20 років.

У 2003 році нагороджений грантом Президента України для молодих вчених.

Кандидатська дисертація захищена на тему: «Застосування йодіцерину в лікуванні гнійно-запальних захворювань м’яких тканин», докторська –  «Клініко-патогенетичне обґрунтування з застосуванням місцевих та загальних методик детоксикації в лікуванні поширених форм перитоніту».

Бондарєв Р.В є автором більше 300 наукових робіт, 3 монографій, 5 патентів України на винахід, 32 патенти України на корисну модель, 13 рацпропозицій.

Має вищу атестаційну категорію за спеціальністю «Хірургія», першу атестаційну категорію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я».

Стаж в лікувальній роботі 22 роки.

Володіє традиційними та ендоскопічними методами операцій на органах черевної порожнини, пластичними операціями на молочній залозі, пластичними операціями омолодження обличчя, корекції форми тіла, малоінвазивними методами хірургічного лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.

Неодноразово виступав на науково-практичних всеукраїнських конференціях, щорічних євроазійському та європейському конгресах, навчально-методичних конференціях.

Професор Бондарєв Р.В. є членом Української Асоціації фахівців з малоінвазивних, ендоскопічних та лазерних технологій, членом Європейської асоціації ендоскопічних хірургів (EAES), членом Товариства естетичних пластичних хірургів України (USAPS).

На посаді професора кафедри хірургії  № 4 НМУ ім. О.О. Богомольця  відповідає за опорну кафедру за спеціальністю «Хірургія», є головою ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ ім. О.О. Богомольця.


РУДЕНКО КОСТЯНТИН ВОЛОДИМИРОВИЧ – доктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Руденко К.В. народився 27.11.1975г. в Києві. У 1999 році закінчив Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

З 1999 по 2001 рік-проходив інтернатуру на кафедрі хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

З 1999 по 2004 рік – лікар-хірург відділу хірургічних методів лікування вроджених вад серця у дітей молодшого віку Національного інституту серцево-судинної хірургії АМН України.

У 2003 році отримав сертифікат за спеціальністю серцево-судинна хірургія.

З 2004 по 2010 рік – заступник головного лікаря з лікувальної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З 2010 по 2016год -працює на посаді завідувача відділом хірургічного лікування серцевої недостатності та механічної підтримки серця і легенів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З січня 2016 по січень 2017года – працює заступником директора з науково-координаційної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З січня 2017г.- призначений заступником директора по лікувально-координаційної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З травня 2014г.- головний кардіохірург МОЗ України, експерт МОЗ України зі спеціальностей “Кардіологія. Хірургія серця і магістральних судин” і “Трансплантологія”.

У 2017р. був запрошений завідувачем кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця професором Мішаловим В.Г. на посаду професора кафедри хірургії № 4.

У 2001-2002рр. працював в Ospidale Riuniti (Bergamo, Italy) і одночасно навчався в Міжнародній Школі Серця (International Heart School, Bergamo, Italy). Після закінчення успішно захистив на базі Університету г.Піза (Italy) наукову роботу “Хірургічне лікування різних форм атріовентрикулярного каналу”.

У 2003-2004рр. проходив заочну форму навчання в Європейській Школі кардіо-торакальної хірургії (European School for cardio-thoracic surgery). Руденко К.В. є учасником багатьох міжнародних конгресів і конференцій. Бере активну участь в розробці та впровадженні нових методів лікування вроджених і набутих вад серця, особливо в реконструктивної області кардіохірургії. Є одним з провідних фахівців країни в питаннях діагностики і лікування гіпертрофічної кардіоміопатії і профілактики раптової серцевої смерті.

Руденко К.В. був відповідальним виконавцем комплексної науково-дослідної роботи Інституту “Поліпшити результати радикальної корекції повної атріовентрикулярної комунікації” і захистив кандидатську дисертацію на тему “Хірургічне лікування повної форми атріовентрикулярного септального дефекту”.

З 2008р. по 2010 р.- заочний слухач факультету публічного адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України. Після закінчення отримав кваліфікацію магістра державного управління.

Президія НАМН України у 2010 році присудив Руденко К.В. академічну премію для молодих вчених за серію наукових праць “Сучасний погляд на розвиток і етапи лікування гіпертрофічної кардіоміопатії”.

У 2013 році Руденко К.В. захистив докторську дисертацію “Гіпертрофічна кардіоміопатія: проблеми діагностики і лікування”.

У 2009 році проходив стажування в Сінгапурі за програмою Hospital management (Singapore cooperation programme).

У 2010 році закінчив програму INSEAD: European Health Leadership Programme в г.Фонтебло, Франція.

Руденко К.В. має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю “хірургія серця і магістральних судин» і вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю “управління в сфері охорони здоров’я”.

У 2014 році Руденко К.В. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.

Є автором і співавтором 142 наукових робіт і 11 винаходів.

Руденко К.В. спільно з ГУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН »та Асоціацією серцево-судинних хірургів України за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України виступив ініціатором і організатором Всеукраїнського проекту« Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф ».

З жовтня 2015 року – обраний радником Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування “Українська Асоціація районних та обласних рад”.

Руденко К.В. є дійсним членом Європейської асоціації кардіо-торакальних хірургів, член правління Асоціації серцево-судинних хірургів України.

В 2017 р запрошений на посаду професора кафедри хірургії №4.

 

ЦЕМА ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ – доктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця, відповідальний на кафедрі за підготовку студентів англомовної форми навчання.

Народився 25 серпня 1982 року у м. Кіровоград.

У 1999 році із золотою медаллю закінчив середню школу.

У 2005 році закінчив з відзнакою Національний медичний університет імені О.О. Богомольця за фахом «Лікувальна справа».

З 2003 по 2005 роки працював медичним братом у проктологічному відділенні Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України.

У 2008 році із золотою медаллю закінчив Українську військово-медичну академію Міністерства оборони України за спеціальністю «хірургія», захистив магістерську роботу на тему «Оптимізація діагностично-лікувальної тактики при екстрасфінктерних норицях прямої кишки».

З 2008 по 2011 роки проходив військову службу на посадах ординатора та старшого ординатора відділення загальної та онкологічної колопроктології з палатами для хіміотерапії Головного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України.

У 2009 році під керівництвом професора Мішалова В.Г. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Обґрунтування та оцінка ефективності малоінвазивних методів лікування внутрішнього геморою».

У 2010-2011 роках працював за сумісництвом асистентом кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

З 2011 по 2014 роки проходив військову службу у лавах Служби безпеки України на посадах старшого лікаря відділення малоінвазивних технологій, начальника хірургічного відділення військово-медичного управління Служби безпеки України.

З 2011 по 2014 роки працював вченим секретарем експертної ради Міністерства освіти та науки України з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з клінічної медицини (хірургічні хвороби).

У 2014 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України за фахом державне управління у галузі охорони здоров’я.

У 2014 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему «Обґрунтування та оцінка ефективності малотравматичних методів хірургічного лікування пілонідальних кіст».

У 2014 року запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 професором Мішаловим В.Г. на посаду доцента кафедри.

У 2015 році присвоєне вчене звання «доцент» по кафедрі хірургії.

З 2015 по 2019 року виконував обов’язки вченого секретаря спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03  з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) медичних наук за спеціальностями: 14.01.01 – акушерство та гінекологія, 14.01.03 – хірургія, 14.01.09 – дитяча хірургія. Є членом апробаційної ради НМУ імені О.О. Богомольця «Загальні питання хірургії».

У 2019 році обраний за конкурсом на посаду професора кафедри хірургії № 4.

Має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності «хірургія», спеціалізацію з проктології та патологічної анатомії.

Володіє широким спектром оперативних втручань у загальній та онкологічній колопроктології, абдомінальній та загальній хірургії, впроваджує у практику сучасні методи діагностики та лікування хірургічних захворювань. Вперше в Україні впровадив сучасні малоінвазивні втручання з приводу пілонідальних кіст крижово-куприкової ділянки та геморою:

 • операція Bascom I
 • методика «cleft-lift» (операція Bascom II)
 • ультразвуковий кюретаж гострого пілонідального абсцесу (авторська методика)
 • ультразвукова підшкірна дисекція пілонідальної кісти (авторська методика)
 • операція Moshe-Gips з використанням низькочастотного ультразвуку
 • операція Karydakis
 • інфрачервона фотокоагуляція дистальних гілок верхньої прямокишкової артерії під доплерометричним контролем (авторська методика)

Працює за сумісництвом лікарем-хірургом відділення абдомінальної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України.

Систематично проводить практичні заняття зі студентами, виконує педагогічне навантаження у повному обсязі.

Цема Є.В. є співавтором 182 наукових праць (з них 14 у міжнародних англомовних виданнях), у тому числі співавтор 3-го тому підручника «Хірургія (базовий підручник)», монографії «Технічні аспекти апендектомії», «Патоморфоз вогнепальних ран м’яких тканин». Має 98 патентів України на корисну модель та 6 раціоналізаторських пропозицій.

Наукові дослідження Цеми Є.В. охоплюють широке коло питань бойової хірургічної травми, загальної та онкологічної колопроктології, абдомінальної та загальної хірургії.

Володіє англійською мовою на рівень B2 (сертифікат British Council, 2017).

Цема Є.В. входить до редакційної колегії журналу «Хірургія України» та десяти міжнародних англомовних журналів:

 • «Surgery: Open Access» (Wilmington, USA),
 • «Orthoplastic Surgery: Open Access» (New York, USA);
 • «Journal of Surgery» (New York, USA);
 • «Journal of Surgery Forecast» (Ohio, USA);
 • «World Journal of Surgery and Surgical Research» (Telangana, India),
 • Universal Journal of Surgery (Nevada, USA)
 • Annals of Operative Surgery (Chicago, USA)
 • OSP Journal of Case Reports» (London, United Kingdom)
 • Surgery online journal» (Chicago, USA)
 • American Journal of Biomedical Science & Research» (Arcadia, USA)

 

 

 

 

ДОЦЕНТИ КАФЕДРИ

МАРКУЛАН ЛЕОНІД ЮРІЙОВИЧкандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця. Відповідальний за наукову роботу кафедри

Народився 25 лютого 1955 р. в Києві.

Після закінчення середньої школи протягом року працював санітаром швидкої медичної допомоги. У 1973 р. вступив до Київського медичного інституту iмені О.О. Богомольця, який закінчив з відзнакою у 1979 р. за фахом «Лікувальна справа».

Під час навчання в інституті з 1974 по 1976 рр. працював лаборантом в Інституті проблем онкології АН УРСР, а з 1978 пo 1979 pp. — фельдшером у Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії.

Після закінчення медичного інституту в 1979 р. Маркулан Л.Ю. був зарахований за направленням на посаду лікаря-хірурга до Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії. З 1981 р. працював молодшим науковим співробітником відділення серцевої та мікросудинної хірургії, з 1982 р. — у відділенні хірургії шлунково-кишкового тракту, а з 1991 р. переведений на посаду наукового співробітника.

У 1990 р. Маркулан Л.Ю. захистив кандидатську дисертацію з хірургії на тему «Діагностика та хірургічне лікування хронічної дуоденальної непрохідності».

Має вищу лікарську кваліфікацію за спеціальністю «Хірургія».

Проводить оперативні втручання найвищого ступеня складності, впроваджує в практику сучасні методи операцій, зокрема на органах черевної порожнини.

У 1998 р. запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента кафедри. З листопада 2004 р. Маркулан Л.Ю. обіймає посаду доцента цієї кафедри. У 2006 р. йому присвоєно звання «Доцент».

Систематично проводить практичні заняття зі студентами, виконує педагогічне навантаження у повному обсязі.

Є відповідальним за наукову роботу кафедри, членом Апробаційної ради «Загальні питання хірургії».

Бере участь у підготовці робочих навчальних програм кафедри.

За час роботи Маркулан Л.Ю. опублікував понад 200 наукових праць, в тому числі є співавтором підручника «Загальна хірургія», двох томів навчального посібника «Лекції з госпітальної хірургії», «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4». Має 28 авторських свідоцтв на винаходи. Підготував лекції на теми «Диференційна діагностика «гострого живота», «Гострий живіт: лікувальна тактика», «Хірургічні захворювання органів ендокринної системи», «Післярезекційні та післяваготомні синдроми», «Гострий апендицит», «Гострий перитоніт».

Його наукові дослідження охоплюють широке коло питань гострої та хронічної патології органів травлення, судинної патології.

Працює над докторською дисертацією на тему «Діагностика, лікування та профілактика шлункових кровотеч у хворих з ускладненою ішемічною хворобою серця».

За плідну наукову роботу нагороджений премією імені О. Бойченка. Доцент Маркулан Л.Ю. у 2005 та 2007 рр. отримав відзнаки Київського міського голови. Нагороджений грамотою у благословення за старанні труди на славу Святої Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Владимиром.

 

 

 

 

seluk

СЕЛЮК ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧкандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 1 квітня 1961 p. y Чернігівській області.

У 1984 р. закінчив з відзнакою лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О.О.Богомольця за фахом «Лікувальна справа».

По закінченні інституту з 1984 по 1998 рр. працював у Київському науково-дослідному інституті клінічної та експериментальної хірургії МОЗ України: з 1984 по 1991 рр. — лікарем-хірургом, а з 1991 по 1998 pp. — науковим співробітником відділу мікрохірургії та реконструктивної пластичної хірургії.

У 1998 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Реконструктивна мікрохірургія в функціональній реабілітації хворих з дефектами та рубцевими деформаціями підошвової поверхні ступні».

В 1994 р. проходив стажування у хірургічній клініці медичного факультету Віденського університету. З 1994 по 2001 рр. Селюк В.М. брав участь у спільному науковому проекті кафедри судинної хірургії медичного факультету Віденського університету, Київського науково-дослідного інституту клінічної та експериментальної хірургії АМН України та Інституту фізіології НАН України з дослідження ішемічно-реперфузійного ушкодження тканин при патології артеріальних судин.

У 1998 р. Селюк В.М. був запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця, професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента, а з 2003р. працює на посаді доцента цієї ж кафедри.

За час роботи в клініці та на кафедрі зарекомендував себе як кваліфікований лікар-хірург, здібний викладач.

Має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Серцево-судинна хірургія». Виконує оперативні втручання найвищого ступеня складності, впроваджує в практику сучасні методи операцій.

Селюк В.М. опублікував понад 250 наукових робіт, має 23 авторських свідоцтва на винаходи, 18 раціоналізаторських пропозицій. Є співавтором підручників: навчального посібника «Лекції з госпітальної хірургії» в трьох томах, «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4».

Основні напрямки наукової роботи присвячені проблемам серцево-судинної хірургії, реконструктивної пластичної хірургії, клітинної трансплантації. Наукову роботу поєднує з посадою секретаря Апробаційної ради «Загальні питання хірургії».

Доцент Селюк В.М. нагороджений почесними грамотами та відзнаками Міністерства охорони здоров’я України, Ради Міністрів України та Київського міського голови.

 

 

Balaban

БАЛАБАН ОЛЕГ ВАЛЕРIЙОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця, заслужений лікар України.

Народився 1 червня 1966 р.

У 1983 р. закінчив середню освітню школу № 236 м. Києва, а в 1991 р. — лікувальний факультет Київського медичного інституту iмені О.О. Богомольця.

3 1992 р. працював ординатором хірургічного вiддiлення ОКЛ м. Києва.

3 1995 по 1997 pp. навчався в клінічній ординатурi на кафедрi хiрургiї №2 Київської медичної академiї пiслядипломної освiти.

З 1998 р. Балабан О.В. працює на посаді асистента, а з 2008 р. — доцента кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця, куди був запрошений завідувачем кафедри професором Мішаловим В.Г.

У 2002 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Хірургічне лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки у хворих з ожирінням ІІ—ІІІ ступеня».

Є автором та співавтором 181 наукових праць, 19 деклараційних патентів на винаходи, доцент Балабан О.В. також являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 4».

Наукові дослідження присвячені проблемам діагностики, лікування та профілактики гострого панкреатиту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчнокам’яної хвороби, проблемам пластичної та реконструктивної хірургії.

3 1996  р. Балабан О.В.. зарахований на посаду лікаря-хірурга ОКЛ м. Києва, де працює й дотепер. Балабан О.В. є лікарем-хірургом вищої категорії. Основні напрямки роботи: пластика гриж передньої черевної стінки різного ступеня складності, проктологічні втручання (хірургічне лікування геморою, анальних тріщин, парапроктитів), хірургічне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок, реконструктивно-естетичні операції. Провідний спеціаліст з лапароскопічних та малоінвазивних втручань.

У 2015 році отримав спеціалізацію з онкохірургії. Займається хірургічним лікування новоутворень шкіри, м’яких тканин,  молочної залози, органів шлунково-кишкового тракту, органів малого тазу.

Бере активну участь у науково-практичних конференціях з хірургії та суміжних спеціальностей.

За плідну роботу Балабан О.В. неодноразово отримував почесні грамоти, подяки, цінні подарунки від Київського міського голови та головного управління охорони здоров’я м. Києва. У 2013р. був нагороджений орденом Святого Володимира Київського Патріархату.

В 2016 р указом президента присвоєно звання заслуженого лікаря України.

 

 

Leshhyshyn

ЛЕЩИШИН ІВАН МИХАЙЛОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 14 червня 1963 р. на Львівщині.

Після закінчення середньої школи у 1980 р. поступив у Львівський ордена Дружби Народів медичний інститут, по закінченні якого з 1986 по 1990 pp. працював лікарем-хірургом хірургічного відділення Середино-Будської ЦРЛ Сумської області.

З 1990 по 1993 рр. Лещишин І.М. навчався у клінічній ординатурі НМУ імені О.О. Богомольця на базі кафедри факультетської хірургії № 1, а після її закінчення працював лікарем-хірургом ТМО Радянського району м. Києва в лікарні №22 (тепер № 18) і за сумісництвом — асистентом кафедри факультетської хірургії № 1 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2000 р. Лещишин І.М. був запрошений професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента кафедри хірургії № 4, де він з 2009 р. працює на посаді доцента.

Є хірургом вищої категорії.

Доцент Лещишин І.М. плідно займається проблемами хірургії органів черевної порожнини, лікування хронічних закрепів, невідкладної хірургії, хірургічного лікування ожиріння, гриж живота, діафрагмальних гриж та ахалазії кардії, симультанними операціями на органах черевної порожнини, лікуванням слабкості м’язів тазового дна.

Активною є і наукова робота Лещишина І.М. В 2008 р захистив кандидатську дисертацію на тему «Комплексне лікування і профілактика ерозивно-виразкових гострих гастродуоденальних кровотеч у хворих з інфарктом міокарда». Доцент Лещишин І.М. є співавтором 17 патентів та близько 70 статей, а такожнавчальних посібників «Практикум з хірургії – модуль 1, 4».

Нагороджений подякою Київського міського голови (2006 р.), орденом «Архистратига Михаїла» (2009р.), грамотою медичних профспілок (2011 р.), грамотою Митрополита Володимира УПЦ МП (2013 р.), Орденом Святителя Луки (2016 р.).

Секретар ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

Gojda

ГОЙДА СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.  

Народився 1 січня 1970 р. в с. Гелетинці, що на Хмельниччині.

Після закінчення зі срібною медаллю школи в 1987 р. вступив до Чернівецького державного медичного інституту, який у 1994 р. закінчив за спеціальністю «Лікувальна справа».

По закінченні інституту з 1994 по 1997 pp. проходив навчання в інтернатурі за фахом «Хірургія» на кафедрі хірургії факультету вдосконалення лікарів Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова.

У 1997 р. Гойда С.М. працював хірургом Центру шлунково-кишкових кровотеч Хмельницької обласної клінічної лікарні.

У період з 1997 по 1999 pp. проходив підготовку у клінічній ординатурі на кафедрі торакоабдомінальної і судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика.

З вересня 1999 р. Гойда С.М. працює на посаді ординатора хірургічного відділення ЦМКЛ, а з 2008р. — ОКЛ м. Києва.

З 2008 по 2019 рр. працював на посаді завідуючого відділення загальної хірургії ОКЛ м. Києва.

3 1999 по 2003 pp. заочно навчався в аспірантурі НМАПО імені П.Л. Шупика МОЗ України.

У 2005 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Профілактика і лікування післяопераційного холедохолітіазу».

У 2003 р. Гойда С.М. був запрошений асистентом на кафедру хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця, з 2008 р працює на посаді доцента кафедри.

Є хірургом вищої категорії.

Доцент Гойда С.М. є автором 61 наукової роботи, 6 деклараційних патентів на винахід, також він являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 4».

Нагороджений грамотою у благословення за старанні труди на славу Святої Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Владимиром.

 

 

 

Gonza

ГОНЗА РОМАН ВОЛОДИМИРОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця. Відповідальний за навчально-методичну роботу кафедри.

Народився 26 грудня 1978 р. в м. Києві.

У 1993 р. закінчив середню школу №238 м. Києва, а в 1996 р. — Київське медичне училище №4, і цього ж року вступив до НМУ імені О.О. Богомольця, який закінчив у 2002 р. З 2002 по 2004 рр. проходив інтернатуру на кафедрі хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2002 р. Гонза Р.В. був запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 професором Мішаловим В.Г. на посаду старшого лаборанта кафедри, з 2005 р. працює на посаді асистента.

З 2009 р. є відповідальним за навчально-методичну роботу кафедри.

3 2004 р. Гонза Р.В. зарахований на посаду лікаря-хірурга ОКЛ м. Києва, де працює й дотепер.

У 2008 р. Гонза Р.В. захистив кандидатську дисертацію на тему «Хірургічна корекція косметичних дефектів молочних залоз».

10.10.2010 року зарахований на посаду доцента кафедри хірургії №4.

23 вересня 2014 року присвоєно вчене звання доцента кафедри хірургії.

Бере активну участь в основних наукових розробках кафедри, а саме: лікування косметичних дефектів голови, тулуба, кінцівок; сучасні методи діагностики та лікування захворювань органів черевної порожнини — печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози, шлунка та кишечника.

Опублікував 125 друкованих праць, є співавтором 21 деклараційних патентів на винахід, доцент Гонза Р.В. являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4».

У 2004 р. закінчив Перші Київські державні курси іноземних мов, прослухавши повний курс відділення англійської мови.

Доцент Гонза Р. В. нагороджений Почесною грамотою Ради профспілок (2004 р.).

Одружений, виховує доньку та сина.

 

Koval

КОВАЛЬ БОРИС МИХАЙЛОВИЧкандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Дата народження: 11 січня 1979 року.

Трудову діяльність розпочав у 1999 році під час навчання медбратом відділення кардіореанімації НДІ кардіології імені М.Д. Стражеско.

Після закінчення НМУ імені О.О. Богомольця проходив інтернатуру за фахом «Хірургія» на базах кафедри хірургії №4 (2002 – 2004 рр.).

З 2004 по 2006 рр. навчався та працював в клінічній ординатурі в відділеннях серцево-судинної та загальної хірургії в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва та лікарем-хірургом в відділенні хірургії та центрі хірургічної гематології КМКЛ № 9.

З 2006 по 2014 рр. асистент, а з 2014 року доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця. З 2015 року виконує обов’язки профоргу 2-го медичного факультету НМУ.

Веде практичні заняття зі студентами 6-го курсу, читає лекції.

З 2002 року активно приймає участь та доповідає на науково-практичних конференціях з проблем судинної та реконструктивної хірургії, флебології, питань надання спеціалізованої хірургічної допомоги в умовах воєнного часу.

З 2008 року приймає участь в міжнародних клінічних дослідженнях.

В 2011 році успішно захистив дисертацію на тему: «Діагностика та хірургічне лікування хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет ІІ типу».

Автор та співавтор 85 наукових публікацій, 14 патентів на винаходи, серед яких 4 підручники, 2 методичні рекомендації, більшість з яких присвячені проблемам судинної хірургії.

З 2012 року секретар науково-практичного журналу «Хірургія України».

Має другу атестаційну категорію за фахом «Хірургія» та «Судинна хірургія», отримав спеціалізацію з ультразвукової діагностики.

В своїй практичній діяльності виконує оперативні втручання при гострих та хронічних захворюваннях периферичних артерій (облітеруючий атеросклероз, ендартеріїт, тромбози та емболії). Займається лікуванням хронічних захворювань вен та їх ускладнень, венозних тромбозів. Виконує відкриті та сучасні ендовенозні методи лікуванння хронічних захворювань вен.

Основну практичну діяльність з 2006 року проводить в клініці судинної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ”. Веде активну практичну та консультативну діяльність за фахом «Судинна хірургія» в клініках міста Києва: відділення хірургії Центрального госпіталя Служби безпеки України (2011-2012 рр., в подальшому позаштатний консультант), ДП МНПО «Медбуд» (з 2013 р.), науково-практичний центр нейрореабілітації NODUS (з 2015 р.), клініка «Оксфорд Медікал» (з 2016 р.).

В серпні 2014 року був відряджений в місто Харків, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону МО України, в складі команди підсилення, для надання допомоги пораненим з зони АТО.

Пройшов стажування в Балтійській клініці вен (Литва, Рига, 2017) та клініці судин Брудновського госпіталя (Польша, Варшава, 2018).

Нагороджений почесною грамотою профспілки медичних працівників м. Києва (2008 р.). Отримав відзнаку МО України «За сприяння Збройним Силам України» (№985, 2016 р.).

 

 

 

Kostromin

КОСТРОМІН ГРИГОРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 20 березня 1977 р.

У 1994р. закінчив середню школу у м. Києві.

Після закінчення НМУ імені О.О. Богомольця у 2000 р. запрошений завідуючим кафедри хірургії №4 Мішаловим В.Г. на посаду старшого лаборанта кафедри та одночасно проходив інтернатуру за фахом «Хірургія» на базах кафедри хірургії №4, де з 2009 р. він працює на посаді асистента кафедри.

У 2002 р. отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за фахом «Хірургія».

У листопаді 2012 р. Костромін Г.О. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Хірургічне лікування хворих на аневризму черевного відділу аорти у поєднанні з ішемічною хворобою серця».

Є автором 39 наукових робіт, 8 патентів та 1 авторського свідоцтва на твір, є співавтором навчальних посібників «Практикум з хірургії – модуль 2, 4». Постійно бере участь у різноманітних конференціях та з’їздах.

Основні напрямки його практичної та наукової роботи присвячені проблемам судинної та невідкладної абдомінальної хірургії.

З 2017 р працює на посаді доцента кафедри. Відповідає за виробнику практику.

Одружений, виховує доньку та сина.

 

 

Maksymenko

Максименко Михайло Васильович, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 1978 року. Закінчив медичний факультет Сумського Державного Університету у 2002 році.

З 2002 по 2004 р.р. пройшов інтернатуру на кафедрі торако-абдомінальної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти за фахом «хірургія».

З 2004 по 2006 р.р. навчався у клінічній ординатурі на кафедрі медицини невідкладних станів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за фахом «хірургія».

З 2006 р. по 2009 р. навчався в очній аспірантурі на кафедрі медицини невідкладних станів.

Достроково в спеціалізованій вченій раді Д 26.613.08 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, 29 жовтня 2009 р. захистив кандидатську дисертацію на тему:  «Оптимізація хірургічного лікування гострих судинних захворювань кишечника у пацієнтів похилого та старечого віку», за спеціальністю 14.01.03 – хірургія.

Працюючи над дисертаційною роботою в аспірантурі Максименко М.В. був удостоєний академічної стипендії Кабінету Міністрів України ім. М.С. Грушевського.

З грудня 2009 р. по листопад 2010 р. працював старшим лаборантом на кафедрі медицини невідкладних станів НМАПО імені П.Л. Шупика.

З грудня 2010 р. обраний за конкурсом на посаду асистента кафедри медицини невідкладних станів.

2011 року отримав сертифікат В2 з польської мови.

З 2015 року обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри медицини невідкладних станів.

В 2017 році отримав вчене звання доцента.

З 2017 року обраний членом-кореспондентом Міжнародної Академії Освіти і Науки по відділенню медицини.

З 2019 року працює на кафедрі хірургії №4 на посаді доцента. За час роботи на кафедрі зарекомендував себе як висококваліфікований викладач, науковець та лікар.

Загальний педагогічний стаж складає 9 років.

З 2006 року працював лікарем-хірургом у КМКЛ №11 та КМКЛШМД. Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю хірургія з 2012 року. В повному обсязі виконує лікувально-консультативну роботу. Користується заслуженим авторитетом і повагою як у пацієнтів, так і у колег. Володіє сучасними методами діагностики та лікування.

Максименко М.В. постійно розвивається та удосконалюється як практичний лікар-хірург.

Пройшов курси тематичного удосконалення:

 • «Лапароскопічна хірургія та інші сучасні хірургічні технології» (2006),
 • «Основи судинної хірургії» (2010),
 • «Сучасні малоінвазивні методики флебології» (2011),
 • «Малоінвазивні втручання при патології підшлункової залози» (2011),
 • «Актуальні питання медицини невідкладних станів» (2012),
 • «Підготовка кадрового резерву НМАПО (Англійська мова для ПВС)» (2016),
 • «Надання екстреної медичної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій та катастроф» (2019).

Отримав спеціалізацію з:

 • травматології (2012),
 • управління охороною здоров′я (2012),
 • медицини невідкладних станів (2015),

Лікарський стаж – 17 років.

Cертифікат – В2 (Slavic Languages Center B2, польська мова), навчається на курсах з вивчення англійської мови. За період з 2006 по 2019 рр. опубліковано 135 робіт у фахових виданнях ВАК України, отримано 27 патентів України на корисну модель, 2 інформаційних листа, 9 навчальних посібників, 1 підручник, 3 методичні рекомендації та 1 монографія, робіт в журналах, які входять до Scopus –3, кількість статей без співавторів -5.

 

 

Myrgorodskyj

МИРГОРОДСЬКИЙ ДЕНИС СЕРГІЙОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця. 

Народився 31 грудня 1974 р. в м. Києві.

З 1981 по 1989 рр. навчався в середній школі № 57.

З 1989 по 1992 рр. навчався в Київському медичному училищі № 4, яке закінчив з відзнакою.

З 1994 по 2000 рр. навчався в НМУ імені О.О. Богомольця. Під час навчання активно займався громадською роботою. З 1997 по 2001 рр. – голова студентського наукового товариства імені О.А. Киселя. З 2002 по 2008 рр.– голова Ради молодих вчених НМУ імені О.О. Богомольця. Організував та провів 12 міжнародних конференцій. В 2000 р. за кращу студентську наукову роботу отримав премію АМН України.

У 2000-2002 рр. Миргородський Д.С. працював на посаді старшого лаборанта кафедри хірургії №4 НМУ ім. О.О. Богомольця, одночасно проходив навчання в інтернатурі за фахом “Хірургія”. З 2002 по 2004 рр. навчався в клінічній ординатурі на цій кафедрі.

3 2002 р. зарахований на посаду лікаря-хірурга відділення серцево-судинної хірургії ОКЛ, де й працює по цей час.

З 2004 по 2007 р. – стипендіат Кабінету Міністрів України.

З 2004 по 2007 р. проходив навчання в очній аспірантурі на кафедрі хірургії №4 НМУ ім. О.О. Богомольця.

У 2010 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Тромболітична терапія гострих венозних тромбозів (експериментально-клінічне дослідження)”.

З 2008 р. по 2019р – асистент кафедри хірургії №4.

В 2019 р обраний на посаду доцента кафедри хірургії №4.

В 2014-2018рр працював заступником декана по роботі з іноземними студентами.

З 2010 по 2013 рр. проходив навчання в Академії державного управління при президенті України на факультеті державного управління у сфері охорони здоров’я. Отримав диплом магістра державного управління.

Має вищу лікарську категорію. Спеціалізація Миргородського Д.С. – судинна хірургія. Виконує операції з приводу артеріальної, венозної, загально-хірургічної патологій.

Є автором та співавтором 85 друкованих наукових праць, у тому числі 3 деклараційних патентів, навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 2,4», має більше 50 виступів на конфренціях, з’їздах, конгресах. Володіє англійською мовою (сертифікат В2 British counsil).

Нагороджений Подякою Київського міського голови (2001 р.), Почесною грамотою Ради профспілок (2004, 2013 рр.).

 

 

Kozubovych

КОЗУБОВИЧ РУСЛАН МИКОЛАЙОВИЧ – кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 24 серпня 1975 р. в смт. Томашгород Рівненської області.

В 1994 р. закінчив Рокитнівське медичне училище Рівненської області, а в 2000 р. – НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 2000 по 2001 рр. навчався в Українській військово-медичній академії. З 2001 по 2003 рр. навчався в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія».

З 2003 р. Козубович Р.М. працює лікарем-хірургом в хірургічному відділенні КМКЛ № 9.

З 2009 р. він є асистентом кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У жовтні 2012 р. Козубович Р.М. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості діагностики та надання спеціалізованої допомоги хворим з гіпокоагуляційним синдромом в невідкладній абдомінальній хірургії».

Свою практичну діяльність поєднує з науковою. Козубович Р.М. є автором 45 друкованих робіт. Постійно приймає участь у різноманітних конференціях та з’їздах.

Основні напрямки його практичної та наукової роботи присвячені проблемам невідкладної абдомінальної хірургії, хірургічній тактиці при оперативних втручаннях у хворих з вродженими та набутими коагулопатіями, впровадженню новітніх лапароскопічних технологій в абдомінальній хірургії.

В 2014 році – спеціалізація із судинної хірургії. Володіє різними видами операцій артеріального шунтування.

Володіє іноземною мовою.

 

АСИСТЕНТИ КАФЕДРИ

 

 

Zarya

ЗАРЯ ІГОР ЛЕОНІДОВИЧкандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 31 липня 1964 р. у м. Димитрові Донецької області, в сім’ї шахтаря.

У 1987 р. закінчив Чернівецький медичний інститут зі спеціальності «Лікувальна справа».

3 1987 по 1988 рр. Заря І.Л. проходив інтернатуру на кафедрі загальної хірургії Донецького медичного інституту. Потому працював хірургом хірургічного відділення Димитрівської міської клінічної лікарні. З 1991 по 1993рр. проходив підготовку у клінічній ординатурі при кафедрі хірургії та проктології Харківського інституту підвищення кваліфікації.

У 1994 р. під керівництвом проф. Б.М. Доценка захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності «Хірургія» на тему «Шляхи оптимізації діагностики та лікування хворих на гострий гнійний холангіт».

3 1995 р. Заря І.Л. працював хірургом у міській клінічній лікарні № 10, а пізніше, того ж року, — асистентом кафедри загальної хірургії № 1 НМУ під керівництвом професора Земскова В.С.

3 1999 р. працює асистентом кафедри хірургії №4 під керівництвом професора Мішалова В.Г.

Його спеціалізація включає в себе загальну хірургію, проктологію, хірургію жовчних шляхів.

Заря І.Л. є автором 70 друкованих робіт у періодичних медичних виданнях.

Одружений, виховує двох доньок.

 

 

Malynovska

МАЛИНОВСЬКА ЛЕСЯ БОГДАНІВНА – кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народилася 7 серпня 1977 р. в м. Києві.

Малиновська Л.Б. закінчила ліцей «Еко» № 198 із золотою медаллю і вступила до НМУ імені О.О. Богомольця, який закінчила у 2001 р. за спеціальністю «Лікувальна справа». З 2001 по 2003 рр. проходила інтернатуру: заочний цикл – у II хірургічному відділенні Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги; очний цикл – на кафедрі хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2002 р. Малиновська Л.Б. запрошена завідуючим кафедри, професором Мішаловим В.Г. на посаду старшого лаборанта кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця. З 2006 р. займає посаду асистента кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію в НМАПО імені П.Л. Шупика на тему «Профілактика кардіальних ускладнень при хірургічному лікуванні хворих на хронічну ішемію нижніх кінцівок, поєднану з ішемічною хворобою серця».

Є автором та співавтором 87 наукових публікацій та 7 деклараційних патентів, являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 2, 4». Постійно бере участь у різноманітних конференціях та з’їздах, у тому числі з доповідями. Має два дипломи I та II ступеня за наукові роботи, представлені на конференціях молодих вчених.

3 2005 по 2014 рр. працювала в приймальній комісії НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2012 року – секретар кафедри хірургії №4, з 2014 року призначена секретарем Вченої ради медичного факультету №2 НМУ імені О.О. Богомольця.

Лікар вищої категорії за фахом «Хірургія» та  першої категорії за фахом  «Судинна хірургія».

Основні напрямки практичної та наукової роботи присвячені вирішенню проблем судинної та невідкладної абдомінальної хірургії.

В 2004 та 2013 рр. нагороджена Почесними грамотами Ради профспілки працівників охорони здоров‘я.

 

 

 

Byk

БИК ПАВЛО ЛЕОНІДОВИЧ– кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 2 червня 1983 р. в м. Нововолинську Волинської області.

У 2000 р. закінчив Нововолинський обласний ліцей із золотою медаллю.

У 2000-2006 рр. навчався в НМУ імені О.О. Богомольця, котрий закінчив з відзнакою. Під час навчання в університеті брав активну участь у роботі СНТ імені О.А. Киселя, займався в наукових гуртках при НДЛЦ (зараз Інститут проблем патології), хірургії, патофізіології. Бик П.Л. займав призові місця на Всеукраїнських студентських олімпіадах з біохімії (2002 р.), патофізіології (2003 р.), оперативної хірургії (2004 р.), хірургії (2006 р.), різноманітних наукових конференціях студентів та молодих вчених.

У 2006 р. Бик П.Л. запрошений завідувачем кафедри професором Мішаловим В.Г. на посаду старшого лаборанта кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця та зарахований на навчання в інтернатурі на кафедрі за спеціальністю «Хірургія».

З 2009 р працює за сумісництвом асистентом кафедри а з 2013 р – на повну ставку.

В травні 2015 р захистив кандидатську дисертацію на тему «Профілактика та лікування злукової хвороби очеревини при відкритих абдомінальних операціях з  розкриттям просвіту травного каналу»

Має 62 друковані роботи, з них 12 патентів, є співавтором навчальних посібників «Практикум з хірургії – модуль 1 та модуль 4».

Хірург вищої кваліфікаційної категорії. Профіль практичної та наукової діяльності включає абдомінальну та невідкладну хірургію.

Куратор студентського наукового гуртка кафедри.

 

 

 

 

ZAVODOVSKYJ

ЗАВОДОВСЬКИЙ ЄВГЕН СЕРГІЙОВИЧ – кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 20 січня 1984 р.

У 2001 р. закінчив Український медичний ліцей НМУ імені О.О. Богомольця, а в 2007 р. — НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2007 р. Заводовський Є.С. був запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця, професором Мішаловим В. Г. на посаду старшого лаборанта кафедри. 3 лютого 2008 р. зарахований в інтернатуру на кафедрі хірургії №4, після закінчення якої отримав кваліфікацію «Лікаря-хірурга». З 2010 р. працює асистентом за сумісництвом.

В 2016 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Профілактика та лікування хірургічних ускладнень перитонеального діалізу у хворих з термінальними стадіями хронічного захворювання нирок».

Є автором 32 друкованих робіт, являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 2, модуль 4».

Вивчає питання діагностики та лікування гострої абдомінальної патології, хронічної венозної недостатності та варикозної хвороби.

Вільно володіє англійською мовою.

 

 

MATVYEYEV

МАТВЄЄВ РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 13 квітня 1984 р. у Чернігівській області.

Закінчив дев’ять класів Вороньківської загальноосвітньої школи, а у 1999 р. зарахований учнем Українського медичного ліцею при НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2007 р. закінчив НМУ імені О.О. Богомольця з відзнакою.

3 1 серпня 2007 р. працює в НМУ імені О.О. Богомольця на кафедрі хірургії №4 на посаді старшого лаборанта кафедри, а з 2010р. – асистентом.

Автор 32 наукових друкованих праць, 5-и патентів на винахід та методичних розробок практичних занять з хірургії для студентів 4, 5, 6 курсу, всеукраїнських методичних розробок по лікуванню хронічного панкреатиту. Учасник та член організаційного комітету міжнародних науково-практичних конференцій, з’їздів молодих вчених. Виступає науковим керівником молодих науковців.

В 2016 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Мініінвазивні та еферентні методи в комплексному лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом». 

Лікар першої категорії. Має додаткову спеціалізацію – «УЗД діагностика». Член асоціації хірургів Києва та Київської області. Бере участь в чергуваннях клініки по наданню ургентної хірургічної допомоги (база: Олександрівська клінічна лікарня м.Києва ) як «лікар хірург» та «лікар УЗД», виконує складні оперативні втручання з приводу хірургічної патології органів черевної порожнини та м’яких тканин, в тому числі – біопсія та пункційно-дренуючі маніпуляції під УЗ контролем, проводить еферентні методи лікування (плазмаферез) тяжким хворим. Володіє навиками судинної, пластичної хірургії, УЗД.

Секретар ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

 

MYASNYKOV

МЯСНИКОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця

Народився 15 квітня 1972 році в місті Києві.

З 1987 по 1989 працював на посаді санітара відділення мікрохірургії ДСКБ №14 м. Києва.

В 1995 році закінчив з відзнакою IІ лікувальний факультет Українського державного медичного університету імені О.О.Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа».

Під час навчання в університеті (1992 – 1994) працював на посадах медичної сестри ВРІТ Київського НДІ серцево-судинної хірургії, медичної сестри ВРІТ та гіпсотехніка травмпункту НПО швидкої медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

З 1995 по 1997 навчався в інтернатурі за фахом “Хірургія” на базі НПО швидкої медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

З 1995 по 1996 проходив магістратуру на кафедрі швидкої і невідкладної допомоги Київського державного інституту удосконалення лікарів. У 1996 році захистив магістерську роботу на тему “Порівняльна оцінка критеріїв тяжкості перитоніту у хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки» і отримав ступень магістра медицини.

З 1996 по 1999 проходив  аспірантуру на кафедрі пульмонології КМАПО ім. П.Л.Шупика У 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Клініка, діагностика та лікування закритого ушкодження діафрагми”.

З 1999 по 2002 працював торакальним хірургом відділення політравми КМКЛ №17 м.Києва.

Має вищу лікарську кваліфікацію за спеціальністю «Торакальна хірургія».

З 2003 працює завідувачем відділенням політравми КМКЛ №17.

У 2014 р. Мясніков Д.В. був запрошений професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента кафедри хірургії № 4.

Мясніков Д.В. опублікував 28 наукових праць, має 2 рацпропозиції та 1 патент на винахід.  Мясніков  Д.В. є співавтором учбового видання «Политравма. Хирургия, травматология, анестезиология, интенсивная терапия»

 

 

IVANTSOK

ІВАНЦОК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧкандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Народився 24 квітня 1984 р. У 2001 р. закінчив загально освітню школу №8, м. Бориспіль.

З 2001 по 2007 рр. навчався в НМУ ім. О.О. Богомольця та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» і здобув кваліфікацію «Лікар».

З 2007 по 2010 рр. проходив навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія» на базі Олександрівської клінічної лікарні м. Києва. За період 2010 -2012 рр. навчався  в клінічній ординатурі за спеціальністю «Хірургія».

З 2012 по 2015 рр. навчався  в аспірантурі на кафедрі хірургії №4 Національного медичного університету ім.. О.О.Богомольця. Під керівництвом професора Мішалова В.Г. захистив кандидатську дисертацією на тему: «Хірургічне лікування ускладнених форм гострого холециститу з використанням лапароскопічної техніки у осіб похилого та старечого віку із ішемічною хворобою серця», та здобув науковий ступень кандидата медичних наук.

З грудня 2015 року по теперішній час працює асистентом на кафедрі хірургії №4 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Є автором 20 друкованих робіт, має 7 патентів України.

Володіє англійською мовою.

Постійно підвищує свій рівень теоретичних і практичних знань.

Бере активну участь у науково практичних конференціях з хірургії та суміжних спеціальностей.

Користується авторитетом в колективі , серед  хворих і студентів.

 

 

KRYVORCHUK

КРИВОРЧУК ІГОР ГРИГОРОВИЧ – кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 13 грудня 1965 року.

У 1983 році закінчив середню освітню школу №3 м. Бровари, в 1992 році – лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця.

З 1992 року працював ординатором хірургічного відділення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

З 2008 року – працює на посаді заступника головного лікаря з хірургічної допомоги  Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Гостра мезентеріальна ішемія: особливості діагностики, лікування та шляхи її корекції».

Є автором та співавтором 25 наукових праць, 2 деклараційних патентів на винаходи. Наукові дослідження присвячені проблемам діагностики, лікування та профілактики нострого панкреатиту, тромбозу мезентеріальних судин, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчокам’яної хвороби.

Криворчук І.Г. – є лікарем вищої категорії.

Основні напрямки роботи: пластика гриж передньої черевної стінки різного ступеня складності, проктологічні операції, хірургічне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок.

Бере активну участь у науково практичних конференціях з хірургії та суміжних спеціальностей.

За плідну роботу Криворчук І.Г. неодноразово отримував почесні грамоти та подяки.

У 2011 році нагороджений орденом Святого Луки Київського Патріархату.

 

 

 

 

 

 

kuzmenko

КУЗЬМЕНКО ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ – асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 19 січня 1976 р. у м. Краматорськ Донецької області. У 1993-1999рр. навчався у Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького. на медичному факультеті №2. У 1999-2014р. працював у ДУ «Інститут невідкладної та відновної хірургії ім. В.К Гусака Національної  Академії медичних наук України» на посаді лікаря-хірурга судинного та здобув вищу кваліфікаційну категорію з судинної хірургії. З вересня 2014р. запрошений завідувачем кафедри професором Мішаловим В.Г. до роботи на кафедру, де працює на посаді старшого лаборанту кафедри хірургії №4. Є автором та співавтором 22 статей у профільних вітчизняних та закордонних журналах. Останніми роками (2010-2014рр.) спеціалізується на флебології, вивчає та впроваджує в клінічну практику новітні мініінвазивні методики лікування захворювань вен, варикозної хвороби нижніх кінцівок тощо (лазерна коагуляція, склеро терапія та ін.). Виконує дисертаційну роботу на тему «Комбіновані мініінвазивні методики у лікуванні варикозної хвороби класу С2».

 

 

 

 

 

ohocka

ОХОЦЬКА ОЛЬГА ІГОРІВНАкандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народилася 11 березня1983 р. в м. Києві.

В 2000 р. закінчила школу № 193 із золотою медаллю та вступила до НМУ імені О.О. Богомольця, по закінченні якого у 2006 р. отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Лікувальна справа” та здобула кваліфікацію «Лікар».

З 2006 р. Охоцька О.І. продовжила навчання в інтернатурі на кафедрі хірургії №4 для отримання кваліфікації зі спеціальності «Хірургія». Після закінчення інтернатури вступила до клінічної ординатури на базі кафедри хірургії №4.

З 2011 р. навчається в аспірантурі на базі кафедри хірургії №4. Виконує дисертаційну роботу на тему «Хірургічна корекція статі у хворих на жіночий транссексуалізм».

Є автором 51 друкованої роботи, являється співавтором 2 патентів. З 2007 р. приймає участь у науково-дослідницькій роботі кафедри: «Інновації в пластичній та реконструктивній хірургії». Виступає з доповідями на науково-практичних конференціях, що проводить кафедра та міжнародних конференціях.

Вільно володіє англійською мовою.

У 2009 р. Охоцька О.І. нагороджена орденом Святої Варвари Київського патріархату.

Практична та наукова діяльність включають судинну хірургію. Працює над виконанням кандидатської дисертації на тему «Покращення результатів лікування хворих з вогнепальними пораненнями магістральних судин нижніх кінцівок».

 

 

 

 

 

VAMUSH

ВАМУШ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця, завідувач хірургічним віділеням Олександрівської клінічної лікарні м. Києва

Народився 5 червня 1974 р. у м. Чернівці.

Закінчив Буковинську державну медичну академію в 1997 р.

З 1997 р працював хірургом в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва.

З 2019р – завідувач хірургічного відділення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

3 жовтня 2019 р. працює асистентом кафедри  хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Автор 8 наукових друкованих праць. Хірург вищої категорії. Виконує весь спектр хірургічних втручань на органах черевної порожнини та м’яких тканинах.

 

 

 

 

 

 

 

 

LOBANOVA

ЛОБАНОВА ОКСАНА МИХАЙЛІВНА – кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

1977 року народження, українка.

У 2001 році закінчила лікувальний факультет Тернопільської державної медичної академії імені І.Я. Горбачевського. З 2001 по 2003 рр. навчалась в інтернатурі за фахом «Хірургія» в НМУ імені О.О. Богомольця на базі КМКЛШМД. Після закінчення інтернатури працює в 2 хірургічному відділенні КМКЛШМД  по теперішній час.

Має вищу кваліфікаційну категорію з фаху «Хірургія».

В  2009  році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук.

З 2019 року асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Основні напрямки практичної та наукової роботи присвячені вирішенню проблем панкреато-гепатобіліарної систем.

 

 

СТАРШІ ЛАБОРАНТИ КАФЕДРИ

 

 

mahinya

МАХИНЯ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця.

Народився 9січня 1991 року в місті Києві.

В 2010 році закінчив Перший Київський медичний коледж з відзнакою.

В 2016 році закінчив медичний факультет №1 НМУ імені О.О. Богомольця.

За період навчання в університеті – член студентського наукового товариства імені О.А. Киселя та студентського Парламенту НМУ імені О.О. Богомольця. Відмінник навчання. Занесений до Золотої книги пошани.

З 2013 року староста курсу, а з 2015 року – Голова Студентської  ради медичного факультету №1. В 2013 році  – стипендіат іменної стипендії Вченої Ради НМУ імені О.О. Богомольця,  2014 році – стипендії  імені О.О. Богомольця, 2015 році – стипендії імені М.М. Амосова, в 2016 році – іменної стипендії Кабінету Міністрів України.

З  1 серпня 2016 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія». Є автором та співавтором 5 друкованих праць. Володіє англійською мовою.

З 2018 р працює за сумісництвом на посаді асистента кафедри хірургії №4.

 

 

 

 

 

 

 

avgustinovich

АВГУСТИНОВИЧ ІВАН ІГОРОВИЧ старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця.

Народився 12 травня 1988 року в Рівненській обл. смт Зарічне. В 2008 закінчив КВНЗ Чорнобильське медичне училище, в 2014 році закінчив медичний факультет №3 НМУ імені О.О. Богомольця з відзнакою. Був занесений до Золотої  книги пошани.

За період навчання був членом студентського наукового товариства імені О.А. Киселя та студентського Парламенту НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2009 н.р. староста курсу, з 2012 н.р. – Голова Студентської  ради медичного факультету № 3. В 2010 та 2011 роках  – стипендіат іменної стипендії Вченої Ради НМУ імені О.О. Богомольця,  в 2012 році – стипендії  імені О.О. Богомольця.  2013 році – за успіхи у навчанні та активну громадську роботу преміант Голови КМДА. З  1 серпня 2014 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю « Хірургія». Є автором та співавтором 8 друкованих праць. З 2014 р працює директором студентського містечка НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dubenko

ДУБЕНКО ДМИТРО ЄВГЕНІЙОВИЧ старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця.

Народився 1993 року в родині лікарів.

В 2011 році закінчив Київську гімназію східних мов №1, вивчав китайську мову. Обіймав посаду голови шкільного самоврядування.

В 2011 році вступив до НМУ ім. О.О. Богомольця на медичний факультет №2.

Протягом періоду навчання був старостою студентських наукових гуртків кафедр Оперативної хірургії та топографічної анатомії, Акушерства і гінекології №3, Радіології та радіаційної медицини. Був профоргом курсу, членом ради СНТ ім. Киселя. Відповідав за міждисциплінарну співпрацю студентських наукових гуртків. Лауреат стипендії Вченої ради НМУ та стипендії імені В.С. Земскова.

Переможець Всеукраїнських олімпіад з хірургії (2017 рік) та оперативної хірургії.

Учасник міжнародних конференцій в ролі доповідача. Переможець Всеукраїнських науково-практичних конференцій за кращі наукові роботи (м. Харків, Івано-Франківськ, Суми). Має 11 наукових робіт, з них 3 надруковані в зарубіжних виданнях. Володіє англійською мовою.

В 2017 році закінчив НМУ ім.О.О.Богомольця з відзнакою. Внесений до Золотої книги пошани НМУ.
З  1 серпня 2017 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія».  За сумісництвом працює на кафедрі оперативної хірургії та топографічної анатомії.

 

 

 

 

korotya

КОРОТЯ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця

Народився 2 серпня 1994 року в Чернігівській області в м. Ічня

В 2011 році закінчив з відзнакою гімназію імені С.Васильченка в м.Ічня. В 2017 закінчив медичний факультет №1 НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа»

За період навчання: член наукового студентського імені О.А.Киселя, член Профкому студентів, голова Служби Безпеки Університету студентського Парламенту НМУ, голова студентського технічного секретаріату Приймальної комісії НМУ.

З 2011 по 2014 рр. працював лаборантом на кафедрі анатомії людини.

Має друковану роботу на тему «Особливості клітинного імунітету у хворих з коморбідною патологією: артеріальна гіпертензія та цукровий діабет 2 типу». Співпрацює з Науково-дослідницьким інститутом експериментальної та клінічної медицини.

З  1 серпня 2017 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія». За сумісництвом працює на кафедрі оперативної хірургії та топографічної анатомії.

В період з 1.12.2018 року по 28.02.2019 року добровольцем приймав участь в зоні АТО/ООС у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова на посаді лікаря-хірурга. Кандидат у відборі для нагородження орденом Святого Пантелеймона в номінації «Взірець служіння суспільству».

 

 

 

 

BURAKOV

БУРАКОВ ОЛЕКСАНДР ВАДИМОВИЧ – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ ім О.О. Богомольця.

Народився 21 липня 1995 року в Дрнецькій області в м. Єнакієво.

В 2012 році закінчи Гімназію №37 в місті Єнакієво.

В 2012 році поступив до Донецького національного медичного університету ім М. Горького на лікувальний факультет №1.

З 2012 по 2013 рік був лаборантом на кафедрі анатомії людини.

В 2014 році перевівся на 3 курс НМУ ім. О.О. Богомольця.

В 2018 році закінчив медичний факультет №2 за спеціальністю «Лікувальна справа» і здобув кваліфікацію «Лікар».

З 1 серпня 2018 року – старший лаборант на кафедрі хірургії №4 НМУ ім О.О. Богомольця, де проходить інтернатуру за спеціальністю «Хірургія».

 

 

 

 

TYULYUKIN

ТЮЛЮКІН ІЛЛЯ ОЛЕГОВИЧ – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ ім О.О. Богомольця.

Народився  1990 року. Закінчив І медичний факультет Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Під час навчання в університеті брав активну участь в роботі студентського наукового гуртка кафедри травматології та ортопедії НМУ, приймав участь в роботі наукових конференцій, підготувці доповідей, присвячених проблемам лікування переломів та захворювання суглобів, досліджував впровадження нових методів оперативного та консервативного лікування хворих.

Під час навчання працював в операційному блоці Київської міської клінічної лікарні №8 медичною сестрою.

Після закінчення НМУ імені О.О. Богомольця 2013 року зарахований на посаду лікаря-інтерна зі спеціальності «медицина невідкладних станів».

У 2015 році отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Медицина невідкладних станів».

З 2013 по 2015 рік працював спортивним лікарем ХК «Сокіл» м. Київ.

З 2015 по 2017 рік проходив навчання в клінічній ординатурі на кафедрі медицини невідкладних станів Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

З 2015 по 2018 рік працював на базі Бориспільської філії  КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» лікарем з медицини невідкладних станів.

Під час проходження інтернатури та клінічної ординатури регулярно відвідував та брав участь у роботі наукових конференцій та конгресів з медицини невідкладних станів, хірургії та суміжних дисциплін.

З 2017 року працює старшим лаборантом кафедри хірургії стоматологічного факультету, а з 2019 року кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на базі КМКЛШМД.

В листопаді 2017 року пройшов спеціалізацію з лапароскопічної холедохоскопії в Life and Health Sciences Research Institute (ICVS), School of Medicine, University of Minho м. Брага, Португалія.

З 2017 по 2018 рік пройшов спеціалізацію та отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Хірургія».

З 2018 року працює лікарем-хірургом КМКЛ №11.

За період з 2013 по 2019 рр. опубліковано 35 робіт у фахових виданнях ВАК України, отримано 4 патенти України на корисну модель, 1 інформаційний лист.

 

 

 

 

DANCHENKO

ДАНЧЕНКО ПОЛІНА АНАТОЛІЇВНА – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народилася 12 січня 1996 року в с.м.т. Новоайдар Луганської області.

В 2013 році закінчила Український медичний ліцей НМУ ім. О.О. Богомольця, в 2019 – Медичний факультет №2 НМУ ім. О.О. Богомольця.

За період навчання пройшла академічний курс з кардіохірургії Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії (EACTS Academy Courses) та стала членом Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії (EACTS). Протягом двох років була старостою гуртка з військової хірургії на базі кафедри хірургії №4, членом Студентського Парламенту Університету.

Щорічно приймає участь у вітчизняних та міжнародних наукових конференціях, конгресах, симпозіумах. У 2017 році пройшла стажування в Universitätsklinikum Schleswig-Holstein (відділення загальної хірургії та онкології, відділення кардіохірургії), Campus Lübeck (Німеччина); John’s Hopkins Hospital (відділення дитячої кардіохірургії і трансплантології), Baltimore (США), у 2018 році – у лікувально-діагностичному центрі «Добробут» (відділення кардіології і кардіохірургії).

Має 7 друкованих робіт як у вітчизняних, так і міжнародних періодичних медичних виданнях, є співавтором 1 патенту на корисну модель. Вільно володіє англійською, німецькою, шведською мовами, сучасними методами обробки наукової інформації та літератури.

З 2019 працює на посаді старшого лаборанта на базі відділення міні-інвазивної та реконструктивної хірургії серця ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова» НАМН України.

 

ЛАБОРАНТ КАФЕДРИ


SAMOLYGA

САМОЛИГА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА – лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

САМОЛИГА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА – лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народилася 1960 р.

Закінчила київську школу № 76, а в 1979 р. з відзнакою — Київське медичне училище № 2 зі спеціальності «Медична сестра».

З 1979 р. працювала у клінічній лікарні № 7 медичною сестрою відділення пульмонології, з 1983р. — медичною сестрою ІІ відділення у Київському науково-дослідному інституті клінічної та експериментальної хірургії (медична сестра маніпуляційного кабінету, палатна медична сестра, медична сестра гнійної перев’язочної відділення).

У 1998 р. запрошена на посаду лаборанта з медичною освітою на кафедру хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця, де працює й дотепер.

 

 

 

 

 

 

АСПІРАНТИ КАФЕДРИ

 

 

OGORODNIK

ОГОРОДНІК ТИМУР ОЛЕКСАНДРОВИЧаспірант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 1 березня 1989 року. У 2005р. закінчив загально-освітню школу №138, м. Київ.

З 2005 по 2011 рр. навчався в НМУ ім. О.О. Богомольця та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» і здобув кваліфікацію «Лікар».

З 2011 по 2014 рр. проходив навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія» на базі Олександрівської клінічної лікарні м. Києва. За період 2014 -2016 рр. проходив клінічну ординатуру за спеціальністю «Хірургія».

У 2016 році вступив до аспірантури за спеціальністю «Хірургія» на базі кафедри хірургії №4.

Огороднік Т.О. працює над виконанням кандидатської дисертації, є автором 7-ми друкованих робіт.

 

 

 

 

 

 

PANCHUK

ПАНЧУК ОРЕСТ ВІКТОРОВИЧ аспірант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Народився 25.08.1989р. в смт. Гриців, Хмельницька область.

Навчався у Грицівській ЗОШ I-III ступенів з 1995 по 2006 р.

З 2006 по 2012 р. навчався у НМУ ім. О.О.Богомольця на лікувальному факультеті №2 та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобув кваліфікацію «Лікар».

В 2009 р. працював за сумісництвом у КМКЛ №17 на посаді медичної сестри.

З 2012 по 2015р. навчався в інтернатурі за спеціальністю «хірургія» на базі кафедри хірургії №4 НМУ ім. О.О.Богомольця, та проходив заочну частину на базі Ізяславської ЦРЛ.

З 2012 по 2015 р. навчався в магістратурі  на кафедрі хірургії №4 НМУ ім. О.О.Богомольця. Захистив магістерську роботу на тему «Трансплантація аутологічних стовбурових клітин жирової тканини в комплексному лікуванні хронічної ішемії нижніх кінцівок».

З 2015 по 2017 р. навчався в клінічній ординатурі по спеціальності  «хірургія» на кафедрі хірургії №4 НМУ ім. О.О.Богомольця.

З 2017 навчається в аспірантурі на кафедрі хірургії №4.

В 2017 пройшов стажування в Klinik für Plastische Chirurgie, St. Rochus-Hospital, Німеччина, під  керівництвом Priv.-Doz. Dr. med Andrej Ring та в Klinik für Chirurgie, Universitätsklinikum Schleswig-Holstein, Німеччина, під керівництвом Prof. Dr. Tobias Keck.

В 2018 стажування в клініці «The Platinental» м. Москва, Росія.

Березень 2018 стажування в клініці пластичної хірургії Dr. François Petit, м. Париж, Франція.

Володіє англійською та німецькою мовами.

Є співавтором 8 друкованих праць та 5 патентів на корисну модель.

 

 

 

 

 

ZAHARTSEVA

ЗАХАРЦЕВА ОЛЬГА ІРАКЛІЇВНА– асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народилася м. Тбілісі в 1988 році.

В 2011 р. закінчила лікувальний факультеті №1 НМУ імені О.О. Богомольця.

В 2014 р. здобула звання лікаря-спеціаліста з «хірургії» після навчання в інтернатурі на кафедрі хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

2014 -2016 рр. навчалася в клінічній ординатурі за спеціальністю «Хірургія» на базі Республіканської клінічної лікарні МОЗ України від кафедри хірургії №4 імені О.О. Богомольця

З 2016 р. навчається в аспірантурі на базі кафедри хірургії №4.

З 2018 р працює на посаді асистента кафедри хірургії №4

Виконує дисертаційну роботу присвяченій клініко-морфологічним обгрунтування критеріїв вибору методів формування реципієнтної порожнини при аугментаційній маммопластиці.

Є автором 14 друкованої роботи, являється співавтором 1 патентів. Виступає з доповідями на науково-практичних конференціях, що проводить в Україні та за її межами.

Вільно володіє англійською мовою.

 

 

 

 

 

 

 

ТІ, З КИМ ПРИЄМНО БУЛО ПРАЦЮВАТИ…

 


MISHALOV

МІШАЛОВ ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧдоктор медичних наук, професор, засновник та завідувач кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця з 1998 по 2019рр.

Мішалов В.Г. народився 26 березня 1955 р. у м. Шпола Черкаської області.

Свою практичну діяльність розпочав у 1978 р., після закінчення Київського медичного інституту, лікарем-хірургом клінічної лікарні № 23. У період з 1982 по 1998 рр. працював у Київському інституті клінічної та експериментальної хірургії МОЗ України ( зараз Національний інститут хірургії і трансплантології імені О.О. Шалімова).

У 1984 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою «Експериментально-клінічне вивчення атравматичного мікрохірургічного шовного матеріалу «металотравм».

3 1986 р. Мішалов В.Г. — старший науковий співробітник, а з 1987 р.— завідувач відділення серцево-судинної хірургії і тромбоемболії легеневої артерії.

У 1997 р. Мішалов В.Г. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою «Хірургічне лікування ішемічної хвороби серця в сполученні з атеросклеротичним ураженням інших судинних басейнів».

У 1998 р. ректор НМУ імені О.О. Богомольця запросив професора Мішалова В.Г. на посаду завідувача новоствореної кафедри госпітальної хірургії № 2 з курсом грудної та судинної хірургії (у 2008 р. перейменовано на кафедру хірургії 4), яку він очолював до 2019р.

З 2000 по 2006 рр. – проректор НМУ імені О.О. Богомольця з лікувальної роботи.

Мішалов В.Г є лікарем-хірургом вищої категорії.

Професор Мішалов В.Г. — науковий керівник міського центру хірургії на базі ОКЛ м. Києва. Мішалов В.Г. є хірургом широкого профілю, проводить ряд операцій на органах черевної порожнини, з приводу післяопераційних вентральних гриж, здійснює різноманітні операції в області пластичної хірургії, є провідним спеціалістом в Україні з лікування мультифокального атеросклерозу, проблем хронічної венозної недостатності та тромбоемболії легеневої артерії. Він щорічно власноруч виконує понад 400 оперативних втручань.

Багатогранною є і громадська діяльність професора Мішалова. В.Г. Він є членом апробаційної ради «Загальні питання хірургії», членом ЦМК з хірургічних дисциплін при НМУ, членом Вченої Ради НМУ, членом Вченої ради медичного факультету № 2, членом спеціалізованої Вченої ради із захисту докторських дисертацій при Інституті серцево-судинної хірургії АМН України, спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора медичних наук (за спеціальностями 14.01.01 – акушерство та гінекологія, 14.01.03 – хірургія, 14.01.09 – дитяча хірургія), голова Асоціації хірургів Києва та Київської області, заступник президента Асоціації хірургів України.

Професор Мішалов В.Г. є членом редколегії 7 медичних журналів, шеф-редактором журналів «Серце і судини», «Хірургія України» та «Хірургія дитячого віку», також Мішалов В.Г. є Президентом Асоціації кардіологів, судинних та серцевих хірургів м. Києва, Президентом асоціації хірургів-гепатологів України, Членом Європейської асоціації хірургів, Членом правління Європейської асоціації судинних хірургів.

Мішалов В.Г. є автором 16 монографій, більше 100 винаходів, 768 наукових статей. Під його редакцією вийшла збірка «Лекції з госпітальної хірургії» у 3 томах, методичні розробки до практичних занять з хірургії для студентів 4, 5 та 6 курсів. За редакцією професора Мішалова В.Г. спільно з професорами Березницьким Я.С. і Захарашем М.П. було видано підручник «Хірургія» у 3 томах, котрий затверджено МОЗ України як підручник для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації і отримав державну премію в галузі науки і техніки. Під керівництвом Мішалова В.Г. захищено 30 кандидатських і 5 докторські дисертації, в теперішній час готується ще 3 докторські дисертації та 10  кандидатських робіт.

Професор Мішалов В.Г. неодноразово за плідну наукову, практичну та громадську роботу отримував численні нагороди. Він є Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, неодноразово нагороджений почесними грамотами та подяками Київського міського голови та Міністерства Охорони здоров’я України, отримував дипломи АН і АМН України за цикл наукових праць. У 2000 р. Мішалову В.Г. присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України». Він нагороджений медаллю «В память 1500-летия Киева». Професор Мішалов В.Г. нагороджений Орденом Хреста Спасителя від Київського патріархату (2009 р.) та Орденом Святого Володимира ІІ ступеня від Московського Патріархату (2011 р.).

 

 

 

 

HRAPACH

ХРАПАЧ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ – доктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився в м. Києві 22 вересня 1961 р.

У 1986 р. закінчив Київський медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа».

Працював за спеціальностями «хірургія», «судинна хірургія» у Київській обласній клінічній лікарні, ОКЛ м. Києва, в лікарнях № 23 та 10.

У 1991 р. Храпач В.В. захистив кандидатську дисертацію на тему «Рання діагностика гострого деструктивного панкреатиту з використанням напівпровідникових газосенсорів» (науковий керівник — професор Земсков В.С.).

У 2007 р. захистив докторську дисертацію по темі «Хірургічне лікування косметичних дефектів голови, тулуба, кінцівок з використанням опірних та фіксуючих систем» (науковий консультант — професор Мішалов В.Г.).

3 1994 по 1998 рр. працював асистентом кафедри загальної хірургії № 1 КМІ, a y 1998 р. був запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця професором Мішаловим В.Г. на посаду ассистента кафедри хірургії №4. З 2002р. він займає посаду доцента цієї кафедри, а з 2008 р. — професора.

Має вищу атестаційну категорію за спеціальністю «Хірургія».

3 1993 р. професор Храпач В.В. займається пріоритетно пластичною та реконструктивною хірургією. У період 1993-1994 та 1995 рр. проходив стажування у Римському університеті « La Sapienza ». Протягом останніх 15 років багаторазово проходив курси з різних розділів пластичної та реконструктивної хірургії в Росії, Німеччині, Швеції, Італії. Брав участь у понад 40 конференціях з актуальних питань в Австралії, Австрії, Вірменії, Грузії, Італії, Німеччині, Росії, де зробив численні авторські доповіді. Є співорганізатором низки тематичних міжнародних конференцій протягом 1996-2013 рр.

Основний перелік виконуваних Храпачем В.В. оригінальних пластичних операцій включає в себе: фейсліфтинг, ринопластику, отопластику, естетичну та реконструктивну мамопластику, абдомінопластику, естетичні операції у поєднанні з загальнохіругічними, ліпосакцію, ендопротезування сідниць та гомілок, хірургічну зміну статі при транссексуалізмі.

Автор та співавтор 320 наукових праць та 16 винаходів, серед яких 10 підручників та посібників, 2 монографії; 17 друкованих праць з методичної роботи, 5 типових і 12 робочих навчальних програм, 5 наукових тем.  Керівник студентського наукового гуртка кафедри

Професор Храпач В.В. — президент громадської організації “Українське товариство естетичних пластичних хірургів”(USAPS), член правління Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних, естетичних хірургів, дійсний член «Общества пластических, реконструктивных и эстетических хирургов» Росії (ОПРЗХ), член Міжнародної конфедерації пластичних та реконструктивних хірургів ( IPRAS).

За активну роботу Храпач В.В. одержав дві подяки та Почесну грамоту Київського міського голови, дві подяки міністра охорони здоров’я України, два призи за почесні місця на міжнародних наукових конференціях, орден від православної церкви.

З 2019 р завідувач кафедри пластичної та реконструктивної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

LITVINOVA

ЛІТВІНОВА НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 1996 р закінчила з відзнакою Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа». По його закінченні з 1996 по 1999 рр. проходила навчання в магістратурі за спеціальністю «Онкологія і онкохірургія» на кафедрі онкології Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького.

У 1999 р Литвинова Н.Ю. запрошена завідувачем кафедри хірургії № 4 НМУ імені Богомольця професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента кафедри, з 2013 р працює доцентом на тій же кафедрі. Стажувалася у Віденській університетській клініці за спеціальностями “Серцево-судинна хірургія”, “Трансплантологія” в 2003 і 2004р.

У 2005 р захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю «Серцево – судинна хірургія» в Науково-дослідному інституті серцево – судинної хірургії імені М.М. Амосова на тему «Хірургічне лікування атеросклеротичних оклюзійно-стенотичних уражень брахіоцефальних артерій у хворих з супутньою ішемічною хворобою серця».

Є лікарем вищої категорії за фахом «Хірургія».

Має близько 150 друкованих робіт, 10 деклараційних патентів на винаходи з проблем діагностики та лікування судинної патології, є співавтором навчальних посібників «Лекції з госпітальної хірургії» у трьох томах, «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4». Бере участь у наукових конференціях з судинної хірургії.

У 2011 р закінчила з відзнакою Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченка, юридичний факультет.

3 2008р. є секретарем журналу «Серце і судини», з 2006 редактором англійських текстів в журналі “Хірургія України”.

У 2015р. отримала звання доцента кафедри хірургії №4

Нагороджена орденом св. Великомучениці Варвари від Української православної церкви за допомогу пораненим на Майдані в 2014р.

З 2015 р. читає лекції з  клінічної анатомії на англійській мові студентам-іноземцям. В 2015р. пройшла тестування у центрі British council та отримала рівень В2. Має сертифікат референта перекладача медичної літератури. У 2015р. успішно пройшла навчання з удосконалення систем управління у вищому навчальному закладі та навчальний курс із підготовки внутрішніх аудиторів системи управління якістю. Є одним із внутрішніх аудиторів НМУ.

З 2014г.- заступник декана медичного факультету №2 НМУ імені О.О. Богомольця

В 2015р-2019 рр.-декан медичного факультету №2 НМУ імені О.О. Богомольця

З 2019 р – директор медичного інституту Київського міжнародного університету

 

 

SOPKO

СОПКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧкандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 2 січня 1953 р. у мальовничому Закарпатті, в сім’ї лікарів. Продовжив лікарську династію, послідовниками якої, у свою чергу, стали його донька Яніна (лікар – акушер-гінеколог, кандидат медичних наук) та син Олександр (лікар-кардіолог).

Після закінчення в 1970 р. Мукачівської середньої школи № 16 навчався в Івано-Франківському медичному інституті.

Свою трудову діяльність розпочав лікарем-хірургом у Чернігівській міській лікарні. З 1981 р. Сопко О.І. — клінічний ординатор, аспірант, науковий співробітник Київського інституту клінічної та експериментальної хірургії, де у 1989 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. Своєму хірургічному становленню завдячує таким видатним хірургам, як академік Шалімов О.О., професор Сухарєв І.І., професор Саєнко В.Ф., Заворотній А.В.

3 1998 p. є заступником головного лікаря, завідуючим хірургічного відділення КМКЛ № 9. Того ж року Сопко О.І. запрошений професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента кафедри, а з 2004 р. рішенням Вченої ради НМУ імені О. О. Богомольця йому присвоєно звання «доцент».

Є автором 75 наукових праць та 4 патентів на винаходи, доцент Сопко О.І. являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4». Неодноразово виступав з доповідями на науково-практичних конференціях та з’їздах.

Сопко О.І. – заслужений хірург України.

 

 

SULIK

СУЛІК ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився 12 жовтня 1983 р. у м. Камінь-Каширський Волинської області в сім’ї лікарів (батько – лікар-терапевт, мати – невролог).

У 2000 р. з відзнакою закінчив ЗОШ №2 м. Каменя-Каширського та вступив на навчання до НМУ ім. О.О. Богомольця, який у 2006 р. закінчив з відзнакою та був рекомендований на наукову діяльність.

З 2007 по 2010 рр. навчався в інтернатурі та магістратурі за спеціальністю «Хірургія». Очний цикл інтернатури проходив на кафедрі хірургії №4 у відділенні серцево-судинної хірургії ОКЛ, заочний на базі стажування КМКЛ №12 в центрі шлунково-кишкових кровотеч.

В 2010 р. отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за фахом «Хірургія» та захистив магістерську роботу на тему «Діагностика і хірургічне лікування екстравазальної компресії хребтової артерії» з відзнакою.

Після закінчення інтернатури працював лікарем – хірургом в КМКЛ №18 м. Києва.

З 2010 по 2013 рік навчався в аспірантурі на кафедрі хірургії №4.

В 2013 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Діагностика і хірургічне лікування хворих з синдромом хребтової артерії та екстравазальною компресією».

З 2013 р. асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2014 року профорг кафедри хірургії № 4.

В 2014 р. пройшов курси тематичного удосконалення «Пластична та реконструктивна хірургія.

З 2015 р. вчений секретар НМУ імені О.О. Богомольця та в.о. вченого секретаря Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця. Виконував обов’язки проректора міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, проректора з наукової роботи.

Вільно володіє англійською мовою.

В 2015 р. отримав спеціалізацію «Серцево-судинна хірургія» та пройшов курси тематичного удосконалення  «Еходоплерографія серця та магістральних судин».

З 2016 по 2018 рр. декан по роботі з іноземними студентами.

З 2016 по 2019 рр на посаді доцента кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Є автором та співавтором понад 60 друкованих робіт та 6 деклараційних патентів, 2 інформаційних листів на нововведення в систему охорони здоров’я України, являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1,2.

Зараз доцент кафедри пластичної та реконструктивної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

DINETS

ДІНЕЦЬ АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ – кандидат медичних наук, PhD медичних наук, доцент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Народився м. Києві в 1984 році.

В 2007 р. закінчив лікувальний факультеті №1 НМУ імені О.О. Богомольця.

В 2010 р. здобув звання лікаря-спеціаліста з хірургії після навчання в інтернатурі на базі кафедри хірургії №1 НМУ імені О.О. Богомольця та відділення ендокринної хірургії Київського міського клінічного ендокринологічного центру

В 2010-2013 рр. працював хірургом у відділенні ендокринної хірургії Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

Навчався в докторантурі в рамках спільного проекту з підготовки наукових кадрів між Каролінським Інститутом (Швеція) та НМУ імені О.О. Богомольця.

В 2013 р. захистив дисертацію «Молекулярні аспекти пост-Чорнобильського та спорадичного папілярного раку щитоподібної залози» на кафедрі молекулярної медицини та хірургії Каролінського Інституту та здобув ступінь доктора філософії медичних наук (PhD).

З 2014 р. працює асистентом кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2016 р. – начальник науково-дослідної частини НМУ імені О.О. Богомольця.

Заступник головного редактора Українського науково-медичного молодіжного журналу

Має друковані роботи: 16 оригінальних публікацій (з них 10 в рецензованих англомовних журналах), 3 огляди літератури, 1 монографія; співавтор навчального посібника “Практикум з хірургії (модуль 2); 2 деклараційні патенти на корисні моделі в галузі хірургічного лікування злоякісних пухлин щитоподібної залози.

Член Американської асоціації з дослідження раку та Європейської Тиреоїдної Асоціації.

Вільно володіє англійською мовою. З 2019 р працює в клініці Добробут.

 

 


chernyak

ЧЕРНЯК ВІКТОР АНАТОЛІЙОВИЧ доктор медичних наук, професор.

Працював на кафедрі хірургії №4 з 1999 по 2014 р, де пройшов шлях від асистента кафедри до професора.

Є автором 270 наукових праць, 38 патентів на винаходи, 15 раціоналізаторських пропозицій. Основні напрямки наукової роботи присвячені проблемам серцево-судинної та невідкладної хірургії.

З 2014 по 2019 р працює завідувачем кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2019 р – директор Університетської клініки Київськиого національного університету імені Тараса Шевченка МОН України

 

 

 

 


vereschako

ВЕРЕЩАКО РОМАН ІВАНОВИЧ – доктор медичних наук, професор

Працював на кафедрі хірургії №4 з 2010 по 2014 рік.

З 2014 р призначений на посаду завідувача кафедри онкології НМУ імені О.О. Богомольця.

Виконує хірургічні втручання на стравоході, трахеї, бронхах, органах межистіння, легенях, грудній стінці, діафрагмі, шлунку, щитоподібній залозі. Є дійсним членом Європейської асоціації торакальних хірургів. Бере участь у щорічних міжнародних наукових конференціях та публікується у міжнародних виданнях. Має 70 друкованих праць, співавтор 1 підручника, одержав 9 патентів на винаходи стосовно органозберігаючих операцій при пухлинах легень та стравоходу.

 

 

 

 

 

 

 

 


tesluk

ТЕСЛЮК ІГОР ІВАНОВИЧ кандидат медичних наук, доцент.

Працював на кафедрі хірургії №4 з 1998 по 2012 рр, де пройшов шлях від аспіранта до доцента.

Основні напрямки науково-практичної роботи присвячені проблемам невідкладної, реконструктивної хірургії, хірургічному лікуванню жовчнокам’яної хвороби.

Теслюк І.І. є співавтором 70 друкованих праць, в тому числі 2 монографій, посібника для лікарів-інтернів, лекцій з хірургічних хвороб для студентів медичних вузів, 6 декларативних патентів України на винахід.

За час роботи в клініці та на кафедрі зарекомендував себе як здібний викладач, кваліфікований лікар-хірург. З 2012 р працює в США.

 

 

 

 

 

 

 


osadchij

ОСАДЧИЙ ОЛЕКСАНДР ІЛЛІЧ – кандидат медичних наук, доцент.

Працював на кафедрі хірургії №4 з 1998 по 2011 р.

3 2005 по 2011 рр. очолював відділення серцево-судинної хірургії ОКЛ м. Києва.

Має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Серцево-судинна хірургія».

Є автором 56 наукових статей, Осадчий О.І. являється співавтором 3 підручників з хірургії та 2 методичних рекомендацій, 4 рацпропозицій.

На даний час працює кардіохірургом в Чернігові.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

unukovich

УНУКОВИЧ ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ

Працював старшим лаборантом кафедри хірургії №4 з 2005 по 2012 рр.

З жовтня 2012 р. у працює у Каролінському інституті (Стокгольм, Швеція) де захистив дисертацію на тему: «Різні аспекти реконструкції молочної залози. Контрлатеральна профілактична мастектомія, постмастектомічна променева терапія, ускладнення після ін’єкцій біоматеріалів» і отримав ступень доктора медицини та філософії.

Наукові інтереси Унуковича Д.В. включають загальну хірургію, пластичну та реконструктивну хірургію та хірургію молочної залози.

Має понад 150 друкованих робіт.

 

 

 

 

 

mishalova

МІШАЛОВА АННА ВОЛОДИМИРІВНА

Працювала на посаді старшого лаборанта кафедри хірургії №4 з 2011 по 2014 рр.

Є автором 17 друкованих праць, також являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1,2».

Вільно володіє англійською мовою. На даний час керує благодійним проектом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

motorniy

МОТОРНИЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

 

2015 році закінчив НМУ імені О.О. Богомольця, отримавши диплом спеціаліста з відзнакою. Занесений до золотої книги пошани університету.

Обіймав посаду старости наукового гуртка кафедри хірургії №4 з 2012 по 2015 роки.

З початку навчання брав активну участь у громадському житті університету. З 2009 року голова комісії з культурно-масової роботи студентської ради медичного факультету №1. З 2013 року організатор низки університетських та міжнародних заходів в НМУ. У 2014 році заснував та очолив студентське товариство “Інтелектуальні ігри НМУ”, команда якого у перший рік роботи організувала та успішно провела 9 інтелектуальних змагань університетського рівня.

В 2015-2019 рр обіймав посаду старшого лаборанта кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця. Був заступником голови антикорупційного комітету НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

 

GOLINKO

ГОЛІНКО ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА – старший лаборант кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2015 р. закінчила з відзнакою Національний медичний університет імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа».

Є співавтором 36 наукових публікацій, 1 патенту на винахід та 6 патентів на корисну модель.

Вільно володіє англійською мовою (рівень С, сертифікат British Council, 2017); здійснює переклади наукової літератури.

У 2015 р. запрошена завідувачем кафедри Мішаловим В.Г. на посаду старшого лаборанта кафедри хірургії № 4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

У 2018 р. після закінчення інтернатури одержала сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Хірургія».

У 2018 -2019 рр. працювала за сумісництвом на посаді асистента кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

 

 

 

 

vojtenko

ВОЙТЕНКО АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ , доцент

З 1976 р. присвоєно вчену ступінь кандидата медичних наук та звання доцента.

Є хірургом вищої атестаційної категорії.

Працював на кафедрі хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця з 1998 по 2004 рік.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


valeckiy

ВАЛЕЦЬКИЙ ВАЛЕРІЙ ЛЕОНТІЙОВИЧ

Працював асистентом кафедри хірургії №4 у 2002-2006 рр. займав посаду асистента кафедри хірургії №4.

Під час 2003-2008 рр. працював на посаді завідувача відділення загальної хірургії ОКЛ м. Києва.

Є хірургом вищої категорії.

Валецький В.Л. є автором 130 наукових робіт, з них 7 патентів на винахід, 1 монографії, 2 підручників. Зараз працює в клініці «Борис»

 

 

 

 

 

 

 

 


volik

ВОЛИК ОЛЕКСІЙ ТИХОНОВИЧ – кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Працював асистентом кафедри хірургії №4 у 2003-2006 рр.

У 2003 р. запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 професором Мішаловим В.Г. на посаду асистента кафедри.

У 2006 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Діагностика та хірургічна тактика при хронічних порушеннях дуоденальної прохідності у хворих на хронічний калькульозний холецистит».

З 2007 по 2011 рр. був на посаді головного лікаря ОКЛ м. Києва. Зараз – хірург в поліклініці ДУС.

 

 

 

 

 

 

 nagaljuk

НАГАЛЮК ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

З серпня 2012 р. по серпень 2015 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця з паралельним проходженням інтернатури за спеціальністю «Хірургія» на базах кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

В 2015-2017 рр – клінічний ординатор кафедри. Має 30 друкованих робіт, що опубліковані в науково-медичних виданнях.

З 2017 р лікар-хірург клініки судинної хірургії Головного військового клінічного госпіталь МО України.

Зараз працює в судинним хірургом в клініці Добробут.

 

 

 

 

 

 

 

 БОНДАР ЛЕОНІД ВАСИЛЬОВИЧ

Працював на кафедрі хірургії №4 з 2011 по 2017 р. Має вчений ступінь кандидата медичних наук, автор 43 наукових праць, співавтор 1 книги.

З 2010 р. до теперішнього часу займає посаду лікаря-нейрохірурга лікарні ТОВ «Борис».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Світла пам’ять: цінуємо, шануємо, пам’ятаємо…

 


suhoviy

СУХОВІЙ МИХАЙЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ – доктор медичних наук, професор .

Працював професором кафедри хірургії №4 з 1999 по 2007 р. Автор 3 монографій, 15 методичних рекомендацій та інформаційних листів. Опублікував понад 180 статей у вітчизняних і зарубіжних виданнях. Під його керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації і заплановано 2 докторські.

В очолюваній Суховієм М.В. клініці хірургічної гематології було освоєно новий напрям — вивчення проблеми тромбофілії, ДВЗ-синдрому, порушень судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу. З 2001 р. був священником.

Суховій М.В. помер у розквіті сил 5 липня 2007

 

 

 

 

 

 


terehov

ТЕРЕХОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

Народився 17 червня 1954 р. у сім’ї лікаря.

Працював асистентом кафедри з 1999 p . по 2005 рр.

Лікар вищої категорії.

Автор 2 патентів, 67 друкованих робіт.

Терехов С.М. помер 23 лютого 2005 р., зберігши вічну пам’ять та скорботу в серцях рідних, близьких, колег, учнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


tkachuk

ТКАЧУК ЛЕОНІД СЕМЕНОВИЧ –асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

З 1998. по 2001 рр. працював за сумісництвом асистентом кафедри хірургії №4.

З 1998 по 2015 р. завідував відділенням рентген-ендоваскулярної хірургії ОКЛ м. Києва.

Ткачук Л.С. є автором та співавтором 34 статей та методичних рекомендацій, має 4 авторські свідоцтва та винаходи.

Нагороджений почесною грамотою Київської державної адміністрації.

Помер в січні 2015 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rosnovsky

РОСНОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВІТОЛЬДОВИЧ – кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

З 1999 по 2004 рр. працював на посаді асистента кафедри хірургії №4.

Торакальний хірургом вищої категорії.

Автор і співавтором 19 друкованих робіт, 2 патентів України, 2 раціоналізаторських пропозицій.

Помер в липні 2014 р.