НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології

Міжнародне співробітництво

На кафедрі навчається не тільки громадяни України, а й представники 27 країн світу. Викладання дисципліни на кафедрі проводиться українською, російською та англійською мовами.

Щороку на кафедрі проходять підготовку у клінічній ординатурі, магістратурі, аспірантурі лікарі із зарубіжних країн. За останні 28 років таких учнів було понад 60 чоловік. Причому це не тільки випускники Національного медичного університету, але й інших університетів світу – Дамаського університету (Сирія), Белградського університету (Югославія), Стокгольмського університету (Швеція).

 

Зарубіжні лікарі – це представники Росії, Йорданії, Сирії, Марокко, Ізраїлю, Палестини, Греції, Ірану, Швеції, Лівану, Китаю та ін.

Двоє лікарів з Сирії закінчили клінічну ординатуру і аспірантуру на кафедрі і захистили дисертації отримавши дипломи докторів наук філософії з медицини.

Хасан Фарах – випускник Дамаського університету, закінчив клінічну ординатуру та аспірантуру на кафедрі та захистив дисертацію на тему – "Тактика ортодонтичного лікування при надкомпленктних зубах" (1993 р.).

Джарбує Махмуд (Сирія) закінчив клінічну ординатуру та аспірантуру на кафедрі і у 2000 році захистив дисертацію на тему "Тактика ортодонтичного лікування при скупченості зубів". У роботі використовувались найбільш сучасні методи дослідження хворих і найбільш сучасні методи лікування цієї поширеної патології. Була доведена ефективність використання на певному етапі знімної апаратури, а потім незнімної (брекет-систем); визначені показання до видалення зубів або розширення зубних рядів.

Співробітники кафедри є членами міжнародних стоматологічних асоціацій: проф. Фліс П.С. є членом Всесвітньої асоціації ортодонтів, почесним головою Професійного товариства ортодонтів Білорусії, проф. Фліс П.С., доц. Ращенко Н.В., доц. Скрипник І.Л., Леоненко Г.П. є дійсними членами Європейської асоціації ортодонтів .

В 2005 р. Леоненко Г.П. отримала грант Європейського товариства ортодонтів на навчання і проходила стажування на кафедрі ортодонтії Академічного стоматологічного центру Університету м. Амстердам, Голландія.

Щорічно співробітники кафедри беруть участь у міжнародних з’їздах, конференціях та симпозіумах.